poster

Nevěsta z obrázku (TV film)

Pohádka

Československo, 1983, 62 min

 • otík
  ***

  Průměrně lepší poobědová kulisová pohádka s trošku posmutnělým Zahajským na začátku i konci filmu, ale jinak děj nabídl docela zajímavou cestu knížecího pána za poznáním práce a také za vysněnou milou z obrázku na pouti. Občas se mi zdálo, jakoby scénárista nevěděl, kudy přesně se vydat, ale přeci jen se pohádky točí pro děti, takže nebudu tak skoupý.(1.2.2015)

 • Tommassi3
  ***

  "Ale teta, vrabci patří pod okap a krahujci do lepšího hnízda !!"(31.1.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Chtěla jsem tu cynicky trousit něco o tom, jak se kníže zamiloval do obrázku jak z hororu a jak při rekognici dámu svého srdce poznal a pak se s ní oženil. Jenže to by nebylo fér, protože Martina Hudečková byla v téhle době opravdu krásná holka, jako malovaná, že malovaná byla příšerná není její vina. Co stojí za povšimnutí mnohem víc, je mužský nehrdinný hrdina, kníže Ondřej - Marcel Vašinka. Tady je v jedné ze svých četných rolí pohádkových milovníků, v době před tím, než byla odhalena jeho sexuální orientace pro pohádky nevhodná, neb by to kazilo mládež. Marně se ptám jak a čím. Jsem ráda, že jsem jedincem generace, která v pohádkách měla v rolích idolů ženských srdcí mužného sympatického homosexuála, proti metrosexuálním leč heterosexuálním chcípákům, kteří tutéž roli plní ve filmech současných, jsme na tom byli opravdu lépe. S přístupem tehdejší cenzury, že herec nemůže hrát něco, čím není, se ovšem děsím všech představitelů zlodějů a vrahů z filmů stejného desetiletí.(30.6.2013)

 • argenson
  ***

  Začíná to laciným trikem, jak knížecího synka přivést k dělnickému stavu, potom to nabírá spád lehce proletářské morality, ale vcelku je to úsměvná a sympatická pohádka.(9.10.2012)

 • honajz
  ****

  Ona spíše než pohádka je to takové buddy movie o tom, jak práce z namyšleného knížete pořádného chlapa udělala. Mnozí současní chlapi by takovou lekci potřebovali, když už nejsou ty dva roky povinné branné služby. Vašinka se Zahajským jsou docela sehraní parťáci, zápletka v mlýně také dává smysl, včetně snahy otce ochránit dceru, dokonce i výprava je na studiovku hodně povedená. Jen ta závěrečná hudba se sem moc nehodila, protože celou dobu je to vedené spíše v té meditační rovině, kterou navodí hned zpočátku vynášení Morany. „Člověk by měl mít u sebe něco, co mu připomíná to nejkrásnější, co zažil."(14.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace