poster

Chaplin na závodišti

 • anglický

  Mabel at the Wheel

 • anglický

  A Hot Finish

 • český

  Mabel u volantu

  (neoficiální název)

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 18 min

Scénář:

Charlie Chaplin

Producenti:

Mack Sennett
(další profese)
 • Iggy
  ***

  Snad jediný film, kde hraje Chaplin vyloženého záporňáka, se kterým nelze ani v nejmenším sympatizovat. A taky asi jediný film, kde ho uvidíte řídit motorku.(22.4.2008)

 • corpsy
  ***

  Pomerne dlhá groteska ( videl som cez 20 min verziu ), ktorá možno týmto svojím prednesom stráca tempo, ale Chaplin sa snaží, čo sa dá. Pritom je to len vedľajšia úloha. Mabel...občas ma fascinuje na čom si vlastne vybudovala slávu ( nemala ani výnimočný talent a ani krásu ).(31.12.2018)

 • Scraffy
  **

  Jedna z nudnejších grotesiek s Charlie Chaplinom.(25.1.2018)

 • berg.12
  ***

  Chaplin v roli padoucha s cylindrem a bradkou, který soupeří o Mabel s jedním automobilovým závodníkem. Když se mu jí nepodaří odvézt na svém motocyklu, ze kterého mu spadne do kaluže, rozhodne se alespoň se svými kumpány překazit jim automobilové závody pomocí únosu, bomb a rozlitého oleje. Mezi tím vším padne samozřejmě spousta kopanců, štípanců a facek...Snímek byl na DVD sice ve špatné kvalitě, ale zato s podtitulem "Chaplin před 20.lety", pravděpodobně částečně s dobovým ozvučením. Jinak vedle negativní Chaplinovy role není ničím zvlášť zajímavý.(5.11.2006)

 • LegoMan69
  ***

  Chaplin v roli záporáka (celkem pamětihodného, protože takhle vypadají všichni ti "klišé" záporáci z pohádek a hlavně z animáčů) s naštvaným výrazem v obličeji, knírkem a neschopnými pomocníky, na které je naštvaný, protože se mu stále nedaří, zbavit se Mabel, která vyhrává závod automobilů. Háže tam po ní výbušniny, na cestu stříká nějaký olej nebo co a furt se šikovná Mabel vyhýbá jeho nástrahám a jede si s autíčkem dál. Produkce měla víc peněz a dovolila si o trochu víc věcí než v předchozích groteskách a to sporťáky, akční (no dejme tomu na tu dobu akční) záběry rychlých aut a děj je delší a příběhu je víc. Před "hlavním" dějem a to závodem automobilů, je ještě počáteční příběh a ten ukáže, proč má Mabel a její kluk trable s tím záporákem (jak se potkali a pohádali). Celkově dobrý.(15.3.2015)

 • - Poslední Chaplinův film, kde se nepodílel na scénáři ani na režii. (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace