poster

How a French Nobleman Got a Wife Through the 'New York Herald' Personal Columns

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1904, 11 min

Režie:

Edwin S. Porter

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Marek1991
  **

  Alebo ako ľudia krajinou a cez prekážky bežali. Trocha to prehnali s tým počtom ľudí v takmer rovnakých vzdialenostiach prekonávajúcich rôzne prekážky, záver ma však milo prekvapil. Tiež oceňujem, že to nebolo len o jednej scéne, že tam boli nejaké tie pamiatky, ono je to taká staršia romantická komédia.(24.9.2013)

 • Marze
  ****

  Slavný film reprezentující tzv. honičkové filmy (1903-1906). Někdo v nich většinou někoho nahání. Zápletka je nedůležitá, jde o fascinaci pohybem. Tento film je prakticky okopírování původního úspěšného filmu Personal (1904), který je také o mladém muži, který si dá inzerát, na náměstí přijde hrozně moc žen a on utíká. Honička je zde propracovanější než v Personalu. Kvůli tomu vznikl soudní spor o autorská práva, který rozproudil debatu, co to ve filmu autorská práva jsou. Tím se došlo k jádru dnešní americké kinematografie, která dodnes opakuje zavedené postupy a lehce je inovuje.(19.10.2017)

 • kubeba
  ****

  Dámy mohly ještě více padat, bylo by to vtipnější :-)(27.5.2013)

 • niska98
  ***

  Noc moc zvláštního ale ztvárněno mile(13.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace