poster

Pátek třináctého 6: Jason žije

 • Česko

  Pátek třináctého: Jason žije

 • USA

  Jason Lives: Friday the 13th Part VI

 • Slovensko

  Piatok trinásteho 6: Jason žije

Horor / Akční / Thriller

USA, 1986, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  ****

  He is back! Po shitové pětce se vrací Jason Voorhees v plné síle, aby dokázal, že zdaleka nepatří do starého železa. S ním samozřejmě jeho nemesis Tomy Jarvis, který se tímto stává možná nejsympatičtější postavou série (pomineme-li Jasona). Odlejčení filmu prospělo, druhá polovina osmdesátých let se v horroru nesla převážně v tomto duchu a vtípky ani neruší ani neničí auru, kterou se podařilo kolem nejlepšího hokejisty světa vybudovat. Prakticky dokonalé pokračování.(18.1.2004)

 • petero
  ****

  Temné sily držia ochrannú ruku nad Jasonom. Po oživení bleskom sa z neho stáva v podstate zombie, ktorému ovšem zásah do hlavy neuškodí. No a kam si to Jason rovno z hrobu namieri? No predsa do Crystal Lake. Síce tam už nie je toľko teenagerov, ale tábor je plný detičiek. Cestou Jason stretáva paintbolové komando (veľmi podarené a vtipné), preruší hrátky mladých v karavane (pretlačenie hlavy cez plechovú stenu je fantastické - presne ako T-1000 formujúci sa z podlahy). Jason Lives síce stráca na atmosfére oproti predchádzajúcim častiam, no to je spôsobené zrejme humorom ktorý vychádza len tak na striedačku. No Jason nás opäť presvedčí, že aj po smrti je vo vynikajúcej forme a že mačeta to je jeho naj.(5.7.2006)

 • cariada
  *****

  Tak tenhle díl je nejlepší z celé serie (7,8,9 díl jsem neviděl). Tohle má vtip akci napětí. prostě vše co má horor mít. Jason si klidně hníje v hrobě ,když ho Tommy musí vykopat a blesk ho probudí. Jason masakruje hlava nehlava. Naštěstí Tommy si uvědomuje co má dělat a s pomocí dcery šerifa jde Jasona přivéct do pekla. Ps- jedna zajímavost všilmi jste si ,že ve dvojce ,kdy má Jason ještě místo hokejové masky pytel. A když ho sundá má jen jedno oko a to pravé ,kdež to tady má obě.(30.10.2007)

 • Slasher
  ****

  Po trochu odvážnější pětce zase hezky zpátky - blíže ke kořenům. Z hrobu vstalý a červy prožraný zombí Voorhees se jde ukojit domů do lesů poblíž kempu Crystal Lake (i když celá oblast už je přejmenovaná na Forest Green), který už je teď zase plný dětí. Vrací se také z předchozích dvou dílů známý Tommy (od posledně se zdá se zázračně sebral do duševního normálu), aby varoval, ale šerif mu prostě nevěří. Uvěří.... Potvrzuji větší osobitost, to samé více humorných chvil. Jason už je definitivně mimo reál, nezničitelně si chodí od jedné oběti ke druhé. A vraždy jsou celkem uspokojivě brutální. Něco mě ale trochu štve. [malý SPOILER] Vytuhne téměř každá postava, ale těch 10+ harantů skončí samozřejmě netknutých... ne že bych toužil vidět dětskou sekanou, ale trochu mě holt štve jak je to zkurveně korektní. No nic. [/SPOILER] Nejsem nijak ohromený, ale díl je to vydařený. 7,5/10.(17.5.2010)

 • WolfR
  ***

  Po slabších pár slabších pokračování, přichází opět Pátek třináctého, který patří mezi povedenější filmy. Má to svou atmosféru, svou gradaci a hlavně míra zábavy oproti minulým dílům horentně stoupla. Jason to po delší odmlce zase naplno rozbalil! Brutalitka! 3 hvězdy. Společně s dvojkou zřejmě nejlepší díl série.(12.10.2011)

 • - Předtím, než Jason zabije Corta, je v obytném automobile světlo, těsně před nárazem je v něm ale už tma. (Stocki)

 • - Ve filmu Megan Garris (Jennifer Cooke) zmíní, že se ulice jmenovala “Cunningham Road“, což je to odkaz na tvůrce a režiséra prvního dílu, série Pátek třináctého Seana S. Cunninghama. (Stocki)

 • - Když jde malá holčička s mačetou k Paule, množství krve na mačetě se mění. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace