poster

Návrat do Silent Hill 3D

 • Francie

  Silent Hill : Révélation 3D

 • Slovensko

  Návrat do Silent Hill 3D

 • Velká Británie

  Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Francie / USA, 2012, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  ****

  Zjišťuju, že jsem PC hry nehrál ze stejného důvodu jako verbal, možná jsem jen o trochu větší romantik a tak jsem s děvčaty byl spíš venku nebo to možná nebylo přirozenou vlohou k romantice, ale naši ani její(ch) nám nedovolili si se sebou hrát doma a na hotely jsem tenkrát ještě neměl a nemám na ně do teď, zato mám auto, pořád krásný oči a umím to už o něco lépe ... No nic, vraťme se do Silent Hillu, byl jsem tam podruhé a znovu se mi tam líbilo. Chlapík s pyramidou na hlavě, který mne minule naprosto okouzlil měl tady třeba daleko víc prostoru ke své bohulibé, ops, blbost, satanolibé činnosti se svým sekáčem, do panoptika podivných monster přibyla další a nechyběly ani slepé sexy sestřičky s nožíky..bavil jsem se tímhle lunaparkem příšer a tak jako mi u prvního dílu nevadilo, že to není příliš děsivé, tak tady mi to nevadilo ještě o trochu víc. Čtyři hvězdy tady tedy nejsou z romantických důvodů jako u jedničky:)(9.5.2013)

 • Beckett51
  ****

  Zaprvé musím říct, že hru jsem nehrál (pouze Homecoming, ale to nemá s tímhle nic společného). Zadruhé musím říct, že je mi jedno, co říkáte, ale pro mě byl tenhle díl mnohem lepší než první. Ikdyž to má svoje větší mouchy ve scénáři, prostě miluju Bassetovo styl. Ta špinavost, depresivní a ponurá atmosféra zkřížená s šokujícími záběry. Navíc !SPOILER! Sean Bean neumřel, což pro mě bylo velké překvapení !KONEC SPOILERU!. Pro mě asi nejlepší horor roku a krásných čistých 80%.(23.1.2013)

 • M.a.t.t.
  **

  Nevyšlo to. Dokonca plne chápem, prečo je narozdiel od prvého dielu z pohľadu nestranného diváka Revelation nie veľmi vydareným filmom. Navonok je pritom všetko v poriadku, meno režiséra nevzbudzuje výrazné obavy a casting sa vydaril. Bohužial sa však niekde stratil príbeh a skratkovitý dej, v ktorom je výskyt takmer všetkych dôležitých postav zredukovaných na cameá, nedáva príliš zmysel. A ani atmosfericky to nie je sláva, nefunkčné ľakačky nevydesia a čo-to zachraňuje len vernosť predlohe, pár lepších nápadov a zaverečná scéna, ktorý naznačuje potenciál do budúcna. Otázkou je však, či to má za týchto podmienok zmysel.(28.1.2013)

 • Jericho666
  *****

  Jeden z hodně nedoceněných hororů. Osobně naprosto nechápu, co se na tom lidem nelíbí. To, že děj je trochu přitažený za vlasy? To je i Forrest Gump a nikomu to nevadí. A nebo to neřekne na plnou hubu, aby nevybočil ze stáda. Nesouhlasím také s tím, že nedává smysl. Kdo viděl první díl, tak si to musí umět spojit dohromady. Pokud to nedokáže, tak pak chápu. Silent Hill: Revelation má už od začátku parádní laťku, kterou s ubíhající stopáží pořád zvedá a drží až do konce. Atmosféra Silent Hillu je, stejně jako v jedničce, neskutečná. Už jen neustále padající popel je velmi tísnivý. Silent Hill: Revelation jsem viděl doma ve 3D a tím jsem si vizuální stránku užil asi daleko více, než ostatní ve 2D. Ta syrovost, schátralost, zrezivělost a nepříjemný strach z každého koutu Silent Hillu a jeho interiérů prostoupila televizí až ke mě do pokoje. "The darkness is coming." S ní přišlo monstrum, jehož vizuální stránka mě naprosto nadchla, ještě více než jeho "pracovna". Pavouk z figurín, Mannequin Monster. Scéna s ním mě fascinovala. Stejně tak mě opět, ale díky 3D ještě více, dostala scéna s Nurses. Ty zdravotní sestřičky mi naháněly strach už v jedničce a zde byly ještě lepší. Fanoušci Pyramid Heada si na své přijdou také. Valtiel a Armless Man neméně skvělý a velice povedené monstrum Missionary skvěle použito v příběhu. Lekačky byly pro mě použity moc dobře. Polovina sice byla tam, kde jsem je čekal, ale další část byla tam, kde jsem je nečekal. Provedení závěrečných titulků bylo už třešničkou na dortu. Ne, i když přiznávám že Silent Hill: Revelation má slabší stránky a konec mi moc nechutnal, tak jinak nenalézám nic, proč by měl mít hodnocení menší než 60% a ze zdejších komentářů mi jde až hlava kolem, jak jsou tak špatně argumenty podložené. Přijde mi to jako typický davový jev: "Ostatní tomu dali 2*, tak dám také abych nebyl za vola." Nasrat! Komu se líbila jednička, má rád perfektní monstra, prostředí a atmosféru, jděte do Silent Hill: Revelation! Osobně bych si oba díly pustil 3x za sebou klidně. Za mě jasné 4+ a jednu * jako protest proti zdejšímu hodnocení tohoto filmu. Silent Hill ve svém žánru nemá konkurenci.(23.4.2013)

 • PinokKio
  ***

  Návrat temnoty v začouzeném městečku. Jak se na pokračování sluší tak řetězy víc řinčí, příšery vypadají bizarněji a Pyramid head je zpět, jen se překvapivě trošku víc kamarádí. Filmová jednička byl velmi zdařilý mix toho, co se událo v prvních dvou dílech gamesky od Konami, bylo tedy logické, že autorům nezbývalo než hrábnout po herním světě z trojky. Bohužel tam (takže ani na plátně) se příběh moc nerozvinul dál a jen se recykluje děj předchozí v novém hávu, přesto je pořád čeho se bát v alternativním světě, kde bych se nikdy ocitnout nechtěl ..(12.8.2013)

 • - Maskovanie herca Roberta Campanellu za Red Pyramid trvalo približne pol hodiny, čo je 6-krát kratšie oproti trom hodinám v prvom dieli série. (sugy1)

 • - Scénář měl původně stejně jako v případě prvního dílu napsat Roger Avary. Kvůli řízení v opilosti a zranění člověka byl však odsouzen k 1 roku odnětí svobody, čímž zabrzdil produkci celého filmu a posléze byl z projektu úplně vyšachován. (Freshoun)

 • - Na hudobnom doprovode filmu spolupracoval aj Akira Yamaoka, hlavný skladateľ hernej série Silent Hill, rovnako ako aj v Silent Hill (2006). (orange01)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace