poster

Nová dcera

 • USA

  The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

 • V_erus_h
  **

  Tákže.. Překousla bych protivnou holku, podle mě by se to dalo vyřešit tím, že by jí táta občas jednu fláknul.. :D Překousla bych dle mě retardovanýho kluka, kterej v 11 letech není schopnej pochopit, že mířit na lidi se nemá.. Překousla bych i příběh, kterej tu už byl tak miliónkrát.. Problém byl, že z tý hodiny a třičtvrtě se hodinu a čtvrt nic nedělo.. A tím myslím vůbec nic.. :D A to teda neberu..(9.5.2013)

 • Junglista
  ***

  Pořád nemůžu přijít na to, proč se mi to líbilo. Nejspíš za to opravdu může Kevin Kostěj, tady se do tý role prostě hodil a jeho otcovská role byla zahraná civilně a relativně věrohodně. I když sem u toho vlivem pozdní noční hodiny skoro usínal, pozornost mi vydržela až do konce. Jinak ale nečekejte převratnej děj nebo námět, klasičtější už to bejt asi nemůže.(12.8.2013)

 • Genero
  **

  Pokud zjistíte, že milovaná maminka zapomněla dát nohy k sobě a do rána je z ní zavrženíhodná coura, jistě tento fakt od základu změní váš světonázor. To ale ještě nikoho neopravňuje žrát kočky, zabíjet chůvy a vyvolávat indiánské démony. Na tom se jistě všichni shodneme. Španělská teenkravka to bere jinou optikou. Nechá se posednout zlým mytologickým zmrdem, hází kyselé ksichty, hrabe se v mohyle a mluví hlasem čtyřicetiletého zrovna abstinujícího notorika (když je dabovaná). Táta Kevin se pak vlk nevlk sápe po brokárně a musí zjednat pořádek dřív, než stará dcera vysublimuje v novou dceru a divák pojde nudou. Ale velkým plusem je, že na něj z toho pohřebiště nebafli nahatí geronti nebo Ti druzí.(1.8.2012)

 • n3uro
  ***

  Průměrnej horror s velmi dobrýma momentama. Hned ze začátku vidíme obludku a pak nás 3/4 filmu scénáristi nechávají ve strachu z toho co přijde teď. Atmosféra by byla na čtyři hvězdy, ale zase příběh není nijak originální. Navíc, film jde svým způsobem neobvykle kupředu, ale občas se najdou okamžiky jenž kazí pointu. K. Costner hrál dobře (jako obvykle) a za zmíňku stojí i Ivana Baquero.(10.6.2010)

 • sedm.1
  *

  Slušný průser. Co bych tu mohl zmínit za pozitivum Nové dcery je snad jen působivá atmosféra v první polovině filmu a tradičně dobrý výkon Kevina Costnera, ikdyž jeho samotnou účast v tomto bijáku si moc nedokážu vysvětlit. Zbytek je ale vážně bída. Zápletka je nejen v rámci žánru zcela podprůměrná, tvůrci se snažili být sice co nejoriginálnější, přitom ale od začátku zahučeli rovnou do těch nejtuctovějších vod, o závěrečném vyústění bych tu pak mohl pronést jen pár vulgárních poznámek, ale nechám to být, snad jen mohu zmínit, že to gradování bylo tak nesoudné tlačení na pilu, až to bylo ve výsledku spíš k smíchu. Jinak atmosféra byla, jak jsem již zmiňoval, na začátku poměrně slušná, díky čemuž se tu v této etapě filmu objevilo i pár napínavějších momentů, postupně se ale spolu s odumírající kvalitou zápletky svezly do bahna i tyto prvky, takže druhá polovina je vážně už hodně prázdná a špatná. A jen tak na okraj, už dlouho jsem se ve filmu nesetkal s tak příšerně obsazenou dětskou herečkou, ta by šla, parchant jeden otravnej, protivnej, nevychovanej. Nová dcera na mě zkrátka nezapůsobila vůbec v žádném směru, já se po většinu filmu nudil, závěr mě pak svou úrovní dokonce až vadil, prostě to celé musím hodnotit jako velice nevýrazný podprůměr.(25.2.2014)

 • - John James (Kevin Costner) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)

 • - James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace