poster

Die! Die! My Darling!

 • anglický

  Fanatic

Horor

Velká Británie, 1965, 97 min

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Arthur Ibbetson

Producenti:

Anthony Hinds
(další profese)
 • Flaxik
  ***

  Průměrný, ale příjemně koukatelný Psycho-klon s otočenými rolemi, jen pro změnu jeblo matince (ne, není to spojler, prisámbačku), bývalé hollywodské star. Buďme ale shovívaví, manža mrtvý, jeden syn mrtvý, druhý buranoidní debil a třetí totální retard, z toho by dziglo i emocionálně stabilnějším osobám, co potom to asi může udělat s hysterickou vysloužilou hérečkou. Tallulah Bankhead přehrává jak na divadle, zjevně se zasekla ve svých rolích z 30. let, ale jako thrilerovou jednohubku lze doporučit. Donald Sutherland je v roli imbecila dokonalý.(23.8.2016)

 • pepua
  *

  Plytký psycho-thriller? Parodie na psycho-thriller! Během celého filmu se mi nepodařilo ztotožnit se s postavou vězněné ženy, je to tak povrchně zahraná role, že mi bylo jedno, jak to s ní dopadne. A představitelka záporné role zase naopak příšerně přehrávala. Své určitě udělalo také barevné provedení, které mi v několika místech nesedlo a hodí se spíš do filmů z draculovské nebo frankensteinovské série, kde člověk tak nějak ani neočekává, že se dostaví pocit strachu, ale užívá si atmosféru. Studio Hammer vyprodukovalo několik podle mě zajímavějších filmů tohoto žánru (Taste of Fear, Fear in the Night nebo Nightmare), tento film je dost velká nuda.(24.7.2008)

 • Lima
  *

  Nejslabší ´Hammer´, co jsem viděl. Ta synopse – stará dominatní ježibaba vězní v domě bejvalku svého zemřelého syna, a skrze modlitby a hladovky se jí snaží přinutit k pokání – není úplně marná, je celkem originální, ale to by rejža nesměl bý takový packal. Absolutně neumí dát scénám napětí, je vám úplně jedno, co se stane v příštích minutách, hercí připomínají spíš absurdní panoptikum. Ani ten konec pan režisér neumí vyhrotit, ačkoliv se k tomu vybízelo. A hlavně – má to příšernou, PŘÍŠERNOU hudbu, která se absolutně nehodí k dění ve filmu. S nadsázkou řečeno, jako byste do Studia kamarád pustili hudební podmaz od ´Cannibal Corpse´, tady to jsou zase kolovrátkové trylky jak z Matějské pouti.(10.11.2018)

 • kaylin
  ****

  „Fanatic“ je dalším dobrým kouskem, který byl ve Velké Británii natočen a jen ukazuje, že jít cestou napětí a atmosféry, je skutečně možné a že i po padesáti letech je to film, který vás bude znepokojovat. Ten závěr by se dal možná zvládnout lépe, ale i zde jsou režisérsky skutečně velmi dobře zvládnuté momenty, které vám dokáží, že tohle je prostě něco, co je dobré.(17.11.2015)

 • hladass
  **

  Že umí Hammer vyprodukovat skvělé psychothrillery dokázal minimálně kouskem Taste of Fear, no, v případě Die! Die! My Darling! se mu to nepovedlo... A nemohou za to ani tak představitelky hlavních rolí, z nichž ta mladší, ačkoliv velmi krásná, svou roli silně nezvládla a ta starší naopak brutálně přehrála, ale hodně jednoduchý a naivní příběh, nevhodné barevné provedení filmu a nehodící se hudba... Atmosféra taktéž v zásadě žádná, takže jedinné, co lze opravdu pochválit je Donald Sutherland v roli idiota... A to je dost málo...(5.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace