poster

Slimák

 • USA

  Slither

 • Slovensko

  Slimák

 • Velká Británie

  Slither

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ****

  Feministický komediální horor v důsledně béčkovém provedení o Zapadákově twinpeaksovského ražení, který napadne mimozemšťan a vyvolá infekci připomínající kombinaci zombie a Vetřelce. KOUSEK DĚJE Název snímku je přiléhavý, protože všichni muži ve filmu jsou slizouni a to ještě před tím, než je dostane vesmírný parazit. Tak třeba manžel hlavní hrdinky ji bere jako trofej a kus masa, který mu má přinášet uspokojení na požádání. Není divu, že se pak změní v monstrum, jehož jediným cílem je žrát, souložit a množit se. Fyzicky se promění, ale emocionálně to pro něj až taková změna není. I jakože klaďas šerif nedokáže přiznat kredit ženě za to, že ho zachránila a nutí ji k opačnému vylíčení celé situace, aby z ní jako zachránce vyšel on. Takže další parazit. _____ Vzhled vesmírných červů nápadně připomíná spermie, které se snaží bez ohledu na odpor proniknout do lidského těla. Scénka, kdy jedna z nich plave vanou dívce mezi nohama, je dost výmluvná. Přestože ženy projevily větší vynalézavost a odvahu, po porážce vesmírné parazitující nákazy v závěru filmu jdou až za mužem, co je hrdinně vede za záchranou z městečka, kde už nehrozí nebezpečí. To, že jdou pěšky, přestože na silnici stojí auto, už jen dokresluje hrdinovu omezenost. ____ Film se rozvíjí zvolna, zábavnější je v druhé části, která kombinuje legraci s někdy krvavě nechutnými scénkami. ____ Po titulcích následuje scéna obvyklá u tohoto druhu filmu.(22.11.2015)

 • MM_Ramone
  **

  V malom, tichom, americkom mestečku Wheesley sa začnú diať hrôzostašné veci potom, čo agresívna, vesmírna forma života napadne jedného z miestných záletníkov a premení ho na slizkého, nenažratého mäkkýša. Ten infikuje ďaľších ľudí, s ktorých urobí tlupu oddaných zombie s kolektívnym vedomím. Trocha prekombinované. Dosť nahlúple. Inšpirácia horrormi z osemdesiatych rokov minulého storočia nepopierateľná. Hodne slabí herci, nízky rozpočet a lacné, digitálne triky. Celkovo nič moc. **(3.6.2011)

 • Anderton
  ***

  Poctivý pozdrav spracovaním ako vyšitý z 80. rokov, námetom až z rokov 50tych. Trochu divnú a wtf prvú polovicu vystrieda od scény vo vani absolútne našlapaná polovica druhá a poteší celkom vtipný myšlienkový presah, len keby nám tá myšlienka o neukojenom manželovi nebola vtĺkaná do hlavy každú chvíľu. Očividné citácie Oživlých mŕtvol, Invázie lupičov tiel a tak ďalej, proste ak viete, do čoho idete a ak si to pustíte večer o jedenástej, prípadne aj s viacerými znalcami žánru, musíte byť spokojní. Mne najviac lichotilo, že sa Gunn nebál byť niekedy proste "úplne od veci". 70%(17.6.2017)

 • eraserhead666
  ****

  Ohohó, takhle zavádějící a předem odrazující název filmu jsem už dlouho neviděl. O to větší bylo překvapení. Rozhodně nečekejte nějaké geneticky zmutované slimáky od vás ze zahrádky. Tohle je překvapivě hodně povedený mix sci-fi hororu, zombie hororu, kanibalského hororu a komediálního hororu aneb bratranec Predátora a Vetřelce útočí!!!! Poměrně dobrý triky, nějaká ta krev, trošku brutálních nechutností a hromada malých slizkých vlezlých hajzlíků.(20.5.2009)

 • blackrain
  ***

  Zápletka je jednoduchá jako facka. Nic složitého snad ani očekávat nelze. Originalitou film také zrovna nehýří, protože vymyslet něco převratného v hororovém žánru je strašně složité. Takže, se tvůrci musí snažit divákovi něco nabídnout, co by ho dokázalo zaujmout a neodradit ho od sledování. Proto režisér natočil film, který se nebere zase tak vážně, koupe se v krvi doplněné černým humorem. Krví a nejrůznějšími vnitřnostmi nebo částmi lidských těl se nešetřilo. Pustit si film při večeři nedoporučuju, může se stát, že vás zradí žaludek.(25.5.2010)

 • - Více než 100 herců z Los Angels a Vancouveru se ucházelo o roli Jacka MacReadyho, kterou nakonec získal Gregg Henry. (Stocki)

 • - V úvodnej scéne je možné zahliadnuť márnicu s nápisom RJ McCready's Funeral Home. Je to odkaz na postavu RJ McCreadyho (Kurt Russell) z filmu Vec (1982). (beso74)

 • - Zbraně použité ve filmu byly utočná puška HK G-36, M-16, brokovnice remington 860, pistole Deser Eagle, Berta F 92 a granát M-67. (K98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace