poster

Hitlerova kariéra

 • český

  Adolf Hitler - Vzestup a pád vůdce zla

 • německý

  Hitler - eine Karriere

 • anglický

  Hitler, a Career

 • anglický

  Hitler: The Whole Story

Dokumentární / Životopisný / Historický

Západní Německo, 1977, 151 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  **

  Nu, zdá se, že nejen Dr. Goebbels byl fundovaným mi(ni)strem propagandy... :-/ . . . A tento >šikovně< sestříhaný a poněkud i manipulativně komentovaný tendenční >dokument< je toho důkazem. Navíc ten komentář až odpudivě mi místy připomínal svým rádoby nadneseným >plkáním< doby propagandy jiné - bolševické... Záběry a citace vytržené z kontextu, mýty i jen leccos naznačeného a nedořečeného - smíchané s informacemi, které samozřejmě nelze popírat... Bez alespoň základního popisu a vysvětlení skutečných historických faktů, příčin dění a atmosféry těch šestadvaceti let poprvoválečného Německa... . . . Dvě hvězdičky tedy jen (!) za ty unikátní a zajímavé dobové filmové záběry. Na skutečně nestranný, historicky poctivý a hluboce analyzující, v největší možné míře objektivní - vskutku >dokumentující< a proto "dokumentární" - film o Adolfu Hitlerovi a hlavně skutečných důvodech a příčinách nástupu, vzestupu a pádu nacismu si budeme muset ještě počkat. I když mám pocit, že bohužel se ho z různých důvodů ani nikdy nedočkáme. Ku škodě historické paměti, poučení se a uvědomění si všestranných chyb, které nakonec vedly ke zkáze Německa a fyzické i duchovní devastaci velké části tehdejšího světa... . . . Víc se mi tohle >dílo< německých tvůrců snad ani nechce komentovat. - - - P.S. Na druhou stranu chápu, že na neznalého a v historických souvislostech nepoučeného diváka musel asi tenhle film působit značně poutavě a sugestivně... Inu - ta síla propagandy, že... .-( - - - - - (Poprvé /se zájmem leč rozpaky - ba až rozčarováním/ viděno 6.9.2009 na ČT2, komentář zde jako čtrnáctý - 6.9.2009)(6.9.2009)

 • Wormboy
  ****

  Tento film nie je ani tak historickym dokumentom, ako zozbieranim povodnych zaberov, na ktorych je zachyteny Hitler. Tieto su okomentovane, avsak nie historicky trivialnym sposobom, skor naopak. Pre cloveka, ktoremu 2. svetova vojna, ale predovsetkym nacizmus ako taky a osoby stojace v jeho pozadi, nie su dostatocne zname, bude sledovanie tohto filmu absolutne zbytocne. Film sleduje vzostup a pad Hitlera ako cloveka vyuzivajuceho kazdu sancu na svoje zviditelnenie a este preciznejsie uchopenie moci.(19.2.2007)

 • frashmaker
  ***

  Srovnám li s dokumentem "Obyčejný fašismus" tak tohle je o třídu níž. Pro znalce druhé světové války tam zas tolik co by nevěděli nebylo a pro ty co nevědí nic to nebylo seřazeno tak pěkně, aby se to dalo nějakou lehkou cestou vstřebat. Jediné co jsem si uvědomil po tomto shlédnutí je, že mne děsí jak byl Hitler na většině záběrů sympatický. "Takovej podivínskej strejda se sympatickým úsměvem". Těžké si toto uvědomit u jednoho z nejhorších obyvatel historie lidstva. Jako ztrátu času bych tentodokument ovšem rozhodně nepovažoal.(19.10.2010)

 • Richie24
  ****

  Čekal jsem trošku víc, ale můj dojem je ovlivněn tím, že mi film za dvě a půl hodiny délky nenabídl snad vůbec nic, co bych už nevěděl. Přesto - jeho vypovídající hodnota, stavba pouze na autentických záběrech a dokumentech, spousta původních projevů a opravdová "skutečnost" příběhu, jej ve světle mnohých dalších rekonstruovaných dokumentů řadí mezi ty nejlepší. 4 ****.(6.3.2017)

 • Rex Mundi
  ****

  Veľmi zaujímavé, samozrejme oceňujem obrovské množstvo autentického obrazového materiálu - no chýbali mi širšie súvislosti... napríklad je úplne odignorovaný Hitlerov záujem o germánsku mytológiu, mysticizmus a okultizmus, ktorý je nepopierateľne prítomný v pozadí jeho dobre známej ideológie Tisícročnej ríše, nadradených rás, expanzii nemeckého národa... a podobných bludoch. Spomenie sa Wagner, Hitlerova vízia Germanie, nenávisť k Židom aj árijská rasa - ale naozaj len spomenie a ďalej sa paralely nijako neskúmajú, nerozoberajú - zostávajú doslova len načrtnuté a nedokončené ležať pod nákladom suchých faktov... Takže dokument je fascinujúci, lenže ukazuje Hitlerovu kariéru len tak akosi... zvonka. Má pomerne úzke videnie a očividne vychádza z dvoch základných prameňov - faktov uvedených v histórii a znakov odpozorovaných z audiovizuálnej dokumentácie. Lenže mne sa potom zdá, že keď autor filmu s chuťou opisuje význam póz a správanie diktátora podľa videozáznamov, o nič horšie by neurobil, keby vypátral a pridal aj informácie o vnútornom podklade Hitlerových pohnútok, keby sa viac odvážil premýšľať, čo tomu človeku behalo hlavou. Na začiatku sa síce zopár ráz spomenie čosi o jeho mladosti, sklamaniach, sebavedomí... alebo na konci, že vyzerá čoraz starší, zlomený, atď. - ale čo z toho, keď zostáva nezodpovedaná základná otázka PREČO?(12.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace