poster

Chaplin v hotelu

 • anglický

  Mabel's Strange Predicament

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 12 min

Režie:

Mabel Normand

Scénář:

Charlie Chaplin

Producenti:

Mack Sennett
(další profese)
 • LegoMan69
  ****

  Jasný děj, fajn gagy, v podstatě bych tomu nic nevytkl. Jsou to hotelové taškařice, kde Chaplin chce Mabel a běhá za ní a Mabel se ukryje pod postelí v jednom pokoji. A v tom pokoji bydlí muž s manželkou a jak manželka uvidí, že její manžel má pod postelí Mabel tak mu vynadá a ještě se tam přimýchá milenec Mabel...všechno to dává smysl (v komentáři jsem ten děj jen tak načrtl) a především je to vtipné.(15.3.2015)

 • filmmovier
  ***

  Slabé. Na druhou stranu sice ne špatné (Chaplin opravdu má i horší kousky), ale zrovna tahle záležitost vám nijak v paměti neutkví. Krom toho, že tam Charlie hraje vyloženě opravdu druhé housle, není tenhle film ani nijak vtipný a co se týče gagů, tak jeho naprostým vrcholem je to, že Charlie spadne na zadek, což není nikterak skvělé, a trapné jsou i další pokusy o humor. Naštěstí to ještě není tak zlé, a tak to dá alespoň na ten průměr. Hlavní role a režie - Mabel. No, je to znát...(26.6.2018)

 • Earl10

  [Keystone - Premiéra 9.2.1914] Slabší kousek z Chaplinovy tvorby. Naprosté minimum vtipných momentů, spíše tradiční plejáda samoúčelných facek, pohlavků a kopanců. Opilý tulák flirtující s každou sukní si tentokrát na chodbě hotelu vyhlédne mladé děvče, jíž se nešťastnou náhodou zabouchnou dveře. Poté co jí začne tulák obtěžovat se dívka schová do nejbližšího pokoje. Pak se na scéně utvoří jakási vzájemně propojená pětice. Obyvatel pokoje se svou ženou, dívka se svým milým, do toho všeho Charlie a k tomu jedno nedorozumění. Primitivní zápletka a nikterak zábavné provedení. [35%](7.10.2013)

 • Madsbender
  ***

  Charlie Chaplin už vo svojom takmer klasickom obleku a komickom archetype, s alkoholom v krvi a chuťou stvárať eskapády v miestnom hoteli. Už to má tú (síce ešte poslabšiu, ale je to tam) príchuť jeho neskoršej tvorby, vtipov je pomenej, ale celkom dobre fungujú (čo sa ostatne dá povedať o celej groteske aj vtedy, keď tam práve Chaplin nie je) a najlepší je samozrejme samotný Chaplin, ktorý tu už niečo predvádza a dokáže diváka rozosmiať. Pes, kvetiny, Mabel Normand pod posteľou a celkovo vyzretejšie než úplné začiatky. 60%(20.4.2014)

 • ledzepfan
  **

  Koukám na to a brblám si sám pro sebe, že tohle je snad nejslabší chaplinovka co jsem zatím viděl (a pár jich za sebou mám).. Chaplin půl filmu jen posedává a největší ukázka jeho akrobacie (jindy na úrovni kung-fu) je, že spadne na prdel...děj je nepřehledný a nudný... No a tady koukám, že to ani netočil on-v tom bude asi zakopaný pes.... Nebrat.(23.12.2015)

 • - První film, který Charlie natočil v známém kostýmu tuláka. Do kin šel však až o tři dny později, než film Chaplin v zábavním parku (1914), který natočil později. (Rapaport)

 • - Ve Švédsku bylo tamějšími cenzory promítání filmu zakázáno kvůli údajnému nemorálnímu obsahu. (SeanBean)

 • - První Chaplinův film s Mabel Normand, která byla jeho partnerkou ve většině snímků z produkce Keystone. (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace