poster

Triple Trouble

 • USA

  Charlie's Triple Trouble

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1918, 23 min

Scénář:

Charlie Chaplin
 • Autogram
  ***

  Spočiatku to malo hlavu aj pätu, ale scéna so zlodejom v nocľahárni bola prehnane dlhá a celkovo o ničom. Napriek tomu má film veľa zaujímavých nápadov, no strácajú sa v prehnanej dĺžke grotesky. Ocenil by som aj dobrý výber hudby, akurát, že tá nemohla byť súčasťou originálneho diela. Keď som si dodatočne prečítal spôsob vzniku filmu, tak to už chápem, a aj to, že Chaplin za to nemôže.(15.6.2018)

 • cheyene
  ***

  Pasáž v chudinské noclehárně dokázala lehce pobavit, ovšem zbytek této grotesky působil spíš bezkoncepčně, což je škoda.(18.10.2016)

 • filmmovier
  ***

  Na to jak je to dlouhé, tak je tahle groteska dost slabá, za což asi může hlavně ten původ vzniku. Dějově je tenhle film sice velice nadějný, ale ty se bohužel nenaplnily. Není to zábavné (až na několik málo momentů), a dějové linky spolu vlastně až tolik nesouvisí, ale nenudil jsem se u toho, což je pozitivum. Jeden z nejhorších Charlieho filmů, na který rychle dočista zapomenete. 50%, protože ve výsledku to zas tak špatné není, ale až uvidíte, pochopíte.(27.3.2018)

 • Diazbros
  ***

  Tento film je zhotovený zo scénok z filmu Life, ktorý Chaplin nikdy nedokončil a z nadbytočných scén z filmu Police, ktoré sa v ňom neobjavili. Boli režírované Chaplinom, avšak ich autorské práva vlastnila produkčná spoločnosť Essanay. Spolu s novo dotočenými scénami, ktoré napísal a režíroval Leo White, ich Essanay vydala pod názvom Triple Trouble dva roky potom ako Chaplin od spoločnosti odišiel.(22.6.2008)

 • Pohrobek
  ***

  Chaplin jako nový domovník plukovníka Nutta, který se zabývá výrobou nebezpečných trhavin. O novou zázračnou plastickou trhavinu dostane zájem konkurence a za každou cenu se jí snaží zmocnit. Nadprůměrné po dějové stránce, co se týče složitosti příběhu. Zábavně poněkud slabší. Nejzajímavější jsou zřejmě ty pasáže z nuzacké noclehárny, kde se setkáme i s netradičně černým humorem - Chaplin "uspí" otravného spolunocležníka ránou flaškou a pak ho bez sebemenších výčitek svědomí přikryje dekou (včetně obličeje).(16.8.2005)

 • - Tento snímek se do kin dostal až dva a půl roku po Chaplinově odchodu ze společnosti Essanay. (everlong)

 • - Film byl sestřižen ze zbytků snímků Chaplin lepičem tapet (1915) a Charlie zlodějem (1916) a doplněn o několik dodatečně natočených záběrů. (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace