poster

Jamie vaří rychlovky (TV pořad)

 • Velká Británie

  Jamie's 30 Minute Meals

Reality-TV / Rodinný

Velká Británie, 2010, 20x25 min

Režie:

Martha Delap

Hrají:

Jamie Oliver

Producenti:

Martha Delap
(další profese)
 • honajz
  ***

  Jak který díl. Je vidět, že Jamie ví, co dělá, a že se pokouší skutečně spoustu věcí si ulehčit a zrychlit, takže tacos, placky apod. už má koupené dopředu z obchodu, rýži kupuje předvařenou, aby byla co nejrychleji, a časem zjistíme další "zjednodušující" vzorce. Oněch dvacet dílů je ale moc - časem se začíná opakovat a jídla už nevynikají originalitou, jde prostě o směs těstovin, omáčky a zeleniny, případně rýže, omáčky a zeleniny, a vše vypadá na jedno brdo. A rovněž přesně, jak píše Košoun - už se zde nemluví o přípravě, už se zde nerozebírá mytí nádobí, a hlavně spousta ingrediencí je hodně exotických a v českých zemích nedosažitelných. A co mě uzemnilo, jak kuchař jeho renomé používá mikrovlnku!(27.10.2015)

 • Hashirama
  *****

  Zrovna před chvílí jsem se dodíval na jeden díl, kde Jamie vařil kari s rýží a spoustou příloh...A vypadalo to skvěle, jak jídlo, tak i celá show a sympatický Jamie mě opravdu přesvědčil o svých kuchařských dovednostech. Bezpochyby ovládá celou evropskou gastronomii, Ramsay si drží zase Ameriku a Pohlreich si drží malý flák pevniny uprostřed Evropy. Všechny tři uznávám, Jamieho mám ale nejradši už jen proto, že se půlka jeho pořadu nemusí cenzurovat zvukovými efekty.(10.5.2013)

 • Mr.nachos
  **

  Asi jsem divná, ale mě se tohle nelíbí. A to je Jamie můj oblíbenec. Ale už to prostě není to, co to bývalo. Není to takové uvolněné, pohodové a nenásilné jako dřív. Přijde mi, že to je jen takový "rychle smontovaný pořad na udržení popularity". Ale vzhledem k tomu, že jsem jediná, tak je chyba pravděpodobně u mě.(8.6.2013)

 • marhoul
  **

  Koukám ráda na pořady o vaření, ale Oliver mi vadí. Není mi sympatický. Vaří z potravin, které povětšinou sice znám, ale některé fakt ne... Namachrovaný frajírek a jasně, že vím, že dokázal toho hodně, že se zasadil o lepší stravu ve školních jídelnách a byl v tom úspěšný ... No já jeho pořady vždycky přepnu jinam.(6.5.2016)

 • Košoun
  ***

  Jako moc se mi ta jídla líbí, vždy se mi sbíhají sliny (a to i nad jídly, u kterých bych to neočekával, doslova bych od Jamieho ochutnal COKOLIV, a to jsem docela vybíravý). Líbí se mi i sympatický elán Jamieho, je vidět, že vaření je jeho skutečná vášeň a láska... Navíc mě fascinuje jeho posedlost chilli a oliváčem :). Kazí mi to dvě věci, za které každou strhávám 1* z výsledného hodnocení: 1) nevěřím, že by kdokoliv celé to menu zvládl udělat za 30 minut, možná s dokonalou přípravou, ale ta také minimálně 30 minut zabere. a už vůbec nemluvím o závěrečném uklízení, protože Jamie na jeden chod spotřebuje více nádobí, než já za 14 dní. 2) v našich podmínkách je většina pokrmů téměř nerealizovatelná, pokud nechcete strávit celý den po obchodech a shánět kdejaké speciality, které v Británii běžně mají v supráči. A zajisté nechceme vařit jako Babice stylem "když nemáte sezamový olej, tak tam dejte slunečnicový". Prostě skvělý pořad pro inspiraci, ale že bych podle toho mohl smysluplně uvařit, to říct nemůžu.(10.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace