poster

Tomb Raider

 • USA

  Tomb Raider

 • Slovensko

  Tomb Raider

 • Nový Zéland

  Tomb Raider

 • Velká Británie

  Tomb Raider

 • Austrálie

  Tomb Raider

 • Kanada

  Tomb Raider

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ****

  Na moje počudovanie to nebolo vôbec zlé, dokonca sa mi to páčilo viac ako staršie verzie Lary Croft. A to nebolo len tým, že si Laru zahrala mne podstatne sympatickejšia herečka. Dej, aj keď vo svojej podstate hrozne jednoduchý a tak typicky šablónovito dobrodružný, no stále sa tu niečo dialo, niečo riešilo, bádalo, skúmalo, behalo, strieľalo.. takže aj keby sa chcel človek nudiť jednoducho na to nemá čas ani priestor. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(11.6.2018)

 • Xmilden
  ****

  Nová Lara Croft je hodně fajn a svou předchůdkyni strká snadno do kapsy. Akce je zcela určitě lepší, honičky svižnější a výborně sestříhané a Alicii bych z fleku označil za momentálně číslo 1 co se týče ženské části žebříčku. Díky Vikander je novější Lara mnohem méně prošpikována sexepílem, nevyžívá se v ukazování svého šatníku a sází se nejvíc na opravdové dobrodružství ve stylu Indiana Jonese a jak dobře všichni víme, těchto filmů není nikdy dost. Každý trošku kvalitnější přírůstek je okamžitě vynesen do nebes. Jsem za podobný film moc rád. Hlavní hrdinka pořád někam a před něčím utíká a snímek poprvé zpomalí až někdy po hodince, aby závěrečných 30 minutek doklepl ve stylu Poslední křížové výpravy. Obsazení ok, režisér mě moc neříká, ale úlohu zvládl. Warneři potěšili spuštěním této série a určitě bych ocenil i pokračování. 70%(12.6.2018)

 • Arbiter
  ***

  Emancipační pop, kde mladá žena svou odvahou, vytrvalostí, inteligencí a nezlomností překonává mýty a dopady střetů dogmat vystavěných na způsobu uvažování přežitých macho variant na Indiana Jonese, které zde ale naštěstí nejsou jen vysmívány, ani příliš karikovány. Croft vnáší do světa v mnohém sobeckých - a v podstatě šílených - dobrodruhů racionalitu, empatii a lidskost, která zde není synonymem pro uplakanej patos. Příjemný a lehce nadprůměrný filmový odkaz na novou tvář hry, kde je Lara Croft silná a obdivuhodná a ani k tomu nepotřebuje 4ky, a kde se zásadně upouští od do extrému dohnané objektivizace těla a až příliš nadpřirozených schopností nyní mnohem více smrtelné a chybující Lary. Což si teda pořadatelé ČSFD / novinářské premiéry v IMAXu tak úplně neuvědomili - soudě podle úvodních slov před projekcí a podle modelky stylizované do barbie verze 10 let starého konceptu Lary Croft, jejíž rolí bylo "ozdobit tento slavnostni večer". Omg.. .(15.3.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Nářez jak sviň! Oscarová herečka Alicia Vikander je přirozeně nádherná, mladá, v boji zdatná a byť její prsa nejsou jako od Angelíny, vůbec to nevadí její herecký výkon je daleko působivější. Film má velmi příjemný spád, na Laru se hezky kouká a dostává celý film neskutečnou sadu odevšaď, že na konci jsem odcházel z kina více polámaný než ona samotná. První polovinu filmu zaujme naháněčka s koly, která je více intenzivnější než kdejaká jiná naháněčka s auty a působivé ztroskotání lodi, které napětím bere divákovi dech. Jakmile se Lara ocitne na ostrově je z toho dobrodružná žranice, která si bere to nejlepší z Indiána Jonese a zároveň se krásně drží herní předlohy ( Letadlo, padák, luk- stealth akce) k tomu slizský záporák Walton Goggins a dobrák Daniel Wu, u kterého mě trošku mrzí, že nepředvedl nic z martial arts. Finále dá zase zavzpomínat na starou Mumii, takže kdo miluje hrobky, černou magii, pasti, hádánky, tak si film užije taktéž do syta. No já jsem výborně pobaven, dostal jem krásný dobrodružný mix, jaký v kinech nebyl léta a s Warcraftem je Lara definitivně nejlepší herní předlohou. Sequel chci, co nejdřív, tak neváhejte, vyražte a přispějte! Po druhém zhlédnutí nadšení lehce opadlo, ale pořád fajn záležitost. 80%(21.3.2018)

 • Viktooorka
  ***

  Celkem ucházející akčnák o hezkém malém klukovi, který zničí, na co přijde... kolo, loď, letadlo, hrobku apod. A celkem mu to i slušelo, pekáč buchet, bicáky, véčko,.. zřejmě slušný oddíl na chlapce s 50kg :o) Každopádně nejdůležitější zápletka nebyla dořešena (možná pootevřená vrátka pro druhý díl?) ... vyhrála těch 600 liber? :o) Ale teď vážně.. Na nový Tomb Raider se hezky dívá, ale nedokážu se rozhodnout, jestli se bere moc vážně, nebo si na to jen hraje. U podobných filmů mám radši, když jsou přehnaný a je to jejich záměr.. Alicii mám ráda, ale v té roli mi taky úplně nesedělala, nicméně si zaslouží můj obdiv. Celkově mě film nijak neohromil, jenže já nejsem náročný divák, takže se mile ráda podívám znovu a budu se těšit na pokračování :o)(7.6.2018)

 • - Alicia Vikander (Lara Croft) sa považuje za fanúšika hry Tomb Raider. Zakúpené práva na ňu ohlásilo štúdio Metro-Goldwyn-Mayer ešte v marci 2013. Dovtedy boli pod patronátom Paramount Pictures. (belinko)

 • - Lara (Alicia Vikander) v otcově tajné kanceláři najde kameru a kazetový nahrávač s nabíjecími bateriemi, které po 7 letech bez problému fungují. (Studioworks)

 • - Lařiny ruce, ve scéně na policejní stanici, mění pozici. (Studioworks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace