poster

Pátek třináctého 7

 • Česko

  Pátek třináctého 7: Nová krev

 • USA

  Friday the 13th Part VII: The New Blood

 • Slovensko

  Piatok trinásteho 7: Nová krv

Horor / Drama / Sci-Fi

USA, 1988, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Po šialene krvavej a extrémnou porciou čierneho humoru obdarovanej šestke s podtitulom JASON ŽIJE, sa atmosféra v sedmičke - NOVEJ KRVI - upokojuje. Ale je to len vyložene priemerný slasher s občas sympaticky odmaskovaným vrahom, ktorý už evidentne nie je z tohto sveta. PIATOK TRINÁSTEHO 7 je spomedzi série výnimočný predovšetkým tým, že Jason tu má plnohodnotného protivníka - telekynetickými schopnosťami obdarovanú blondínu.(20.6.2006)

 • pfa
  ***

  [Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Nová krev = [5/1O](25.3.2007)

 • Slasher
  ***

  Až na samotného maskovaného hrdinu nic moc. Fakt je tady všechno slabší - teenagery počínaje, vraždami konče. Včetně příběhu... Tommyho nahradila Tina (blé), a nějaká psychokinetika, s tím se běžte vysrat! Ale z Crystal Lake vynořený, otrhaný a různě po těle na kostru obnažený Jason, ten se mi líbil zatím z celé série nejvíc. Je to už prakticky zombie/kostlivec, ale prostě mu to seklo, a to i nakonec bez masky. Takže: píčovina, ale ještě stále jsem se docela bavil a hlavně to zachránil ten stylový J.V. 5,5/10 - horší 3* - tedy u mě dosud nejhorší díl.(17.5.2010)

 • Colonist
  ***

  Další díl, další snaha přijít do série s něčím novým. V pátém díle to byl Jasonův napodobovatel - nepovedlo se. V šestém díle to byl humor - docela se to povedlo. V sedmém díle si tvůrci zřejmě řekli "Uděláme to klasicky, ale co kdyby teď jeden z těch teenagerů (samozřejmě holka) nebyl obyčejný smrkáč, ale měl nějakou zvláštní schopnost, aby si to s Jasonem rozdal?" - a to se povedlo z části. Sedmý díl není nejhorší díl série, pořád je to lepší než třeba pátý díl (8-10 jsem zatím neviděl). Není to nic extra, ale celou sérii beru s nadhledem a nehledím tak na kvalitu, ale spíš na to, jak se u těch filmů bavím (protože podle mě nejde takové horory hodnotit z nějakého normálního hlediska). A u sedmičky jsem se poměrně bavil (no, to vlastně zatím u každýho dílu, ale někdy víc, někdy míň, někdy líp a někdy zase hůř). Sedmý díl je vážnější než šestka, atmosféra je někdy opravdu hustá jako v prvních dílech a některé scény jsou naprosto geniální, bohužel tyto scény se střídají s některými jinými scénami, které jsou naprosto hloupé či nudné. Ano, nudných momentů se zde našlo dost, ale jak už jsem napsal, pětka na tom byla ještě hůře. Scénář měl samozřejmě díry v logice, některé věci byly poměrně nedotažené. Crystal Lake je v tomto díle malé jezírko, které se vůbec nepodobá tomu (těm) z předchozích dílů. Navíc v minulém díle Jasona utopili kousek od břehu, kde byl dětský tábor, a v tomto díle zde stojí staré baráky. No ale nad takovými věcmi se prostě člověk musí u tohoto filmu přenést. Tininy schopnosti mi ani tak moc nevadily, ale to závěrečné zabití Jasona (no...co je to za zabití, když se v každém dalším dílu vrátí?), to už bylo vážně moc. Jason toho v tomto dílu vydržel víc než dost, ale "smrt" mu mohli nachystat lepší. No nic. Bál jsem se, že tento díl je prvním z těch příšerných dílů, ale není tomu tak. Takže ty sračkoidní díly mne teprve čekají...(23.3.2008)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Jedem z kopce. Jason Voorhees nikdy nebude mým oblíbencem. Otázkou je, jestli s čím dál víc plesnivějšího a červama prolezlejšího xichtu se zastaralou maskou a mačetou jde vůbec něco víc vytřískat, když už natočili 9x to stejný, a ani to desáté, omlazané scifi nestálo za nic. Je opravdu smutné, když ho po deseti pokusech musel pumpnout až Freddy, což považuju za lepší biják než všechny samostatné P13. Vrchol série podle mýho přichází se třetím dílem.(13.10.2013)

 • - Tento díl měl původně být o boji Jasona a Freddyho Kruegera. Vznikl tu však problém hned na začátku. Na sérii Pátku třináctého vlastnil práva Paramount a na Noční můru v Elm Street zase New Line Cinema. Docházelo k neshodám - zvláště o tom, kdo by měl vyhrát. Nápad se však uskutečnil o řadu let později ve filmu Freddy vs. Jason - poté, co práva na Jasona převzala New Line Cinema. (LION-MR.T)

 • - Spoiler: MPAA tento díl značně cenzurovala, kvůli čemuž musela být výsledná verze zkrácena téměř o 16 minut. Scéna se spacím pytlem byla tak několikrát předělána na jediný úder do stromu. Jiná velmi cenzurovaná scéna je ta, kdy Jason (Kane Hodder) napadne Bena (Craig Thomas) u dodávky. Scéna původně po chycení za hlavu pokračovala a zachycovala i rozmáčknutí Benovy (Craig Thomas) lebky. A scéna s křovinořezem je také delší. V necenzurované verzi křovinořez tělo téměř rozpůlí. Zabití Tininy matky je také delší. Když jí Jason (Kane Hodder) probodává, nevidíme téměř nic. V necenzurované verzi jí ostří projde celým hrudníkem a krev začne stříkat na všechny strany. (LION-MR.T)

 • - Náklady na výrobu činily 4 miliony dolarů.Film byl nasazen do 1796 kin a za první promítací víkend v USA utržil 8 245 038 dolarů. (LION-MR.T)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace