Nastala chyba při přehrávání videa.
 • duklak2
  ****

  Snímek Křtiny považuji za českou klasiku. Viděl jsem tento film asi čtyřikrát a vždy mě bavil. Má děj, který nezapomenete. Chválím herce, kteří předvedli, že opravdu umí. Ať už je to bývalá první dáma, nebo pan Kopecký. Jeden z mála filmů, který nemám ve filmotéce. Musím to napravit a porozhlédnout se v prodejně.(20.6.2010)

 • Big Bear
  **

  Na někoho z toho dýchne retro, hlavně z těch interiérů zasedaček s nezbytnými popelníky a interiérů žigulů a stodvacítek... Na někoho zase ta unylost v té době již povětšinou ,,znormalizovaných'' životů nás všech, které mohla těm na vsi okořenit maximálně tak návštěva či kontrola z Prahy! Ačkoliv v hlavní roli v celé zašmodrchané komedii o jednom zdrhnutí z práce hraje v hlavní roli můj oblíbenec Kopecký, ani s ním se mi to nijak extra nelíbilo... Ještě, že už je to pryč. Dávám tedy za dvě štamprdle nijak extra dobré slivovice. * *(18.2.2018)

 • blackrain
  ***

  Nejde o komedii, kdy by člověk popukal smíchy nebo smál od začátku do konce. Je to taková zamotaná oddechovka, která je postavená na různých záměnách a omylech a samozřejmě hereckých výkonech jednotlivých protagónistů. Pokud by to bylo natočeno jako malá televizní komedie ve stylu Bakalářů, bylo by to mnohem zajímavější a dalo by se z toho rozhodně více vytěžit.(10.1.2011)

 • Peabody
  ****

  V zásadě nějak nemám proč kladně hodnotit, většina filmů pana režiséra Podxklaského s vkládanými písničkami se mi nelíbí a takové ty staropražské dokonce dost. Ale tady mi to sedlo, pan Kopecký a paní Jirásková jsou skvělí, ona dělá takového Štrosmajera v sukních, on naopak mírně co do žen nezkušeného, což vytváří docela milé napětí, protože ani v žýivotě, ani ve většině ostatních rolí takový nebyl. Slečna Veškrnová tady nevypadá lacině, v té kůži jí to i sekne a má taky jistý nadhled, takže celkově nejen že jsem se bavil poprvé, ale občas si některé kousky pouštím i nadále. Je to jistě v zásadě bakalářská dobová kravinka, ale myslím, že vyjímečně podařená. Některé scény skáču, ale celkem mi tři přijdou málo.(18.12.2013)

 • Slartibarkfast
  ****

  Báječně zamotaná komedie z per Jaroslava Dietla a Zdeňka Podskalského, která je jistě tím lepším z toho, co nám doba soudruhů dala. Není z toho až tak moc cítit propaganda a vše cílí především na onu úsměvnou část. Vymyšlené křtiny, které se z nutnosti musí odehrát, pobaví každého, který odhodí předsudky a dá tomuhle kousku šanci. 70%(28.9.2017)

 • - Většina postav má "houbová" jména: Čirůvka, Ryzec, Kotrč, Koloděj, Hlívová, Liška, Klouzek (Mackin)

 • - Místem natáčení posloužila i administrativní budova na Praze 10 poblíž Edenu. Dnes se tato budova nazývá Palác Kodaňská. V této budově se natáčely veškeré scény odehrávající se v geodetickém podniku. Dále se natáčelo v obci Krhanice. (Langy10)

 • - V obci Krhanice se nenatáčelo pouhou náhodou. Kousek odtud měl totiž chalupu režisér Zdeněk Podskalský. [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace