poster

451 stupňů Fahrenheita (TV film)

 • USA

  Fahrenheit 451

 • Austrálie

  Fahrenheit 451

 • Velká Británie

  Fahrenheit 451

Drama / Sci-Fi

USA, 2018, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  **

  Od naturalizovaného Iránčana za kormidlom adaptácie klasiky by som čakal niečo aspoň odlišné, ak nie priam originálne. Lenže tu zlyhalo asi všetko hneď na začiatku, mdlý scenár, nevhodný casting, kde sa trápia ako Jordan, tak Shannon, až po vykreslenie futuristického sveta. A nie je to vážne len o rozpočte, aj slabšia epizóda Príbehu služobníčky vykreslí svoj svet trefnejšie pomocou jedného interiéru a jedného exteriéru behom dvoch minút, než všetky panorámy v 451 F. Neuveriteľne tmavý film, kedy obrazy nerozosvetlia ani plamene, takže atmosférou a tempom priam dokonalé pre upadnutie do hlbokého spánku. Film sa snaží osloviť zrejme najmä mladšie publikum, lenže to baží po akcii a tá tu nie je. To by bol super prístup, ak by sa film ale zameral skôr na staršie diváctvo. Takže všetko zle, ale keďže mi celý projekt bol šuma fuk od začiatku, tak sa ani nepotrebujem na základe nejakého sklamania uchylovať k jednej hviezde. Toto je výsledok tej voľnosti Netflixu, ktorú dáva nádejným autorom?(26.9.2018)

 • luka4615
  **

  Knižní předlohu jsem nečetl, nemohu tudíž posoudit, zdali je lepší či horší než tato filmová adaptace. Budu tedy vycházet primárně z dojmů, které jsem "nabyl" při shlédnutí snímku Fahrenheit 451. Snímek Vás zaujme především svým "naleštěným" vizuálem, který dokonale kontrastuje se strohou vizí budoucnosti. Bohužel, mimo tyto pozitivní atributy nemá snímek vůbec nic, čím by zaujmul. Jako by se ona krásná vizuální strohost "přenesla" i do scénáristické linie, kde nadělala neuvěřitelnou spoušť, přičemž po ní zbyl jenom příběhový chaos, příšerné herecké výkony (Michaela Shannona samozřejmě nepočítám, ten je skvělý jako vždy) a přemrštěná stopáž. Je vážně velká škoda, že snímek Fahrenheit 451 dopadl zrovna takto. Potenciál na stylovou a pochmurnou akční látku zde rozhodně byl. „Knowledge is dangerous.“(20.5.2018)

 • Lacike
  *

  Este hlupejsie ako Equilibrium ale bez jeho spickovych akcnych scen. Vsetky tie pokusy o filozofovanie vyznievali neskutocne trapne. Postavy su tiez uplne mimo. Vykreslenie fikcneho sveta vôbec nefunguje a film postrada akukolvek atmosferu. Nenapada ma vlastne za co davam aspon tu jednu hviezdicku. Snad za tie myslienky, ktore aj ked su podane v mizernom filme, tak stale stoja za zamyslenie.(20.5.2018)

 • majo0007
  odpad!

  Toto treba spáliť a prosím nehasiť. Truffaut je sto a jedno! Negerská korektnosť vo filme dotiahnutá do trapnej krajnosti... (už do toho pustiť len nejaký FuckMother song) pri tom pálení tuším ten neger začne aj rapovať, pritom v originále je Montag zrkadlom blonďavej modrookej árijskej rasy. Tento román, ktorý fungoval v 60rokoch (film-remake) je v dnešnej dobe proste nereálny, čo si tvorcovia absolútne neuvedomili, a stavili len na lacnú pc-animáciu. Vlastne oni sa nemali ani od čoho odraziť - v dnešnej internetovej dobe máte z toho všetkého pálenia kníh nulový pocit! Film patrí bez debaty do odpadu.(20.5.2018)

 • Marze
  *

  Téma sociální spravedlnosti podle dystopické novely amerického spisovatele Raye Bradburyho z roku 1953. Román byl jedním z jeho pěti nejslavnějších děl a byl ověnčený žánrovou cenou Hugo. Názvem odkazoval na teplotu, při které se papír vznítí a hoří. Kniha reagovala na masivní rozšíření televize v amerických domácnostech a s tím spojený nárůst konzumerismu, na studenou válku, na soudobou politickou éru mccarthismu, projevy totalitarismu, na obřadné pálení knih, které byly ve třicátých letech v Německu označeny jako nepřátelské vůči nacistické ideologii. V roce 1966 román poprvé zfilmoval klasik francouzské nové vlny režisér François Truffaut. Tuto druhou, televizní adaptaci (HBO) provedl Američan íránského původu Ramin Bahrani. Je to "update", částečně i upgrade Bradburyho prozíravého příběhu. Ne však moc povedený. Zde již existují i knihy elektronické a děj se na rozdíl od předchozí adaptace odehrává v úplné tmě. Postavu hasiče zde ztvárnil černošský herec Michael B. Jordan, v původnímu filmu to byl "árijsky" modrooký blonďák Oskar Werner. Tato nová verze byla vytvořena pro generaci diváků odkojených sérií Hunger Games. Potenciál filmu o společnosti v níž jsou zakázány knihy není moc využit. Také další motivy nepůsobí moc rozvinutě (například důvody vzniku "druhé občanské války" a co se stalo po ní, jsou jen mlhavě naznačeny. Dialogy jsou doslovné a motivace postav působí nepřesvědčivě.(11.7.2018)

 • - Natáčelo se ve městě Hamilton (Ontario, Kanada). (BMW12)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)

 • - Mezi hořícími knihami v prvních dvou trailerech jsou vidět knihy „Zločin a trest“ od Fjodora Michajloviče Dostojevskiho, „Lolita“ od Vladimira Nabokova, „Kdo chytá v žitě“ od J. D. Sallingera, „Things Fall Apart“ od Chinua Achebe a „Brown Skin, White Masks“ od Hamida Dabashiho. (hansel97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace