poster

Taste of Fear

 • USA

  Scream of Fear

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1961, 78 min

Režie:

Seth Holt

Scénář:

Jimmy Sangster

Scénografie:

Bernard Robinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TedGeorge
  *****

  Peckááááááááá. Zapomenutej horor ze začátku šedesátých let, do kterého se mi vůbec nechtělo. Tak nějak sem pokládal za počátek zlatého hororového věku Hitchocka a tohodle jsem se bál jako Imf filmů starších čtyřiceti let. Ale pak jsem se k tomu dokopal a jsem nadšenej až za roh. Na vozík upoutaná, velmi sympatická (víte jak to myslím) slečna příjíždí navštívit svého otce do Francie na venkovní odřízlé sídlo. Neviděla ho deset let a nemůže se dočkat. Když jí řidič vyzvedne na letišti, dozví se že je její otec už nekolik dní na služební cestě a uvítá jí tedy její macecha... Tady ten film má všechno co na hororech miluju. Odřízlý děsivý dům s parádní atmosférou, neodhadnutelné postavy, v roce 1961 již starého Christophera Lee a double pointu kterou zkušenější možná dají, ale ostatní se budou tetelit blahem. Už jenom ta scéna, kdy slečna na vozíku přijede do té zahradní kůlničky na nářadí. Brrr. Pokud hledáte program na děsivou noc, dál nehledejte. 9/10(25.1.2014)

 • Flego
  *****

  Desivo napínavý thriller s prvkami horroru je prehliadkou všetkého, čo má mať podobný film. Prepracovaný príbeh drží diváka v neuveriteľnom napatí a koniec mu nadovšetko vyrazí dych. O tomto filme je dobré vedieť čo najmenej, zážitok je potom excelentný. Mladučká Susan Strasberg bola vo svojej kariére vačšinou televíznou herečkou, ale tento snímok jej filmografiu určite zdobí. Pochválil by som aj skvelú kameru, hudbu a réžiu. Odporúčam všetkým milovníkom podobných žánroviek.(22.10.2013)

 • Okara
  *****

  Opravdu neholduji starším kouskům z hororového subžánru, avšak obsah a zdejší hodnocení mne na tento snímek navnadily dostatečně. Již samotný fakt, že se jedná o anglický film natáčený ve Francii, je sám o sobě zajímavý. Atraktivní dívka přijíždí (doslova) na honosné panství na francouzském pobřeží a může se tedy rozjet hra plná intrik, hrůzy a kaskády zvratů. Hororové pasáže, kdy Penny přejíždí osamocena po nočním sídle, jsou doplněny o nervy drásající hudbu a člověk tak musí na moment upustit od přemítání nad zápletkou a potrápit svoje srdce. V závěru jedno zdánlivé rozuzlení střídá druhé a tím je téměř vyeliminována možnost odhalení pointy kdykoli v samotném průběhu. Co se týče hereckého obsazení, tak to dopadlo na výbornou. Něžná dívka je obklopena tajemnou macechou, ďábelským doktorem, schizofrenní služkou a pohledným řidičem, ve kterém nalézá onu potřebnou podporu. Sečteno podtrženo, po celou stopáž je to na svoji dobu vynikající snímek, ale onen závěr z výsledného dojmu vymačkal opravdu co se dalo. 90%(29.3.2013)

 • darkrobyk
  *****

  Hammerovský skvost, který mi sedl se vším všudy. Byť je film ze současnosti, jakmile přijde na scény v rozlehlém domě, dýchne na diváka poctivá gotika. Večer při svícnech, kdy se po stěnách honí neklidné stíny, tajemný altán osvětlený jednou svíčkou, co ozařuje něco hrůzného, hluboká studna mezi sloupovím, která by mohla být bazénkem, ale na dně mezi vodními rostlinami a řasami se skrývá..... Každá postava si nese tajemství a divák postupně zjišťuje, že málokdo je tím, kým se zdá býti. Příběh má zdánlivé rozuzlení, kde by mohl skončit. Největší překvapení však na diváka teprve čeká...Černobílá kamera dává příběhu ponurost a spoluvytváří neklidnou atmosféru. Stačí pak jen málo, třeba hledání okolo domu, aby pomocí jednoduché lekačky nepřipravený divák nadskočil do vzduchu... klavír k tomu všemu zněl málokdy zlověstněji...(1.12.2013)

 • Lima
  ***

  Hororem bych to určitě nenazýval, spíše takovým thrillerem, který až na dvě scény citelně postrádá dusivé napětí. Ale to by nevadilo, je tu ale jeden problém – nečekaný dějový twist, který je sice zrežírován působivě, ale staví na hlavu vše předešlé a postrádá jakoukoliv logiku. Stejně jako pointa a smysl počínání hlavní postavy, ty se bohužel s hloupostí twistu vezou do samotného lehce vygradovaného závěru. Je to fakt škoda, v první půli měl tenhle film našlápnuto opravdu „hitchcocovsky“, ale skončil jako úplné béčko.(9.10.2018)

 • - Christopher Lee poznamenal, že režisér Seth Holt byl nejlepší režisér ve společnosti Hammer Films a vůbec ve Velké Británii. (reich)

 • - Ačkoliv se film odehrává ve Francii, natáčen byl Black Parku v Buckinghamshiru v Anglii. (reich)

 • - Snímek nezaznamenal velký úspěch ve Velké Británii ani v USA, ale velké oblibě se dočkal v Evropě. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace