poster

Kde bydlí štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 47 min

 • honeysuckle
  ***

  Souhlas s komentářem uživatele Mariin. Eva Horká prostě nikdy hrát neuměla, pouze přehrávat a proč ji v pohádkách často nechávali zpívat, když zpívat neuměla, je mi též záhadou. Výborný je ovšem zbytek obsazení: ďábelská Divíšková, sympaťák Šimánek nebo okouzlující Vašinka. Slušná pohádka s dobře vystavěnou (třebaže jednoduchou) zápletkou.(25.5.2012)

 • Mariin
  ***

  Celkem dosti dobrá pohádka s nevýraznou Evou Horkou, s Ninou Divíškovou (jako obvykle záporné roli dobře vyhovující ), ale též se skvělým Ottou Šimánkem. Pro děti srozumitelně podaná stará tradiční moudrost, totiž že štěstí není v bohatství, ale v srdci člověka. Silné tři hvězdičky, přesněji 3 a půl.(11.5.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Kde bydlí štěstí? Kdyby štěstí vidělo škaredou ševcovic rodinu, zřejmě se rozhodne být bezdomovcem. Marjánka je sice hezká, o to pokoj, ale její logické závěry a návaznost jednání jsou takové, že by si Aristoteles sbalil pět švestek, logiku a šel pod most za tím štěstím, kde by společně spáchali sebevraždu. Zámecký pán, který se zamiloval na první pohled, což je s podivem, při technice Marjánčina zametání, kdy by mu nutně musela namést všechen sajrajt z místnosti do očí, je romantický tokající hrdina, jací se vyskytují jenom v pohádkách. Opravdu sympatický tu je Pan Tau, který tady, kupodivu, mluví. Kupodivu nejen proto, že Pan Tau, ale taky proto, že ta jeho satorie je ukecaná jak politik v době předvolební kampaně.(26.6.2014)

 • Snorlax
  *

  Špatně obsazená červená knihovna nemůže stačit ani na zaplácnutí sobotního odpoledne.(2.3.2013)

 • honajz
  ***

  Taková trochu jalová historka, kde se dobře kouká na mladičkou Evu Horkou, ale mohlo to být kratší, bez těch otřesných písniček a kde se dozvíme, že štěstí bydlí tam, kde se lidé mají rádi. Jinak mi přišlo, že zlatník se taky mohl vzbouřit dřív, minimálně u toho řetízku, a knížepán se taky zamiloval nějak moc hopem a nahonem. Popravdě, nejvíc mne na pohádce zaujaly opečené brambory v pekáči, taky bych si dal.(1.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace