poster

Dokonalá vražda

 • USA

  A Perfect Murder

 • Slovensko

  Dokonalá vražda

Thriller / Romantický / Krimi

USA, 1998, 103 min

 • panMartin
  ****

  Nadprůměrnej Thriller, kterej čerpá z hereckých schopností Michaela Douglase, kterého dobře doplňujou Gwyneth Paltrow a Viggo Mortensen, kteří se za svuj výkon rozhodně nemusí stydět, spíš naopak. Perfektní zápletka i se svými zvraty doplněná chladnou atmosférou za doprovodu gradující hudby, skvěle promyšlený scénář a dynamické tempo. Nudit se u toho nebudete. Opravdu dobrý film na který se vždy rád podívám.(12.3.2017)

 • peiton
  *****

  Zručne sfilmovaný thriller - romantika v tomto prípade musí ísť bokom - pulzuje napínavým dejom,je plný neočakávaných zvratov.Vyniká pikantnou atmosférou a napätím,ktoré vám rozbúši srdce.Nechýba v ňom ani náboj tajomnej a dusnej atmosféry.Michael Douglas je pán herec,má to prosto v krvi,a nepíšem to preto,že už je tak trochen za zenitom a tým si to zaslúži,ale jemu jedinému herectvo verím.Mladí herci - inšpirujte sa hereckým majstrovstvom prvého horeuvedeného pána herca.Je sa na čo pozerať!(17.4.2013)

 • Gemini
  ***

  Netřeba urážeti Viggo Mortensena, moh by totiž taky někomu nakopat místa, která byla předurčena výhradně k jemnému zacházení (viděli jste G.I. Jane?) :). Ale o to tady nejde. Jde tady o to, že Mistr Hitchcock je nesmrtelný a zřejmě nepřekonatelný. Gwyneth je krásná, jako obvykle, Douglas hraje celkem slušně, celkový dojem je nadprůměrný. 70%(15.2.2003)

 • tron
  ****

  „Myslím, že je načase, aby si mi hovoril Steven.“ Elegantný a starosvetsky napísaný, zrežírovaný aj zahraný triler o tom, že niekedy sa z mačiek stávajú myši – a naopak. V roku 1998 vznikli dva remaky trilerov Alfreda Hitchcocka. Kým Van Santovo PSYCHO sa nedá vnímať inak, než ako čudný filmový experiment, ktorého zmysel pochopíme zrejme až v 25. storočí, DOKONALÁ VRAŽDA (skúseného remeselníka Andrewa Davisa - NICO VIAC NEŽ ZÁKON, PREPADNUTIE V PACIFIKU, UTEČENEC, REŤAZOVÁ REAKCIA) je ako víno. Mimochodom, zhodou zvláštnych náhod hrá v oboch remakoch Viggo Mortensen, ehm (!)). Zľaknete sa maximálne trikrát, ale v napätí budete nonstop (vyvrcholenie je relatívne suchšie a povedzme "štandardné", avšak kým k nemu dôjde, pretečie v koryte veľa vody, plnej prekvapení a výborných hereckých výkonov - Douglas, Paltrow a hlavne "Poirot" David Suchet).(21.4.2009)

 • pakobylka
  ****

  Napínavý příběh plný intrik, lží a přetvářky, kde každý bojuje sám za sebe. Vypráví o tom, že ŽÁDNÁ vražda není dokonalá - s jejím případným objasněním či neobjasněním to nemá co dělat. Napodruhé zvedám hodnocení na regulérní 4* - za věcnou chladnokrevnost Michaela Douglase i za zdánlivě křehký půvab Gwyneth Paltrow.(22.4.2013)

 • - Obrazy, které se nachází u Davida doma, jsou skutečnou tvorbou herce Vigga Mortensena, který roli malíře Davida Shawa ztvárnil. (Xavi6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace