Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Real Tom Hardy
  ****

  "MICHAEL SCOFIELD BOL AKO BÚRKA." -------- Djawadi útočí na diváka starými známymi tónmi a nostalgia sa množí a množí jedna radosť (SK dabing ju nakopol ešte viac). Úvodné epizódy ako vytrhnuté z prvých sérií, pričom druhá polovica skôr identická tej poslednej. Prostredie Jemenu pomohlo, aj keď rýchlo stratilo svoje čaro. Väzeniu samotnému sa dalo povenovať trocha viac. Veľké sklamanie je z nevyužitého potenciálu T-Baga, pretože tých pár chvíľ čo bol na obrazovke, boli jednoducho výborné. Dostal málo priestoru, hral posledné husle a rozhodne si zaslúžil viac. Celkovo sa jedná o vydarenú sériu, zvraty známe aj z minulosti, stará crew je naspäť spolu a 7 ročnú pauzu je vidieť. Ak sú špekulácie o ďalšej sérii pravdivé, nezaškodil by trošku dlhší odklad, neurýchliť to a pohrať sa s tým. Kľudne niečo s T-Bagom & Fox River, nech sa to skončí tam, kde to všetko začalo.(2.6.2017)

 • Santino7
  **

  Pozerať to nepoznajúc pôvodný seriál (ktorý som, napriek všeobecne vzatému názoru o kolísavej a klesavej kvalite jednotlivých sérií, zbožňoval a s napätím sledoval od začiatku do konca), tak sa ani neprepracujem ku koncu. Očakávania som mal značne vysoké, na návrat som sa nepoznane tešil, avšak v konečnom dôsledku zostávam sklamaný. Neoslovilo ma to ani zďaleka tak ako predošlé 4 série. Dôvodov je viacero - či už mi to prišlo scenáristicky slabé, nedomyslené, málo napínavé (a to nielen kvôli tomu, že som si vravel - keď už Scofield nezomrel vtedy, keď o tom bol presvedčený každý, tak teraz sa to už stať nemôže). Neoslovili ma nové postavy (záporáci mi prišli skôr smiešni), a ani návrat tých starých nebol už tým čím byť mohol - buď to dostali minimum priestoru, alebo nemali opodstatnenie, alebo v prípade niektorých k návratu žiaľ ani nedošlo (čo sa však dá pochopiť). Keď k tomu pripočítam príliš veľa náhod a barličiek, ktoré pôsobili v konečnom dôsledku hlúpo, častú nelogickosť konaní, nesúrodý dej, ktorý skrátka nedokázal vtiahnuť tak ako sa čakalo, slabučkú atmosféru, tak v konečnom dôsledku je z toho jedno veľké sklamanie. A musím povedať, že nijak nadšený som (aspoň ja osobne) nebol ani zo zasadenia do vojnou/terorizmom zmietanej krajiny (ani z používania rôznych "supermoderných" technológií). Čiže z môjho pohľadu obrovské sklamanie, nuž a keď sa niekedy o pár rokov k tomuto seriálu vrátim (čo sa istotne stane), túto najnovšiu sériu už skrátka odignorujem, raz vidieť mi ju stačilo. Za mňa osobne zbytočný návrat, ktorý považujem za krok vedľa. 45%(19.9.2017)

 • Nyck
  ***

  Ačkoliv jsem měl největší obavy z vysvětlení Michaelova osudu, hlavním problémem páté řady, resp. sequelu byl příběh, který na to navazoval. Protivní kamarádi, které Scofield dostal z dalšího vězení, bezmyšlenkovité pobíhání z jednoho místa na druhé, scény, které postrádají logiku, hraní na nostalgickou notu. To je málo, a je to škoda. Závěrečné dvě epizody potěšily a společně s úvodními dvěma patřily k tomu nejlepšímu, zbylých pět dílů však táhne hodnocení nezadržitelně dolů. 60 %(4.6.2017)

 • Sufferer
  ***

  Svojho času som Prison Break odsúdil na doživotne zbožňovaný seriál a ešte donedávna som naň nekriticky nazeral cez mrežu prvej sezóny. Väzenský žargón je v podstate veľmi výstižný, pretože návrat na televízne obrazovky robí kultovému odkazu (ktorému kvalitatívny úpadok onehdy beztak pošramotil reputáciu) medvediu službu – akoby mu za múrmi chládku bola na deväť rokov odopretá možnosť pozorovať kvalitatívny vzostup televíznej tvorby, po prepustení sa tomu nevedel prispôsobiť a pretĺkal sa len na základe nostalgie. Presným opakom sú Ženy z rodu Gilmorovcov, ktoré svoje charaktery skutočne posunuli v živote o desať rokov vpred a dali za všetkým poriadnu bodku. ___ O tom, že sú dobré úmysly kvalitným dlažobným materiálom do pekla, svedčí aj zoštíhlenie počtu epizód, ktoré udržuje potrebnú mieru napätia i udalosti v neustálom pohybe, avšak nastolené frenetické tempo do zeme zadupáva prakticky všetko dôležité a predovšetkým nové charaktery mení na anonymné čísla v zariadeniach na výkon trestu. Postavy sa bez väčších problémov presúvajú z bodu A do bodu B, väčšmi sa riadia základnými emóciami než rozumom a ich osud je viac dielom improvizácie, náhod a šťasteny než typickou, vopred naplánovanou hrou na mačku a myš, kvôli ktorej som si seriál zamiloval. Žmúrim oko, kladiem pred neho ďalekohľad fanúšika, ale stále nevidím dôvod, prečo udeliť piatej sezóne pardon. Preto len lakonicky vravím zbohom. Nie dovidenia, ale zbohom.(11.6.2017)

 • Lukoboss
  ***

  Rozhodně jsem si nemyslel, že se ještě někdy dostanu k těmto hrdinům jednoho z prvních "nekonečných" seriálů, jakých teď existujou stovky. Jo, tvůrci se rozhodli, že to po dlouhých letech nějak oživí, a nápad to rozhodně nebyl špatnej (slušně logicky vysvětlen úvod seriálu, cca 3 díly). Původní diváky to rozhodně na začátku nadchne, protože nostalgie tady funguje na plný obrátky, ovšem postupem času to celkově slábne. Už to není tak napínavý, vyloženě geniální úniky taky nečekejte, nicméně špatný to taky není a navíc se znovu setkáte s oblíbenýma postavama včetně ultrazáporáka T-baga. V tomhle ohledu je to v pořádku, ale chvílema to opravdu ztrácí dech a na původní seriál to nemá. Tzn. jsem rád, že jsem to viděl, pocit nostalgie nastal, ale to je všechno, lepší než původní série to určitě není.(4.6.2017)

 • - Wentworth Miller (Michael Scofield) a Dominic Purcell (Lincoln Burrows) sú veľmi blízki priatelia v reálnom živote. Okrem toho, že si spolu zahrali už v seriáloch The Flash (2014) a v spin-offe, Legends of Tomorrow (2016) sú zodpovední za vznik 5. série Prison Breaku: Návrat. Začal to Purcell, ktorý navrhol reštart série Millerovi. Tomu sa nápad pozdával natoľko, že s ním zašiel do TV Fox, aká dala myšlienke zelenú. (Martin12500)

 • - V Maroku 30. Mája 2017 utrpel behom natáčania Dominic Purcell (Lincoln Burrows) zranenie po tom, čo mu počas scény, spadla na hlavu oceľová tyč a musel byť okamžite hospitalizovaný. Výsledkom zranenia bolo 20 stehov na ľavom lakti, zlomený nos a početné rezné rany na ruke, ktoré si vyžiadali ďalšie zašívanie. Purcell podľa vlastných slov ucítil bolesť takého rázu, že mal pocit ako by mu explodovala hlava. Dezorientovaný padol na kolená a jeho dvojník kaskadér si vraj všimol kúsok poodhalenej lebky a takmer rozpolený nos. Podľa slov plastického chirurga, ktorý herca operoval, mu zachránilo život to, že má v oblasti hlavy tlstejšiu vrstvu kože. (Martin12500)

 • - Michaelovi Scofieldovi (Wentworth Miller) na začiatku epizódy miznú a nanovo sa objavujú zranenia na tvári. (Johnny.ARN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace