poster

Rebelka

 • USA

  Brave

 • Slovensko

  Neskrotná

 • Velká Británie

  Brave

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Navštívila mě sestra a hned se zajímala, jestli už je k dostání "Rebelka", že by ji chtěla vidět. Co bych neudělala pro vzácného hosta, zaběhla jsem o patro výš do půjčovny AVI souborů a nedlouho potom jsme popíjely kávičku, požíraly tvarohový koláč - tentokrát se mi podařilo vytvořit pečivo poživatelné, nikoliv obvyklý beton - a čučely na animovanou pohádku o rodinných hodnotách a nutnosti respektovat mládež. Hlavní hrdinku jsem měla většinu stopáže stěží odolatelné nutkání popadnout pod útlým krčkem a nasekat jí lukem po prdeli, kdykoliv udělala to své "mhhhnhhh, mhááámííí!". Její tři "roztomilé" bratříčky bych nejraději nacpala jejich hřmotnému fotrovi zpátky do pytle a na bimbasovi mu udělala uzel, aby nehrozil návrat tohoto zrzavého tria zpátky na scénu. Ale vlastně jsem se u "Rebelky" nenudila, občas mi povyjely koutky úst vertikálním směrem vzhůru, ségra vypadala spokojená, animace byla tradičně hezoučká, písničky se daly přežít (debilo jich moc) a tak sem prásknu nenadšených, nezhnusených 65%.(14.3.2013)

 • hippyman
  *****

  vpravdě úchvatný animovaný epos z tolik poutavého skotského prostředí, kterému nechybí notná dávka legend, tajemna, kouzel, hrdinství a bojovníků... to vše má v sobě i okouzlující královská dcerka, kterou si prostě musíte už po pár minutách zamilovat (jak už to tak u zrzek bývá)... v pořadí již třináctý film pixaru je v tomhle případě hodně šťastná volba! 90%(6.9.2012)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.4/10] | me: Pekná rozprávka spájajúca Disney a Pixar pod jednu strechu. Je to milá záležitosť ako po vizuálnej tak i po stránke príbehu. Animák, ktorý poteší ako deti tak i dospelých, pobaví, zaujme a nakoniec samozrejme prináša ponaučenie spôsobom, ktorý neuráža a neútoči silene na city. Je to taký akurátny mix príbehu a vizuálu obohatený o netradične škótsky prízvuk, ktorý je vítanou zmenou. [3 a pol *] Sorry, I don't speak Bear. (20.11.2012)

 • teutates
  ***

  Zklamáni bylo Ice Age 4, taky epileptický Madagaskar, pohádky na, které sází celé lidstvo, ehm. A ti to tak pojebou! No nezkrotná Rebelka ve mně vzbudila nostalgickou vzpomínku na kino s dřevenými sedačkami a prošedivělými potahy, kde jediná klima byli otevřené dveře a já v útlém veku sledoval na starém prošedivělém poměrně obrovském (na tu dobu) plátně lvího krále, či nějakého toho mravence. Celá škola za ručičky svorně v řadě za menší poplatek ještě v červeném obležení jsme sledovali klasiky dnešní promrdané animace, boží pocit ty časy. 7/10 vy úchyloveéé a mi se Rebelka jako hodně líbila aby jste věděli i když to byla ptákovina.(31.8.2012)

 • D.Moore
  ****

  První snímek od Pixaru, o kterém se dá mluvit či psát jako o pohádce. Ne že by to vadilo. Obzvlášť po superakčních Autech 2 bylo třeba trochu vydechnout, a tak milý příběh (s otřepaným poselstvím) přišel vhod. Dokonalá technická stránka je samozřejmostí, "dospělého" humoru ovšem poněkud ubylo a Rebelka je spíše přehlídkou nejrůznějších vizuálních či takřka sitcomových gagů. A pak je tu české znění.... Ach jo. Původně jsem chtěl pochválit dobře vybrané dabéry (výborný Karel Heřmánek, skvělá Ljuba Skořepová a překvapivě sympaticky znějící Barbora Šedivá v hlavní roli), jenže ten překlad! Ani se nedivím, že ho má na svědomí stejný člověk, který zpackal Dobu ledovou 4. I v ní spousta postav mluvila tak "hustě" a "cool", až to bylo trapné. Překousl bych vulgarismy v podání skotských samorostů (kdyby tam byly), ale výroky typu "Ten je teda nejdál" z úst jednoho z teenagerů nápadníků nebo až trapně oprsklá mluva princezny Meridy sem rozhodně nepatřily. A už vůbec nemluvím o písních s naprosto stupidními CZ texty nebo o tom, proč první dvě byly nazpívány česky, ta, která podkresluje závěrečnou scénu a rozjezd titulků, zůstala v angličtině, a sotva dozněla, ozvala se další počeštěná, tentokrát v podání Lucie Vondráčkové. Děs a běs. Příště si pouštím originál.(20.11.2012)

 • - Šachy v Meridině pokoji jsou slavné Lewisovy šachy, nalezené ve skotsku roku 1831. (HellFire)

 • - První film studia Pixar, kde je hlavní postavou žena. (Foox)

 • - Merida osloví matku slovem „mami“ celkově 48x. (Mydlivoj)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace