poster

Pancéřové auto

Krimi

Československo, 1929, 72 min

 • decouble
  ****

  Boží starý český akční film. Taková starorepubliková podívaná, která je díky množství akce a nadsázky (?) zábavná i po sedmdesáti letech. Obří podíl na tom ovšem má hlavní hrdina "kaskadér - božan", který nejde pro ránu daleko a má na tváři v každé situaci přilepený úsměv. První český akční hrdina, škoda že Ital:-D(7.11.2008)

 • Stegman
  ****

  Lahůdka. Bohužel ale nemůžu dát plný počet kvůli zmateným akčním scénám v závěru (nejde o maličkost; nejspíš to měl být vrchol filmu). Těžko říct, jestli z toho vinit režii, střih nebo casting (párkrát se mi podařilo i zaměnit hlavního hrdinu s nějakým tím banditou). Přes uvedené výtky tuto vtipnou kuriozitku všem vřele doporučuju.(26.3.2013)

 • Ironfood
  ****

  First action hero Charly Allan. Automobilový závodník, který sice působí trochu obtloustle, ale mrštný je jako Jackie Chan. Film obsahuje spoustu dnes už tradičních akčních atributů, jako automobilové honičky a rvačky, Allan se například podobně jako později Indiana Jones nechá vláčet autem. Je též mistrem v psaní nenápadných vzkazů:-)(5.10.2017)

 • SjamK
  *****

  Československo, 1929. Toto skvostné němé překvapení bych všem silně doporučila, ale nepotěším vás, protože ono není jen tak nikde k sehnání ani vidění. A tak jen doufám, že se to časem třeba změní a já budu moci sezvat přátelskou společnost a společně si tuhle legraci oslavíme sedmdesáti minutami ne ticha - ale pobaveného smíchu!(7.11.2011)

 • Brejlil
  *****

  Jest nepochybně škodou, že hrdinou akce a lamačem ženských srdcí jest Ital, protože jinak by tento film mohl oslovit nejednoho českého diváka mnohem více. Ale vážně, překvapivě svěží snímek obsahuje v Aldiniho podání ikonicky dokonalé kousky, k jejichž slávě chybí jediné. Větší (protože dnešních šest-sedm diváků v Ponrepu to opět nevytrhlo) znalost tohoto filmu. Vždyť nečekané řešení záhady horské krajiny v Divoké Šárce, projížďka pancéřovým vozem, útěk z cely, komunikace mezi hlavní hrdinkou a hlavním hrdinou s mnohoznačným "Zachraň mě!", to vše dnes mohlo být kultem. Leč, bohu žel není. Mně ovšem nejvíc dostala drobná epizodka čilého děvčete Grace, jejího nápadníka Douglase a policisty před květinářstvím. A drobný detail: sotva se statečný Aldini dostal k telefonní budce na Malé Straně, v levém horním rohu se nenápadně skvěl nápis "Skokan". Takto promyšlenému dílku, se bez ohledu na jisté vady, nedá dát méně než pět hvězdiček.(18.3.2013)

 • - Spoiler: Ve filmu je celkem jen 1 mrtvý. (Stejšn)

 • - Film sa natáčal na viacerých miestach v Prahe. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace