poster

Proud času

 • USA

  Timeline

 • Slovensko

  Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • messiah
  ****

  Vcelku zdařilá adaptace vynikajícího románu mistra "technothrilleru" Michaela Crichtona nabízí divákům adrenalinový vílet do středověku, tentokrát v alternativě "budoucnost jde změnit, ale...". Neubráním se srovnání s knihou, takže kdo zná Crichtona, dá mi za pravdu že jeho díla jsou nositelem velkého množství varování, poučení nebo informací o určitém problému. Ve filmu však je pouze vynalezen stroj času a probýhá záchaná mise. Zcela zde chybí zmíněný aspekt jenž činí Crichona Crichtonem...to je jednoznačně největším nedostatkem filmu oproti skvělému románu. S tím související rychlý, mírně chaotický začátek je druhou (pro mě) vážnou vadou. Uznávám ale že zrovna zdlouhavý začátek by pro někoho kdo nečetl byl dosti nestravitelný. Z knihy vlastně zbylo ono úžasné dobrodružství které je v knize jen příběhem k přiblížení problému. Pokud čtenář knihy překousne to že jde jen o ten příběh (v knize tedy méně podstatnou část), čeká ho parádní večer plný zábavy v napínavém historickém dobrodružství...jako se to stalo mě. Příjemnou zábavu, rozhodně doporučuji.(21.3.2008)

 • Radiq
  odpad!

  Ježíši kriste pane na nebi, ty to vidíš... Ve scénách ze současnosti to ještě jakž takž jde, čímž myslím to, že bych tomu dal aspoň 1 hvězdičku. V historické části to však úplně selhává a je to béčko jak vyšitý, smrdí to podpažím a válí se to v hromadách hnoje. Nepomůže tomu ani hromada známých tváří, jejichž herecké kreace jsou horší než kremace. V kombinaci s tím dějem je to tragédie největší a je to jak koule do mixéru. Scénář psal asi nějakej člověk, co bydlí blízko reaktoru a dialogy ukradl nějakýmu zhovadilcovi přímo pod nosem a myslel si, že tím to vyhrál. Už jenom cestování časem mi dycky přišlo jako naprostá blbost a žádnej film mě nikdy nezaujal. Krev se tam objevuje jenom v náznacích, jak z nějaké disneyovky. Výbuchy, ohně a boje musí rozcupovat mozek i nejotrlejším divákům. A jestli ani to ne, tak doporučuju raději sebevraždu, než tohle... Teď čtu, že to je podle Michaela Crichtona, no tak to nevim jestli je blbej ten námět nebo tak zpizdili ten film...(13.3.2011)

 • otík
  **

  Donner dokázal natočit nemastný neslaný historicko-dobrodružný film, který diváka vůbec nevtáhne do děje. Připadal jsem si, že opravdu sleduji jen sled obrázků a bylo mně úplně fuk, kdo tam zařve nebo ne. Přitom triky nejsou nikterak špatné, akční scény jsou ucházející a i závěrečný "mega" souboj je docela zdařilý. I ten příběh by se dal bez potíží přežít. Jenže herci si diváka na svou stranu nezískají a po filmu zůstane jen trpká chuť na patře. A taky mi vadilo celkem hodně zabitých osob, v tak rozmarně laděném filmu bych to nečekal.(6.6.2009)

 • Driss
  **

  Bože, ani by mi nevadila ignorace časových paradoxů, ale těch wtf-momentů je tam tolik, že pouhé "uotz d fak?!" nepomůže. Zmiňované momenty se musí odrazit na hodnocení, které v tomhle případě nemůže být nijak valné. Kdybych se z ČSFD nedozvěděl, že je film inspirován knihou, hádal bych, že za scénářem stojí opička průměrné inteligence, které v pavilonu pustili Návrat do budoucnosti. Donner tentokrát neměl šťastnou ruku...(2.4.2012)

 • DaViD´82
  ***

  Obstojná předloha a (kdysi) sakra dobrý režisér vzbuzovali naději, že by se mohlo zdařit zadaptovat Crichtonovu předlohu alespoň trochu slušně. Čemuž do karet hraje i fakt, že již kniha je tuctové řemeslo. Bohužel nezadařilo se a tak ani tentokrát to nedopadlo a vznikl akčně dobrodružný hybrid, který je průměrnost sama ve všech ohledech. Snad až na vynikající Tylerovu hudbu.(27.11.2005)

 • - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Michaela Crichtona. (Beckett51)

 • - Filmový štáb navštívil rôzne európske hrady z konca 14. storočia, aby hrady a mestá vyzerali realisticky. (Greenpeacak)

 • - Testovacia projekcia filmu sa uskutočnila v apríli 2003, avšak po negatívnych ohlasoch divákov sa šéf štúdia Paramount Pictures, Sherry Lansing, rozhodol, že bude prestrihaný a koniec nahradený iným, alternatívnym koncom. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace