poster

Sázka na smrt

 • anglický

  The Dead Pool

 • slovenský

  Stávka na smrť

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA, 1988, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blitzer
  ****

  "Opinions are like assholes, everybody has one." Můj žebříček série o Dirty Harrym: 1. Magnum Force, 2. Dirty Harry, 3. The Dead Pool, 4. Enforcer, 5. Sudden Impact.(9.7.2010)

 • mortak
  **

  Co první udeří do očí je podoba Patricie Clarkson se Sondrou Locke. Clint prostě ví, jaké ženské se mu líbí. Bohužel Harry je v posledním díle unavený bez jiskry (rozvod se Sondrou byl asi velmi vyčerpávající), a přežívá jen díky neschopnosti zabijáků se do něj strefit dvěma samopaly z několika metrů. Honička ulicemi San Franciska je sice efektní, ale její zakončení je lobotomické (Harry udělá naprostou pitomost). Ovšem kdo by si pomyslel, že Liam Nesson nebude hrát do konce života intoše, ale stane se Clintovým následovníkem.(2.11.2015)

 • choze
  ***

  Po TAKEN dostává scéna, kde Eastwood vyhrožuje Neesonovi, úplně jiný rozměr :) Pětka zapadá do osmdesátek výrazně líp než čtyřka, ale pořád nemá - stejně jako bondovky - šanci udržet krok s konkurencí v podobě SMRTONOSNÉ ZBRANĚ, PASTI a trojek RAMBA a INDYHO. Harry má sice stále styl (čtení vzkazu ze sušenky štěstí ozbrojenému lupiči), ale akce je na dobové standardy málo a utkví jen fajn honička s dálkově ovládaným autíčkem. Fakt nechápu, proč dali tvůrci dle tehdejší módy Harrymu za parťáka asiata ovládajícího bojová umění, když ho pak nechali jen dvakrát kopnout v jedné scéně. Tedy ona je celá linie s parťákem, jakož i zápletka s hrou smrti dost nedotažená. S povděkem naopak kvituju Patricii Clarkson, která je v mých očích výrazně fešnější než Sondra Locke. Každopádně je SÁZKA NA SMRT sice nijak výjimečným, ale důstojným zakončením série.(12.11.2012)

 • Boss321
  **

  Průměrná kriminálka ze staré školy, kterou vytahuje z podprůměru skvělý Clint Eastwood ve své poslední roli o drsňáckém policistovi Harry Callahanovi. Příběh mi nepřišel moc zajímavý, spíše místy nudný. Nejlepší scéna z celého filmu je asi honění Clinta autíčkem na dálkové ovládání. Dvě hvězdičky to je maximum, které můžu dát, už jenom s ohledem na předchozí díly......(16.2.2008)

 • eraserhead666
  ***

  Předchozí díly se jaksi snažili tu a tam alespoň něco sdělit, tohle je prostě jen takové - někdo chce Callahana zabít, někoho (všechny) zabije Callahan, tu a tam vybublá nějaká dějová linie. Přesto je to vcelku obstojné rozloučení s nejdrsnějším a nejsvéhlavějším filmovým poldou. Mám hrozně rád scénu z věznice, kde si Callahan hraje na pošťáka. G'N'R docela trapní.(11.7.2018)

 • - Když v únoru roku 1988 probíhaly postprodukční práce na snímku Bird (1988), Eastwoodovi lidé už v San Francisku a okolí natáčeli Sázku na smrt. (ClintEastwood)

 • - Po filmu Bird (1988) se snímkem Sázka na smrt vrátil Clint Eastwood k roli filmaře "na plný úvazek". Právě v tuto dobu totiž končilo jeho funkční období, ve kterém působil jako starosta města Carmel, a mohl se tak opět naplno věnovat natáčení filmů. (ClintEastwood)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace