Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  ***

  Po příběhové stránce těžce nezvládnuté, ale jinak vůbec ne tak špatné, jak se povídá. Děcka povyrostla a už jsou mnohem snesitelnější, Caspian je cool a hláškující trpaslík s myšákem taky hodně zachraňují. Hlavní ale je, že nabušenější bitevní scény a lepší osobní souboje jsem neviděl v žádné fantasy od Návratu krále, díky čemuž se na Narnii klidně vydám ještě jednou. 6/10 (Tak napodruhý jsem zjistil zásadní věc. Barnese donutili mluvit s nějakým pekelným přízvukem, čímž samotnej Kaspian nabírá docela obludný rozměry. Zlatej dabing...)(10.6.2008)

 • HoneyBunny
  ***

  Osobně mě nerozčiluje jednoduchost Narnie, koneckonců je určená primárně dětem. A bylo by trochu sebestředné si říct "Je to pro děcka, je to jednoduchý, hloupý, o ničem. Ale hezky to vypadá." Podle mě mají nějak tahle filmy pro děti vypadat - srozumitelný příběh, hezká vizuální stránka. Po Star Treku taky nikdo nechce zvraty v psychologii postav nebo dramatický oblouk - a stejně funguje. Takže ano, příběhově je Kaspian podrůměrný, vizuálně je na tom dobře, šermující myš je takové sympatické mrknutí i na starší diváky. Děti hrají stejně jako v prvním díle, kde mi ani nevadily, tentokrát se k nim přidává Kaspian, jehož představitel vypadá na plátně víc než dobře (až moc dobře na film pro děti :-). Jen to kouzlo, které měla první polovina Lva, čarodějnice a skříně, se tu trochu vytratilo. A opisovat od Petera Jacksona je opravdu ošklivý zlozvyk.(11.11.2008)

 • Enšpígl
  *

  Z rozhovoru časopisu Cinema s režisérem A.Adamsonem. Pane Adamsone, co vás vedlo k natočení druhého dílu Narnie ? AA: Výdělek Petera Jacksona z Pána prstenů. Pane Adamsone a co by jste řekl k samotnýmu filmu ? AA: Troufnu si říci, že v některých momentech jsme dokonce lepší než Pán prstenů, máme tam třeba menšího trpaslíka než byl Gimli a nebo ta scéna s vodou, jak se po kouzlu z ničeho nic přivalí, tak tu jsem do Narnie prsknul taky s tím že na konci jsem udělal z vlny obličej, kdyžto v Pánu prstenů to byla jen vlna i na konci. Pane Adamosne to je velmi zajímavý, jistě už jste teď nalákal spousty lidí na svůj šlágr, ale mohl by jste nám přiblížit třeba i hlavní postavy ? AA: Ano, tak třeba postavu bilého čaroděje jsme nahradil patnáctiletou Lucinkou, zní to přece jen reálněji, když se obrovské armádě chlapů postaví patnáctiletá Lucinka. Problém byl třeba se sehnáním lva, vždycky , když jsem přišel do nějaké ZOO se žádostí o zapůjčení lva na natáčení, tak mě po přečtené scénáře, řekli že nehodlají podporovat psychické týrání zvířat. Naštěstí jsem měl doma jezčvíka a tak jsem do něj ládoval jídlo horem dolem, a když už byl velkej a tlustej jak prase, ostříhal jsem manželce vlasy, který jsem mu nalepil kolem krku a narnievský lev z velkou hřivou byl na světě. No, ale nejtěžší bylo sehnat hlavního hrdinu, udatného to válečníka. Prolezli jsme mnoho gay clubů než jsme konečně našli Ben Barnese. Jednání s ním sice nebylo nejlehčí, ale nakonec jsme se dohodli, že mu bude v každé bitvě držet účes, že ze žádné bitky nesmí mít jizvu nebo šrám na svým krásným obličeji a že uděláme několik dlouhých záběrů na jeho krásné hnědé oči. Pane Adamosne to užasný, jaké očekáváte divácké ohlasy? AA: Já seru na divácké ohlasy, já chci divácké prachy !(11.12.2009)

 • Beckett51
  ****

  Co se týče kvality, je dle mého názoru druhý díl povedenější než v prvním případě. Jenže zase takové převratné rozdíly v tom nejsou...Vysoký rozpočet je rozházen do digitálnách efektů a celkově krásné atmosféry, dětské herecké osazenstvo nám povyrostlo, tudíž to alespoň na pohled nevypadá tak dětsky...poměrně hodně dlouhá délka filmu je trochu přítěž, ale musím přiznat, že oněch 150min uběhlo vcelku rychle. Tempo je pomalé až svižnější, graduje vyloženě až ke konci a akce je mírně povrchní(díky dětem:)), ale ve výsledku by to šlo..peníze holt dělají hodně, proto je film zahalen v sympatickém kabátku lahodící lidkému oku. 75%(13.11.2009)

 • Sašenka165
  ***

  Od minulého dílu zaznamenaly Letopisy posun k lepšímu (v něčem). Triky a vizuální efekty se o dost vylepšily. Hudba zůstala pořád stejně úchvatná. Film je o dost drsnější a krvavější než minule (což možná ve filmu určenému především dětem není zrovna nejlepší). Zdál se mi i vtipnější (a v některých chvílích bohužel trapnější - patetické kecy vládnou filmu!). Ale má bohužel i horší stránky. Když se díváte na jakoukoliv bojovou scénu, říkáte si, že tohle už jste někde viděli - tentokrát je to zkrátka naprosto nepokrytá vykrádačka Pána prstenů. I délka je příšerná a film by potřeboval o dobrou půl hodinu zkrátit. Nejhorší ze všeho je ale to, že se v celém snímku nevyskytuje snad žádný herec hodný toho, aby se mu herec říkalo. V tom filmu snad umí hrát jen počítačově vytvořená (a nutno dodat, že hodně roztomilá) zvířátka. Titulní hrdina - princ Kaspian (Ben Barnes) je tam asi jen proto, aby se měli ženské na co koukat. Ono tedy opravdu je na co koukat, ale nechápu proč do filmu obsazovat modelku, když chceme herce... Čtveřice dětí z minula je povětšinou velmi nesympatická. V roli krále Miraze (Sergio Castellitto) se prokázal klasický typ "nezajímavého záporáka" a na ty já jsem vyloženě háklivá. Konec přes svou lehkou přeslazenost docela ujde (z části také díky vtipnému olehčení v podobě několika slušných hlášek) - poučení o dospívání ale opravdu vyznívá spíš naprázdno. Přesto všechno se mi tenhle díl líbil víc než ten první.(17.7.2008)

 • - Režisér Andrew Adamson strávil hledáním nejvhodnějšího herce pro titulní roli prince Kaspiana více než rok, ale nakonec do této zásadní role obsadil šestadvacetiletého britského herce Bena Barnese jen tři a půl týdne před začátkem natáčení. [Zdroj: Falcon] (POMO)

 • - Evropskou premiéru si film odbyl 17. června 2008 v Praze. (Larrysbride)

 • - Anna Popplewel a Skandar Keyes zjistili, že bydlí oba v Londýně a to dokonce v sousedních ulicích až poté, co byli vybráni pro své role z tisíců uchazečů z celého světa. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace