poster

Tango Tangle

 • USA

  The Tango Tangle

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1914, 12 min

 • filmmovier
  **

  Elegantní Chaplin bez kníru a jakéhokoliv dalšího náznaku Tuláka (je vysoký) ve hvězdně obsazené grotesce, která je ale nezáživná a velice nudná s nulovým počtem zajímavých nápadů (možná až na ten úplný závěr, když se svalili na záda) a nejde o nic, co by kdokoliv potřeboval vidět. Opravdu slabota, navíc Charlie bez klasického kostýmu opravdu není tím pravým Charliem. 40%.(6.7.2018)

 • LegoMan69
  ***

  Chaplin má konečně jednu z hlavních rolí, ale furt žádný make-up. Ano, Ford Sterling je hlavní postavou a svým hereckým výkonem, zde byl lepší než Chaplin podle mýho. Ten hromotluk taky nebyl marnej. Hraje tam klidná dechová hudba, což je super u klidného tance, ale k těm rvačkám se mi vůbec nehodí. Čekal bych tam nějaké bubnování a pořádnou ránu (zvuk gongu nebo silného bubnu), když tam někdo někoho praští, ale celý film tam hraje ta stejná klidná melodie. Celkově to je dobrý, ale není to groteska kterou musíte nutně vidět (že by nějaká klasika, to ne). Na druhou stranu je tam jedna pamětihodná scéna a to na konci, když ti dva spadnou na záda a nohy se jim zvednou do vzduchu (což pak bylo zopakováno nespočetněkrát v nespočetně filmech, především v animovaných).(15.3.2015)

 • Pohrobek
  **

  Tady si Chaplin to první místo v hereckém obsazení rozhodně nezaslouží. V hlavní roli Ford Sterling - jako pěkně nažhavený a žárlivý kapelník, který si to společně s Charliem a klarinetistou Fattym rozdá o dámu svého srdce. Smát se není čemu, a tak jsem celý film pouze usilovně hledal Charlieho knírek - a on tam snad skutečně není!(2.8.2005)

 • Madsbender
  **

  Prípad tanečný parket - tak časté prostredie v Chaplinových neskorších filmoch. Ako inak, ústredným motívom je trenica o ženu, avšak tentoraz to je už rovno milostný štvoruholník. Dôvod, prečo si to pozrieť: Chaplin bez fúzikov vyzerá ako Johnny Depp v Ospalej diere. Zvyšok je bohužiaľ mimo moje chápanie 35%(20.4.2014)

 • Earl10
  *

  [Keystone - Premiéra 9.3.1914] Ačkoli je veřejně dostupná kopie v mizerném stavu, tak nemůže zakrýt vyčpělost a především nedostatek kvalitních gagů. Tři postavy, které na střídačku padají jak přes kopírák a do toho přehrávají otřesení z úderů a zdůrazňování Arbucklovy síly, to člověka už ani nezačne bavit. Navíc i tak je tam těchto scén jen pár, zbytek je absolutně bezúčelná vata. Holt Chaplinovy začátky nebyly zas tak vtipné, proto buďme rádi za to, k jakému progresu došlo. [10%](13.11.2013)

 • - Poslední film, ve kterém Chaplin vystupuje s Fordem Sterlingem. (everlong)

 • - Natočeno za jediný den ve skutečné taneční síni. (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace