poster

Pátek třináctého 8

 • Česko

  Pátek třináctého 8: Jason na Manhattanu

 • USA

  Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

 • Slovensko

  Piatok trinásteho 8: Jason na Manhattane

Horor

USA, 1989, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mefistofelle
  **

  První polovina na lodi celkem ušla a víceméně by se dalo říct, že vcelku uspokojivě navazovala na předchozí díly série, ale Jasonovo řádění v Manhattanu na sobě dalo znát, že náš milý psychopat měl radši dál pobíhat po lesích v okolí Crystal Lake. Druhá půlka totiž absolutně postrádala spád a jediné co na ní jde ještě ocenit je vtipná scénka Jasonova setkání s hokejovým bilboardem:). Změna prostředí, i když to je vcelku zajímavý nápad a dal se pojmout mnohem lépe, se dvakrát nepovedla. A jen tak mimochodem – obyvatelé New Yorku jsou nejspíš pořádná bandička flegmatiků. Jak jinak si vysvětlit, že je přítomnost oslizlého maskovaného maniaka v nejmenším nevyvádí z míry:).(3.5.2011)

 • darkrobyk
  **

  ,,Pomooooc, honí nás maniak!!!",,Vítejte v New Yorku." Z hlediska příběhu jde o nijak nevybočující díl série, který se z tábora přenese nejprve na loď a pak do velkoměsta. Líbily se mi snové sekvence, kdy ožilo okénko kajuty nebo zrcadlo v koupelně (vzpomínka na Freddyho). Bohužel pátky 13. jsou slashery, a tudíž divák očekává vynalézavou a krvavou vybíjenou. Na to množství mrtvol se ovšem tvůrci moc nevyznamenali. Většina vražd je téměř nebo úplně mimo kameru, jiným chybí krev - proříznutí krku bez šplouchnutí? Uražená hlava bez kapky krve? Trestuhodné! Přitlačit na pilu a hned bych přihazoval hvězdy. Takhle....(18.1.2017)

 • korbitch22
  odpad!

  Jo hó,demence hollywoodských scénáristů nabývá na mezigalaktických rozměrech.Nejsem si stále jistý,jestli jsem opravdu viděl,to co jsem viděl,ale kurde jestli jo,měl bych přestat pít,protože tohle natočit,to chce hodně odvahy,nebo vrozené demence.Ichtilní příšernost,která se dá dokoukat s tak velkým sebezapřením,že vám z toho skoro mrdne v palici a povolej vám všechny svěrače.(23.12.2011)

 • killerbean
  *

  Neuveriteľne slabučký diel. Po vcelku podarených dieloch 5,6,7 z ktorích každý niečím milo prekvapil tento zlyhal na celej čiare. V prvom rade úplne vyhorel Jason. Stal sa z neho strašný pózer, keďže vždy keď na neho zamierila kamera dramaticky sa postavil, dýchal ako ženská pri pôrode a občas si precvičil pravdepodobne stuhnutý krk. Vidieť u neho chôdzu alebo akýkoľvek iný pohyb bolo prakticky nemožné a keďže sa výhradne "zjavoval" pravdepodobne sa naučil umenie teleportácie. Vraždy sú fádne a nudné a ak je niečo aspoň trochu líznuté originalitou, kamera to buď nesníma alebo dramaticky uhne. Na to že "jason takes Manhattan", je New Yorku vo filme neuveriteľne málo a užijeme si ho zhruba 15-20 minút, čo je pri minutáži 100 minút /mimochodom dosť prestrelenej/ žalostne málo a aj úvodné "intro" pri tomto fakte pôsobí ako päsť na oko. Scény na Manhattane film nezachraňujú skôr naopak, potápajú ho oveľa hlbšie. Oceňujem občasný humor, ale celkový dojem však ostáva rovnaký. 20 %(16.11.2008)

 • cariada
  ***

  Po děsné 7 je tohle zase už starý dobrý Pátek. Jason zase nák ožije tentokrát elektrikou a tak jede na luxusní lodi se studentíkama na výlet. Než dojedou do cíle cesty ,tak jich na živu moc nezbude(co taky jinýho s nima) Na můj vkus je Jason až příliš chytrý, vždy to bylo spíš takový tupý monstrum, tady občas provede náklý ten kousek, který by jste od něho neočekávali. vraždy už jsou zase pěkný a je na co koukat. Jen jsem nák nechápal toho lodního proroka, co tam uklízel, že věděl, že Jason přijde a , že umřou (jak to mohl vědět?) A propo přišlo, mě že na té lodi je strašně málo personálu, na to jak ta lod byla velká a vybavená.(19.4.2011)

 • - Pes Tobby je pojmenován po psovi, kterého kdysi měl režisér Hedden. (Stocki)

 • - Elizabeth Berkley a Dedee Pfeiffer si vyzkoušely roli Rennie. (Stocki)

 • - Ve scéně, ve které se Jason snaží vylézt po žebříku ze zaplavujícího se kanálů, mu z úst teče proud vody. Nebylo toho docíleno žádným trikem. Kane Hodder se před touto scénu úmyslně přepil několika litry vody až mi z nich bylo špatně. To, co je ve filmu nakonec vidět, je jak skutečně zvrací. (Dinsberg)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace