poster

Chaplin opilcem

 • anglický

  His Favorite Pastime

 • anglický

  The Reckless Fling

 • anglický

  Charlie's Reckless Fling

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Režie:

George Nichols

Scénář:

Charlie Chaplin

Producenti:

Mack Sennett
(další profese)
 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Obraz 4/10/// PLUS: výrazná hudba, velký komparz, občas pobaví MÍNUS: zrnitý obraz, ve kterém mají postavy useknuté hlavy, viděl jsem už zábavnější snímky i scénky./// Shrnutí: Kvůli době vzniku se dá snímku leccos prominout. Chaplin jako opilec když dostane větší nakládačku od lítaček, než od druhých rváčů, tak pobaví a není tu nouze o rvačky, ale nijak zvlášť jsem se nebavil./// Celkem 61%///(24.4.2016)

 • Autogram
  ***

  Hrať opitého pred kamerou je myšlienka asi taká stará ako samotný vynález filmu, a pretrváva dodnes. Chaplin pridáva svoje klasické údery, pády, kopance, len tomu bez deja a myšlienky ešte niečo chýba. Ide o absolútne prvý rok jeho tvorby, tak sa to dá aj chápať. Bolestivé údery do zubov od lietacích dverí vyzerali úplne autentické a ten prvý dokonca neplánovaný.(19.2.2018)

 • filmmovier
  ****

  Tahle Chaplinova groteska není v rámci jeho tvorby žádný zázrak, ale pobavil jsem se u ní náramně. Chaplin se vrací z flámu je naprosto dokonalá záležitost, a tohle by klidně mohlo sloužit jako první (slabší) část. Délka je tak akorát, takže to rychle uteče a není tady nic, co by vás mělo nudit. Navíc je tu báječná scéna s lítačkama, která je naprosto geniální. A ostatní gagy taky stojí za to, takže za mně spokojenost. 75%.(6.6.2018)

 • cheyene
  ****

  Opilce Charlie zkrátka umí. :) Kdyby byli všichni ožralí spoluobčané natolik roztomilí, nebylo by tak nepříjemné se s nimi setkávat nebo se jimi občas i stávat. :) Chaplin opilcem jako groteska potěší a díky krátké stopáži dávám 4*. Přesto je však výrazně slabší proti Chaplin se vrací z flámu.(19.7.2015)

 • everlong
  ***

  všímáte si, že skoro v každé grotesce má Chaplin co dočinění s alkoholem?: DÁLE HRAJÍ: Peggy Pearce (Wife) Edgar Kennedy (Rough drinking buddy) Harry McCoy (Man at bar) William Hauber (Shoeshine customer/Onlooker at apartment) Billy Gilbert (Bootblack) Jess Dandy Frank Opperman(13.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace