poster

Mr. Sardonicus

Drama / Horor / Mysteriózní

USA, 1961, 89 min

Režie:

William Castle

Předloha:

Ray Russell (kniha)

Scénář:

Ray Russell

Kamera:

Burnett Guffey

Hudba:

Von Dexter

Producenti:

William Castle

Střih:

Edwin H. Bryant
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Klasický bubufilm, který je místy úsměvný (už titulky jakoby vypadly z horrorové grotesky) a místy lehounce strašidelný. Černobílá mu sluší stejně jako vhodně zvolená hudba (Von Dexter). Ano, je to béčko bez jakékoliv vyšší ambice a postrádající umělecké hodnoty. Je to pohádková ptákovina na deštivý večer, kdy okna nemilosrdně bičuje déšť a blesky doprovázené hromy pravidelně rozčesávají oblohu. Vítám nadbytek mlhy, co se přelije z pochmurného Londýna až do střední Evropy, kde si nelze nevšimnout českých nápisů na odjezdové tabuli vlaků či na dveřích čekárny. Černý kočár veze sira Roberta kašírovanou krajinou, kde se z holých kopců zdvihají pahýly mrtvých stromů, až k pochmurnému hradu... Mlha hustá tak, že by se dala krájet, se bělavými jazyky vplazí i do otevřených dveří. Křik! Ženský křik, a ne poslední (v tomhle filmu vůbec ženy pěkně ječí, tedy nejen ženy)! Zamčená tajemná komnata, temné chodby s mučírnou pod hradem a pán, co skrývá tvář za maskou. Půvabná Audrey Daltonová je sice baronkou, leč její život na zámku připomíná spíše peklo...pan baron je tak trochu podivín. Běžný divák dá nejspíše 2*, ale já nemohu, páč hřbitov v mlze, vykopávání mrtvol, měsíc, skrývající se za temnými mraky a mučírna s norimberskou železnou pannou....ach, tyhle levné bubákoviny se už dnes prostě netočí.(12.1.2014)

 • Rodriguez
  ****

  Další vynikající snímek, který bych se nestyděl určitě všem fandům hororu doporučit. Sardonicus je zohaven a hledá kdo by mu jeho ustrašený ksicht napravil. Pak se dozví o lékaři, který umí zázraky a tak ho pod dopisem své manželky a jeho milé, kterou si pro svůj nízký původ nemohl vzít přivede na své panství. Dnes už Sir nabídku příjme.....když pak dostane jinou nabídku od Sardonicuse, nezbývá mu než ji přijmout....v sázce je příliš moc! 80%(14.2.2015)

 • Bloody13
  ****

  Super společník na nudný, nejlépe deštivý večer. Pan Sardonicus sice má pitomou masku, která spíš, než vyděsí, rozesměje od ucha k uchu (a to doslova, he he), ale je silný v kramflecích. Těmi jsou samozřejmě lehká gotická atmosféra, klasické prostředí hradu s mučírnou (+ hřbitov) a pro nás překvapivě atraktivní umístění příběhu do česko-polských hranic. Samozřejmě nechybí Castleův závěrečný džouk: tentokrát skrze diváky v sálu zvolí "rádoby alternativní" konec pro titulního záporáka. Původně jsem chtěl tenhle snímek doporučit kolegům darkrobykovi a hladassovi, ale koukám, že chlapi už to viděli, takže ho doporučím alespoň ostatním fanouškům staré školy. (70%)(7.7.2016)

 • peter12
  ****

  Parádna gotika, temná, fantasticky prepracovaná s originálnym príbehom, ktorá sa mi z nejakých príčin dlho skrývala. Pripomenulo mi to príbehy o Draculovi, ale len v začiatkoch, potom si už ide svojou cestou. Cintorín, stredoveká mučiareň, temné prostredie hradu, koč predierajúci sa hmlou i nocou, všetko toto dôkladne poznám, ale i tak ma to tu potešilo. Slušne odvedená práca ako za kamerou, tak i na režisérskej stoličke ako i na tej hereckej (Oskar Homolka). Som uchvátený, troška viac zlomyseľnosti a išiel by som do plných, ale i tak silné 4* mu rozhodne dám. A ten alternatívny koniec bol fenomenálny.(30.7.2018)

 • vypravěč
  ***

  Paradoxně nepsychologický psychoanalytický horor, bezostyšně kupící nelogičnosti, nepravděpodobnosti a nesmysly, a přesto napínající, děsící a především bavící (ačkoliv režisérovy rámcující promluvy k publiku mi přišly zábavnější než leckteré šprýmy ve vyprávění). Škoda, že vše absurdní nebylo ještě silněji vygradováno a vše reálné (či pravděpodobné) zastřeno; mohlo tak vzniknout skutečně strhující parodické dílko…(12.1.2012)

 • - Ve filmu je Gorslava zčásti česká a zčásti polská, podle jmen a různých nápisů. Tedy jména jsou jen polská. (Caelos)

 • - Ve filmu se objeví československý lístek do Národní loterie. (Caelos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace