poster

Liga spravedlnosti

 • USA

  Justice League

 • USA

  Justice League of America

  (pracovní název)
 • USA

  Justice League Mortal

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Justice League

 • Nový Zéland

  Justice League

 • Kanada

  Justice League

 • Velká Británie

  Justice League

 • Austrálie

  Justice League

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Foox
  **

  Od puberty jsem se těšil na dvě věci, na první s.. ehm víte co, a až uvidím na pořádném plátně Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana, no prostě celou Justice League pohromadě! Přičemž dlouho mi přišlo nemyslitelné, že s těmito postavami a obrovskou zásobárnou originálních komiksů, může vzniknout něco takhle neuvěřitelně bezpohlavního. I když ironicky si na konci připadá člověk lehce zneužitý. Úplně bez vlastní tváře samozřejmě film není, Snyder jde cítit na zpomalovačky daleko, což by nevadilo. Jenže samotný děj, přestavení jednotlivých charakterů spolu s dalším wtf záporákem, či v poslední době oblíbenou "zlou" hmotou, viz Suicide Squad, X-Men: Apocalypse, Strážci Galaxie 2,...tvoří jednoduše další osobní útok na fanoušky.(17.11.2017)

 • novoten
  ***

  Úsvit spravedlnosti trpěl začátečnickými chybami, ale v jeho velkoleposti a až úsměvné touze obsáhnout či zasáhnout jedním filmem celou generaci příběhů jsem mu dokázal mnohé odpustit. Liga si ale ze svého předchůdce nebere žádné ponaučení a naopak je ve všem horší. Zvláštní efekty se buď ztrácí ve tmě nebo působí při finální velebitvě až ostudně nedopečeně, dialogy Clarka a Lois jako kdyby vypadly z nejrozpačitější přesládlé fanfiction a představení Aquamana i Cyborga pomocí shrnujících dialogů ve své překotnosti diváka více zmate, než že by cokoli osvětlilo. Pár Whedonových dolepených hlášek nezakryje fakt, že tahle týmovka působí povičatě téměř na všech frontách a nebýt geniálního Ezry Millera a neselhávajícího mesiáše Cavilla, katastrofa by byla dokonána. Když si vzpomenu na výtky vůči záporákům z většiny Marvelovek a pak se podívám na až trapně generický vývoj Steppenwolfa, je mi za tu salvu výtek, která se snese několikaletým snahám DC na hlavu, docela nepříjemně stydno. Tady vede cesta vzhůru už jenom přes sólovky. Samozřejmě za předpokladu, že tímto ona cesta neskončila.(15.11.2017)

 • Tom Hardy
  ***

  Dítě dvou otců, na kterém se docela výrazně odráží to, jak se oba snažili přiblížit vzoru toho druhého (Snyder měl za úkol točit odlehčeně po vzoru Whedona a Whedon po převzetí otěží chtěl držet styl Snydera). Výsledkem není zdaleka tak velký kočkopes, jak by se nabízelo, ale film bez výraznějšího rukopisu, v němž jen občas prolétne jiskra obou autorů (v dobrém i ve zlém). Jednoznačně nelze Lize spravedlnosti upřít slušné tempo, současně ale zoufale postrádá momenty hodné zapamatování. Zklamáním je také úvod, v němž se (už potřetí!) představuje v akci Wonder Woman, zatímco "medailonky" nováčků po hříchu absentují. Hudba, jediná věc, kterou DC Marvel válcoval, se vzdala výraznějších motivů a začala (stejně jako marvelovky) jet necharakteristický a nerušivý podtext. Chyba, VELKÁ chyba. Emoce nejsou z nejblbějších, ale pořád je to víc chtěné než funkční. A vzhledem k obřímu rozpočtu bych rozhodně čekal méně zrůdné digitální zamaskování knírku Henryho Cavilla. Ale aby bylo jasno - ano, je to lepší a zábavnější než Batman v Superman a alespoň tu zápletka celkem dává smysl (v rámci možností). Jen se tým potřebuje líp sladit. Příští Liga spravedlnosti už by mohla být fakt dobrá.(15.11.2017)

 • Cervenak
  **

  Dve hviezdy za dve polky zadku Gal Gadot v kožených gatiach. Ufff. Už asi po 20 minútach som si len prial, aby sa k nim pridal aj Deadpool a začal si z toho robiť pi*u. Z tej zúfalej recyklovanej zápletky, z nekonzistného deja, z trápnych hrdinov, z hereckých výkonov, z hnusných trikov, ktoré vyzerajú ako od UPP za tri milióny euro, ba dokonca aj z tých pokusov o humorné hlášky. A na konci by naštartoval motorovú pílu so zubmi z kryptonitu a nadobro by ukončil toto tragikomické WB / DC plahočenie.(24.12.2017)

 • NinadeL
  *****

  Pokud jste se stihli naladit na ty předchozí Snyderovské vize a velmi vás bavila sólová Wonder Woman, není o čem. Liga je přímočará popcornová zábava. Je tu vše, na co se čekalo tak dlouho, týmovka, ve které prim hraje Gal Gadot a její laso pravdy. A příště bude sólovka s Merou (a Aquamanem po jejím boku). Takže fajn. Flash je vtipný, Sups a Bat jsou drsňáci jen do té míry, pokud jim to Diana nebo Alfred dovolí. Není to samozřejmě nic, co by si šlo v papírové verzi pro Pulitzera, ale o tom tyhle filmy nejsou a ani nemají být. Na to, jak jsem se ze začátku Gadotky obávala, tak teď vidím (a sleduju s jistým entuziazmem), že právě ten její roztomilý kukuč to celé DC filmové universum zachraňuje (a povyšuje i tam, kde už by to většina vzdala). Jsem zvědavá na nášup.(28.5.2018)

 • - Victor Stone/Cyborg (Ray Fisher) měl v prvotních fázích scénáře ke svým zraněním přijít po útoku Doomsdaye v Metropolis ve filmu Batman v Superman (2016). (fiLLthe3DD)

 • - Gal Gadot (Wonder Woman) cvičila kung-fu, kickbox, boj s mečem, jiu-jitsu a capoeiru jako součást své fyzické přípravy na roli. (BloodMax)

 • - Po odstoupení Zacka Snydera v březnu 2017 z rodinných důvodů studio Warner Bros oznámilo, že film dokončí ve stejném stylu bez jakékoliv změny Joss Whedon. Ten ale kontroverzně nahradil původního autora hudby Junkie XL skladatelem Danny Elfmanem. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace