poster

Temná věž

 • USA

  The Dark Tower

 • Slovensko

  Temná veža

 • Kanada

  The Dark Tower

 • Nový Zéland

  The Dark Tower

 • Austrálie

  The Dark Tower

 • Velká Británie

  The Dark Tower

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor / Sci-Fi / Western

USA, 2017, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  **

  Nikdy bych neřekl, že hodina a půl se může takhle táhnout. Temná věž má svoje momenty, McConaughey i Elba sedí do svých rolí výtečně a v akčních scénách si je Nikolaj Arcel jistý, bohužel je to ale celé dost banální, obyčejné a nudné. Dějově Temná věž nikdy a ničím nepřekvapí, což v momentech, kdy se tváří jako akční béčko, nevadí. Bohužel se však častěji pokouší předstírat, že jde velkolepou fantasy plnou fascinujících světů, jiných dimenzí, děsivých monster a tajuplných bytostí. A vzhledem k tomu, že výpravy mimo naši realitu končí v poušti, kde je jeden zábavní park, jedna vesnice a několik zcela nezajímavých vedlejších postav, působí to trochu srandovně. Temná věž vypadá jako pilot k ambicióznějšímu fantasy seriálu, který by chtěl v následujících epizodách a sezónách svůj svět teprve divákům ukazovat. Naneštěstí toho napoprvé předvede tak málo, že nemám ani v nejmenším chuť být u toho i příště (i když žádné příště asi stejně nebude). Průšvih to není, ale vyloženě zajímavých věcí, kvůli kterým bych vás posílal do kina, se tu fakt moc nenajde.(27.7.2018)

 • Cervenak
  **

  Ak ste čítali predlohu (aspoň prvý diel ako ja :) ), už po polhodine (tá sa odohráva v našom svete a rieši klišé problémy chlapca outsidera) budete chcieť zabiť seba alebo producentov filmu. Ak neviete, o čom je Kingova knižná séria, aj tak dostanete mdlý a miestami aj hlúpy film, ktorý nedáva príliš zmysel a hoci má len 90 minút, na pocit trvá ako rozšírená verzia Tanca s vlkmi. Znudený Idris Elba a otravný McConaughey sa motajú predvídateľným dejom, v ktorom nefunguje nič - ani napätie, ani humor, ani akcia. Nechápem, prečo to vlastne natočili - fanúšikov predlohy to musí rozzúriť do nepríčetnosti, a nikomu inému na tom zaručene nezáleží. Hollywood v tom najhoršom zmysle slova.(24.8.2017)

 • rikitiki
  **

  Ježkovy voči, to byla volovina! Předlohu jsem nečetla, ale to už musel zvorat King. Nebo z jeho grafomansky tlusté knihy namátkou vytrhli pár stránek a pak podle toho narychlo spíchli scénář. Patrně tam šlo o hledání otce. A do toho se jaksi připletla nějaká věž, démoni, pistolníci, psychopatický muž v černém, brány do jiných světů a zcela nekompetentní newyorský orgán státní péče o dítě.(2.4.2018)

 • korbitch22
  ***

  Tak tohle mohlo být jedno z nejlepších fantasy, které za poslední roky vzniklo. Dobrý herci, slušný rozpočet, kvalitní režisér a víc než skvělá látka ke zpracování, jenže stupidní rozhodnutí producentů narvat ze sedmi knih co nejvíc do filmu, který má 90 minut,ano...90 minut. To někdy nestačí ani na pořádné seznámení s postavami, natož na odvyprávění velkolepě napsané sérii fantasy knih. Kdo nezná aspoň něco z předlohy nemá sebemenší šanci se chytit a kdo jí zná skvěle a je to jeho oblíbené kniha, či knihy bude z většiny nasranej, jak to všechno splácali dohromady. Je to opravdu neskutečná škoda, protože tohle je přesně ten druh filmů, který já hodně můžu, různé světy, dimenzionální brány, příšery, temný hrdina s codexem atd. Jenže všechno je jak demo, všechno je vzatý z rychlíku a bije to do očí, bolí to a mrzí to zároveň. Hlavní dětský hrdina je taky velice dobrý a Matthew McConaughey je perfektní. Dokonce i ten bezduchý antiherec Idris Elba snad poprvé v kariéře něco zahrál. Všechny tyhle esa v rukávu jsou zabité uspěchaností a nejasným konceptem toho, co z toho vlastně producenti chtějí mít a díky tomu z toho ve finále nebude nic. Přes všechny tyhle věci které se od odfláknutého seznámení s postavami, přes odfláknuté finále, odfláknuté vzájemné souboje a odfláknutý rozsah skvělé látky je prostě zábavný a bavilo mě to jako svině., Umíte si představit, jak perfektní film by to byl kdyby se vzala první část sbírky a film měl třeba 120 nebo 140 minut a opravdu se to propracovalo? Uuuuuuf, až mi bylo skoro do breku, jak může někdo něco tak dobrého zazdít. Je to zklamání a to jen kvůli tomu, že se látka nepropracovala a ničemu se pořádně nedal prostor, díky tomu to působí jako pilotní film televizního seriálu s potencionálem velkolepého Hollywoodského Sci-fi. Přesto film podržím na 4*, mohlo to být kurva legendární, smůla.65%.(23.10.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Knížku jsem nečetl, ale věřím, že zrovna zde je kniha určitě zajímavější, film je místy hodně uspěchaný a co si budeme povídat narvat 7 knih do 90 minut je nemožné, delší stopáž by filmu slušela více. K herectví nemám žádné výhrady Idris Elba je správný klaďas a Matthew McConaughey jako záporák excelentní, je až s podivem, že v takovém béčku hrají Áčkoví herci. Akce je slušná, hezky nasnímaná, jen ta s démonem byla až moc tmavá. Atmosféra téměř žádná tedy jako horor bych film vyloženě neoznačil byť zde jej tak značí, ale na jedno podívání si myslím slušná neurážející zábava. 65%(8.10.2017)

 • - Na projekte sa vystriedalo viac hereckých mien, uvažovalo sa aj o Javierovi Bardemovi, Viggovi Mortensenovi či Naomie Harris. (classic)

 • - Předtím než se režie filmu The Dark Tower chopil Nikolaj Arcel, tak se kolem projektu točil Ron Howard, který měl film režírovat poté, co se v roce 2010 J.J Abrams vzdal práv na tento film. Po letech odkládání produkce však Howard od režie odstoupil, ale zůstává nadále producentem. (MasterMagic)

 • - Ve filmu si několikrát můžeme všimnout nápisu „All Hail the Crimson King“ pod symbolem červeného oka. To je odkaz na Karmínového krále, který je v knižní sérii jednou z úhlavních záporných postav. V knize se tento symbol také několikrát vyskytuje. (animaxis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace