poster

Juve contre Fantômas

 • anglický

  Juve Against Fantomas

Drama

Francie, 1913, 61 min

Režie:

Louis Feuillade

Předloha:

Marcel Allain (kniha), Pierre Souvestre (kniha)

Scénografie:

Robert-Jules Garnier
(další profese)
 • NinadeL
  *****

  Akční pokračování Feuilladeova seriálu o Fantômasovi s monsieurem René Navarrem v hlavní roli. Kromě autentické secese samozřejmě nejvíc baštím úvodní přehlídku převleků Fantômase, aby během sledování divák nezůstal na pochybách. Jak jen toto může dopadnout? Juve kontra třímetrový had! Další kapitola se neodvratně blíží...(15.5.2012)

 • filmmovier
  *****

  Perfektní, stejně jako první díl. Velkolepé a přímé pokračování fantastického (a nejlepšího) prvního dílu, má všechny plusy svého kolegy. Úchvatnou atmosféru, skvělé postavy, uhrančivého René Navarra, a atmosféra je navíc úžasně proměnlivá, stejně jako tvář Jeana Maraise v šedesátých letech a naprosto dokonalou hudbu (všechny mé komentáře píši ke Gaumont verzi z roku 1998, takže absolutně netuším, jak vypadaly ty starší verze) a hodinová délka je tak akorát na udržení pozornosti, obzvlášť, když je tak natřískaná bohatým dějem, který občas opravdu doslova bere dech... Cliffhanger je pak naprosto parádní a mnohem lepší, než v jedničce. Neuvěřitelné, že něco tak skvělého vzniklo před více než sto lety.(19.8.2018)

 • Wacoslav1
  *****

  Klobouk dolů. Už první díl byl výborný, ale tady se to naplno rozjede. S tímhle dílem už je zároveň definitivně jasné, že tohle pojetí se věrně podobá knižnímu zpracování narozdíl od těch filmů s Funesem a Maraisem. Film skvěle navazuje na první část a i díky tomu, že je to celé na pokračování a zachovává to kontinuitu celého příběhu jsem se do toho fakt zažral. U některých němých nebo celkově starších filmů mám občas problém udržet pozornost, ale tady ne. Nadstavbou pak budiž některé na tu dobu opravdu odvážné scény jako havárie vlaku nebo pokus o likvidaci Juva obrovským hadem. Fakt bych nečekal, že více než 100 let starý film mě bude takhle bavit. Otevřený konec navíc navnadí diváka do dalších pokračování. Klenot co předběhl svou dobu.95%(7.9.2016)

 • Snorlax
  ****

  Tenhle film jsem měla vidět dřív. Pochopila bych, kam chodí pro inspiraci tvůrci amerických akčních filmů. Scéna s vinařskými sudy je tak blbá, že by všichni současní akční hrdinové mohli závidět Fándorovi jeho neprůstřelnost. Nápad s otevřeným koncem zase ukradli všichni tvůrci nekonečných seriálů. Leč vzhledem k tomu, že tomuto snímku bude za chvilku 100 let, nedovoluji si tyto detaily ani příliš kritizovat. Smutně si uvědomuji, jak za těch 100 let lidstvo zlenivělo, jak přišlo o schopnost imaginace, o fantazii. Tehdejšímu divákovi stačila rozmáchlejší gesta a pár textových vsuvek, aby vnímal film. Dnešní zmlsanec potřebuje zvláštní triky od úvodních titulků až po ty závěrečné. A i kdyby film smrděl (či voněl, dle potřeby), stejně to nebude ono.(23.6.2011)

 • faana21
  ****

  Druhý díl Feuilladeho Fantomasárny, o něco více povedenější než debutní snímek. Překvapil mě Fantomasův ženský vkus, Josefína ještě řekněme, ovšem Lady Belthamová? Ačkoliv jako "stará Fantomasová"...proč ne? Rád bych na tomto místě ještě poukázal na scénku přestřelky u vinařských sudů, to byl tedy vskutku nátěr :)(11.2.2011)

 • - Postavu Fantomase vytvořili dva francouzští novináři - Marcel Allain a Pierre Souvestre. (cheyene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace