poster

Jste to, co jíte (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2006, 50 min

 • vesper001
  **

  Strašně ráda se dívám na pořady o zdravém životním stylu a cpu se přitom něčím smrtícím. Tudíž tento způsob zábavy zdá se mi poněkud nezdravým. :) Jde o show podobné koncepce jako Ano, šéfe!, kde je ale na místě restaurace v nesnázích jedinec v nesnázích. Ten je nejprve znectěn za své nekonfekční tělo i duši, pak následuje více či méně emocionální snaha o nápravu, a poté šťastný či nešťastný konec (přičemž happyend diváka motivuje a unhappyend diváka potěší, je tudíž třeba obojí pravidelně střídat). Záměr jistě chvályhodný = jsme tu od toho, abyste ani doma nejedli blafy. Jenže… se Šéfem mi prostě chutná víc než s Doktorkou.(27.1.2012)

 • duklak2
  ***

  „Dobrý den, chci zhubnout. Prosím, poraďte mi jak? Paní doktorko, já to asi nedokážu, nebo myslíte, že ano?“ Nikdy bych nešel ukazovat svůj pupek před český národ. Dříve, když jsem ještě sportoval, tak mé tělo bylo hubené, ale před pár lety u mě nastala změna. Na sport jsem se vykašlal a najednou moje váha ukazovala čím dál větší čísla. Je mi to ale jedno. Stejně se všichni sejdem na krchově. Velice diskutabilní pořad, který každého, kdo ho uvidí, donutí přemýšlet o sobě a půjde oprášit svoji váhu:-). Jelikož jsme Češi a kopírujeme Američany včetně jejich výživy, tak většina našeho obyvatelstva má nadváhu. Např. já 30kg:-). Je to smutné, ale je to tak. Platí totiž, že co je zdravé, tak nikomu nechutná. A to je ten základní problém, proč všichni nabíráme na váze. Dále za tloušťku může dnešní uspěchaný životní styl, jelikož nemáme čas vklidu posedět v restauraci a dát si teplé jídlo. Raději někam běžíme a po cestě si dáme ve fast foodu gyros, do kterého šikmí obyvatelé dají maso z domácích mazlíčků:-), nebo přesmažené hamburgery, či párky v rohlíku aj. Nebo se velmi bavím při návštěvě nějakého marketu, kde všichni běhají s košíkama jak pominutí a hledají všelijaké slevy, které se většinou týkají různých nezdravých potravin, které jsou pár dní před koncem záruky a lidi je berou všemi deseti. Večer se pak diví, že jim je špatně a neví z čeho. Další den jdou do ordinace a nadávají, že musí platit 30Kč poplatek:-). V tomto pořadu se obézní lidé snaží zhubnout pomocí rad doktorky Kateřiny Cajthamlové. Já jsem se každý díl velice smál. Hlavně když ukazovali ty svoje pupky:-). Nebo když jim doktorka probírala ledničku a úplně všechno vyházela. Potravin mě bylo velmi líto. Štangle salámu a různé pochutiny, kterými nikdy nepohrdnu. Dále bylo vtipné jak soutěžící nevydrželi zákazy a pak se potajnu cpali. Pak to ale svérázná doktorka odhalila kouknutím do koše, či popelnice. To jsem ale nepochopil. Proč ty obaly od potravin soutěžící neschovali jinam? Velmi nechutné bylo, jak na stůl naskládali všechny potraviny, které za několik uplynulých dní snědli. A pak to smíchali dohromady. Fuj, ble. Při pohledu se mi obracel kufr:-). Stejně si myslím, že většina tlusťochů po skončení pořadu jela do marketu pro svůj tradiční nákup:-). Osobně bych rád probral ledničku paní doktorky, protože se mi zdá, že se v poslední době začíná zakulacovat. Tento pořad ohodnocuji třemi kily a k večeři si dám vepřo knedlo zelo:-).(14.12.2008)

 • Endyis
  odpad!

  Trapná dementní reality show, která si ještě troufá tvářit se jako seriózní pořad. Rád bych věděl hlavně, kdo dal Cajthamové patent na rozum. (Při vší úctě, na to co prezentuje rozhodně vzhledově kdovájak nevypadá a může žít zdravě jak chce, stejně jí jednou čeká to co i mě a tím je srmt...). Samozřejmě by bylo možné udělat takovýto pořad seriózně, to by ovšem paní Kateřina se nesměla chovat jako k***a. Nevím jestli je, ale alespoň se označuje za doktorku, vysokoškolsky akademicky vzdělaný člověk, jenž absoloval medicínu by měl mít i schvoje chování a vystupování (v TV pořadu) a ne hovořit jak dělník z uranovejch dolů s IQ 30. Odporný pořad, Fuj Ble!!!(8.5.2009)

 • giovanni3
  ***

  Co k tomuto pořadu říci? Kladem je určitě snaha napravit český národ, kdy si člověk uvědomí co si vlastně kupuje za bordel (viz masné výrobky v kterých skoro není maso) a co jsou kvalitní alternativy. Záporem je snaha fascinovat těmi stoly hrůzy a vlastně neustálé omílání jednoho a toho samého, či náprava těch českých rádoby hvězd. Nesleduji to, ale člověk se tomu pořadu nevyhne a občas si z toho i něco "odnese". 3z5(30.8.2012)

 • jane1106
  ***

  Jedna z těch lepších českých reality show, možná i díky tomu, že její průvodkyní je skutečná odbornice a inteligentní MUdr. Cajthamlová. Pak už je jen na tlouštíkovi, jestli se chopí příležitosti ke změně či nikoliv. Škoda jen, že těch, kteří se skutečně zapřeli a dodržovali režim bez problémů a siláckých řečí byla menšina. Samozřejmě je i co vytknout, především plýtvání s jídlem (stůl hrůzy), byť je to možná účinná metoda. Navíc si myslím, že pan ing. Havlíček by se svým slovníkem (zvláště, když tam pořád omílají jeho titul) do televize vůbec lézt neměl. Jinak ale pro mě stravitelný pořad, na který se ráda podívám.(18.3.2009)

 • - Kateřina Cajthamlová není profesí diabetolog, ale internista a systematický terapeut. V jednom rozhovoru přiznala, že se k pořadu dostala nedopatřením a počátečním nepochopením, oč v něm vlastně půjde. Její kolega Petr Havlíček je dokonce původně zootechnik. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace