poster

Doom

 • Velká Británie

  Doom

 • Německo

  Doom - Der Film

 • Německo

  Doom

 • USA

  Doom

 • Slovensko

  Doom

 • Slovensko

  Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  **

  Prvních 20 minut je slušných a chvíli to i vypadá, že by mohlo jít o dobrý film. Jakmile se ale spustí akce, jde všechno do háje. Největší průšvih filmu je v tom, že se snaží přesně okopírovat hru Doom 3, což se mu i daří. Háček je v tom, že už samotná hra není dobrá, takže film nakonec dopadl tak, jak musel. Takže jedinými klady filmu jsou nakonec pouze The Rock, FPS scéna, závěrečné titulky a taky fakt, že film není mládeži přístupný.(5.11.2005)

 • tron
  **

  „Stav Dr. Carmacka je neliečiteľný, pretože Dr. Carmack je mŕtvy.“ Páčil sa mi RESIDENT EVIL aj VOTRELEC VS. PREDÁTOR, ale DOOM je teda poriadne nudná konina! Andrzej Bartowiak (ktorého životným veľdielom je solídna seagalovka LOVEC POLICAJTOV) vykráda všetko možné (hlavne z votreleckej ságy) a miestami skutočne do oči bijúco primitívne (obrovský Afroameričan s rotačným guľometom vypadol z PREDÁTORA). Lenže márne sa snaží byť „stará škola" (SPOILER finále pozostáva z toho, ako sa dvaja tvrďácki svalovci mlátia v jednej miestnosti SPOILER). Táto (inak milá, ale nefungujúca) snaha je totiž mizerne sfušovaná. Režisérovi a spol. (strihač, kameraman, hudobný skladateľ...) robí problém pôsobivo nakrútiť čo i len "nas*atých mariňákov v cool helikoptére“. Plus príšerné chovanie vojakov (začnete v hrobovom tichu smrteľne nebezpečnej marťanskej základne citovať Bibliu?) a veľmi nesympatické (už fyzicky) herecké obsadenie. S čestnou výnimkou The Rocka, ktorý sa milo nebál prijať SPOILER relatívne zápornú rolu SPOILER. Len zopár vecí má šmrnc (desaťminútovka „z pohľadu hráča“, miestami slušné hlášky: „Je to len pár dní, čo som tuná seržanta prosil, nech nám do tímu privedie nejakú slečinku a priviedol teba.“). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sci-fi/215-doom-40-(21.5.2006)

 • monolog
  **

  Někde jsem kdysi četl, že Dwayne Jonson je důstojným nástupcem Arnolda Schwarzeneggera. Hovno! Kdyby Arnie hrál ve stejných sračkách, jako tenhle Skála, nikdy by se z něj guvernér nejmocnějšího státu USA nestal, protože by fanoušky nezískal. Nevím, jaká česká společnost do toho dala prachy, ale měli by se zamyslet, jestli je nechtějí raději vkládat do něčeho smysluplnějšího. Postavy plytký, děj o ničem prokládanej akcí pro oko, která je vložená čistě jen kvůli zrychlení děje. Jedinej mě zaujal Karl Urban, ale to možná bude tím, že jsem ho viděl v Riddickovi. No, pohoršil si. Film nemá děj a to je to nejhorší, co se filmu může stát, přestože u filmů podle počítačových her je to pravidlem. Je to škoda, mohl to bejt dobrej SF akčňák, takhle to je jen nuda. Jedna lepší scéna je téměř finále, který je natočený jak ve hře (první osoba, střídá zbraně, zabíjí mrchy apod.), ale to na dobrej film nestačí. Nevadilo by mi ani tak, kdyby postavy nebyly nijak moc prokreslený, příběh ohranej a herci jaloví, ale muselo by to být zábavný. A to to není.(9.5.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Clint Mansell: 1. C24 ,2. Doom ,3. Olduvai/Facing Demons ,4. Searching... ,5. Sibling Rivalry ,6. The Lab ,7. Taking Control ,8. Mac Attack! ,9. Resurrection ,10. BFG! ,11. Destroyed ,12. Infirmiary ,13. Experiment Stahl ,14. Containment Breach ,15. Superhumans and Monsters ,16. Kill 'Em All... ,17. ...Let God Sort 'Em Out ,18. Mass Onslaught ,19. First Person Shooter ,20. Semper Fi ,21. Go to Hell ,22. You Know What You Are? - Nine Inch Nails ,(8.6.2011)

 • Kaka
  **

  Zhruba pětiminutová "herní" sekvence je vskutku něco nového a pro fandy této kultovní hry bezesporu skvělý zážitek, avšak po celý zbytek filmu se toho vlastne už moc neudá. Záčátek je solidní, s dobrou atmosférou. Avšak postupem času se film dostane do takového stádia, kdy vykrádá všechny své slavnější a lepší kolegy (Predator, Aliens, Resident Evil atd). Atmosféricky celkem zdařilé (temné moderní laboratoře - sázka na jistotu) a herci jakž takž ucházející. Karl Urban je opravdu vynikající, Rock překvapivě nic moc. Akce solidní, sic místy trochu zmatená a nepřehledná. Zaujme tak především výtečné ozvučení, protože ať si namítá kdo chce co chce, Doom je dělaný jen a pouze pro pořádnou zvukovou vatáž. Potom je to opravdu mazec...bezdějový mazec...(10.4.2006)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 44. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

 • - Herci společně intenzivně trénovali, aby dokázali splynout v soudržnou vojenskou jednotku. (Amplifier)

 • - 70-milionová adaptace slavné počítačové hry vydělala během tzv. opening weekendu (21. – 23. 10. 2005) 15,4 mil. dolarů. Celkový výdělek v kinech Severní Ameriky se vyšplhal na 28 milionů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace