poster

I Gordon Ramsay se nechá poučit (TV pořad)

 • Česko

  S Gordonem Ramsaym kolem světa

 • Velká Británie

  Gordon's Great Escape

Reality-TV

Velká Británie, 2010, 3x50 min

Režie:

Martha Delap

Hrají:

Gordon Ramsay

Producenti:

Martha Delap
(další profese)
 • Zeck
  *****

  Zapomeňte na Masterchefa, Pekelnou kuchyni nebo Noční můry, tohle je jednoznačně nejlepší a nejhodnotnější pořad, který kdy Gordon natočil, bez diskuze. Nehrají zde roli umělé emoce, televizní pózy a tvrdá gesta. Tady se jede čistě na strunu poznání exotického menu asijské kuchyně, což ve výsledku přináší příjemný cestopisný dokument s těmi pro Gordona typickými prvky reality-show. Ramsay zde představuje čistého turistu na poznávacím zájezdu, takže svojí mediální pózu ze svých reality-show ponechal doma a divák má díky tomu možnost vidět jeho nejpřirozenější povahu, včetně té profesionální. Každý díl má podobný průběh, Gordon sežere pár asijských hnusů, naučí se několik lahodných receptů z lokální domácí kuchyně a na konci skládá "zkoušky" před přísnou komisí v luxusních restauracích, což divákovi přináší celkem ojedinělé scény, ve kterých sám velký Kondom Ramsay kazí, je pomalý a fuckuje sám sebe. Naučné, cestopisné a zábavné. 90%(4.10.2012)

 • jeandepatch
  *****

  Bylo neuvěřitelně zajímavý vidět Gordona z tý opačný strany, když on se chce něco naučit a získat nový kulinářský zkušenosti. Navíc to působí jako hrozně pohodovej a zajímavej cestopis ze zemí, kam bych se taky rád podíval a zároveň nahlíží pod pokličku těm nejtěžším světovejm kuchyním. Ono je asi opravdu těžký vařit něco poprvé bez jakýhokoliv receptu a vyvážit ty hory koření přesně. Tohle už snad nešlo udělat líp!(26.2.2015)

 • papaguy
  *****

  Ostatní pořady Gordona Ramsaye rád sleduji, ale tohle, to je teprve moc zajímavé pokoukání. Český název "I Gordon Ramsay se nechá poučit" je fakt legrační... Spíš by se to mělo překládat jako "Gordonův velký útěk." - Po jednom náročném roce se Ramsay rozhodl všeho nechat, od všeho zdrhnul a vypravil se na pracovní cestovatelskou dovolenou po Asii. A divákům představuje své kulinářské objevy. Název "Gordon's Great Escape" také odkazuje na pořad Jamieho Olivera: "Jamie's Great Italian Escape" (což se nám z nepovedeného českého distribučního názvu rovněž vytratilo). Ačkoliv Ramsay ve "velkém útěku" není tím ďáblem, jak ho známe z kuchyňských Nočních můr a Pekelné kuchyně, ani zde se občas nezapře. Nicméně nám Ramsay ukáže i svou lidskou tvář - ať již prokazuje respekt k tradicím (upřímně - některým stravovacím zvyklostem bych se vyhnul obloukem, Ramsay se do všeho vrhá po hlavě) či se ujímá role žáka vedle kuchařů v nejrůznějších koutech Asie. Potěší a pobaví, když se Ramsay pokusí něco se sebou dělat a vezme lekci meditace v thaiském buddhistickém klášteře, nebo se nechá sekýrovat šéfovou v kambodžské vývařovně pro sirotky či o pár dnů později uvaří pro premiéra nebo krále a královnu. Vysílala Fox-tv s rychlodabingem, což znatelně ubíjí autentičnost a divák si nemůže svůj zážitek a Gordonův slovník vychutnat naplno (ach jo, to tam nemohou dát titule?!?!).(8.6.2013)

 • tron
  ***

  „Je fajn, keď sa amatér pokúša robiť to, čo my, profesionáli.“ Zabite ma, viem, že to znie mimoriadne primitívne, prízemne a arogantne, ale India ako krajina sa mi hnusí a hnusí sa mi aj tamojšia kuchyňa, ktorá mi pripadá šialene nehygienická. Prvá séria „I Gordon Ramsay se nechá poučit“ (to ozaj chcelo fantázie na rozdávanie, preložiť to takto) tomu plne odpovedá. Nechutné, odpudivé, 80% z toho (minimálne) by som nikdy nedal do úst. A to som vyštudoval potravinár (alebo práve preto?). Mínusy dole i za Gordonovu netaktnosť (byť pozvaný k niekomu domov, určite by som sa domácej nepýtal, či je mŕtva, keď nič nehovorí) a za absurdné momenty (žena drviaca extrémne štipľavé čili papričky a ich šťavu si vtierajúca do očí v snahe prekonať rekord). Našťastie, v druhej sérii Gordon Ramsay zavíta do po stránke gastronómie značne kontroverzných krajín, ako sú Kambodža, Thajsko alebo Vietnam – a začína sa poriadna sranda. Pani manželka práve preto druhú sériu odmietla pozerať. Vraj to bude na ňu príliš nechutné. A mala pravdu. Pamätáte si na slávnu scénu večere z Indiana Jonesa 2? Tak druhá séria je niečo na ten spôsob. Fakt. Ešte sa ani poriadne nezačala a už Gordon musel chrúmať obrovskú tarantulu (ktorú si predtým musel vlastnoručne odchytiť a urezať jej zuby). Jasné, druhá séria je robená čisto na efekt, pretože kým zmysel prvej dáva logiku (Gordon vycestoval do Indie, aby sa viac naučil o tamojšej kuchyni a tú následne mohol ponúknuť svojim zákazníkom v UK), o druhej sa nič také povedať nedá (bude vari Gordon doma variť klientom hada?). Ale komu to vadí? Každopádne to nič nemení na veci, že je to vďaka úchylným jedlám a surovinám riadna šupa. Napr. v jednej scéne priamo pred Gordonom zabijú obrovského hada, rozrežú ho, jeho ešte tlčúce srdce (!) dajú do pohárika, ten po okraj nalejú alkoholom a Gordon to celé vypije, vrátane srdca. Následne mu chcú ponúknuť ako vyhlásenú miestnu delikatesu aj žlč úbohého plaza, ale to už Gordon odmietne.(13.8.2018)

 • BuryGol
  *****

  Kulinářskej orgasmus z dálnýho východu. Gordon tentokrát nezachraňuje hospody, ale po víc jak 20 letech vaření se chce ještě něco přiučit. A zjistí, že kolikrát se tohle jídlo v Evropě podává jako trapná napodobenina a za tim nejlepšim prostě musíš jet na druhej konec světa. Některý "lahůdky" jako pavouky nebo ptačí hnízda bych si asi nedal, ale počný to je na 120%. Tajně doufám, že to bude mít nějaký africký nebo jihoamerický pokračování.(17.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace