poster

Blade (TV seriál)

 • Česko

  Mstitel Blade

 • Japonsko

  Blade

 • Japonsko

  ブレイド

Animovaný / Akční / Fantasy / Horor

Japonsko, 2011, 12x24 min

Režie:

Takahiro Okao

Producenti:

Makoto Morikawa
(další profese)
 • Larky
  **

  Bladea netřeba představovat, zejména dva první hrané filmy rozhodně potvrzovali potenciál upírského komiksu a zná je téměř každý. Japonská animovaná verze zpočátku není vůbec špatná, bohužel jí rychle dojde dech.Otázka je proč...jeden z největších problému je vážnost seriálu...tam kde Snipes dokázal suchým vtipem perfektně uvolnit atmosféru se Japonci snaží o vážnou tvář ( mimochodem nepříliš povedeně nadabovaného) daywalkera.Zpočátku slibně se rozvíjející příběh spadne velmi rychle do podivné břečkovitosti, kdy je chvílemi dementní, chvílemi vcelku slušný, pak ovšem zase padá do hnoje.Je to škoda, protože Blade měl nakročeno k jednomu z příjemných anime sezóny, očekávání nesplnil a tak hned upadne do zapomnění. Slabé 2*.(26.9.2011)

 • DaweForeman
  *

  No vzhledem k tomu, že hranej blade je jeden z nejlepších filmů, tak tohle je nechutný japonský paskvil, který tuhle značku ničí. Japonci sem hodili mytologickou podobu svých příšer v mixu s upíry, což působí opravdu hrozně. To samý úplně přetvořili příběh hrané jedničky, což je další mínus. Animace je průměrná a hudební stránka je naprosto nemístná - občas mi to přišlo spíše jako hudba z nějaké eroťárny, než prostředí undergroundu. Dále smíchání titulů jako Blade a X-Men je opravdu velký nevkus. Přesto jsem to nějak vydržel shlédnout do konce, což znamená, že mě na tom něco do určité míry zaujalo a proto jedna hvězda.(23.3.2014)

 • SantaKlaus
  ***

  Nejdřív seriál, potom zábava ... mám to za sebou a tak jako není to až tak špatné jak jsem si myslel, některé momenty jsou spíš k smíchu ale kdyby mi bylo dvanáct tak by patřil k těm lepším :-D ... líbí se mi že mezi souboji jsou různé metalové riffy dodávají tomu pěkný šmrnc a překvapil mě třeba dabing, který ma Blade stejný jako ve filmu ... 3*(19.2.2018)

 • bartias
  ***

  Hektický, ostře řezaný styl akčních scén inspirovaný anime Bladeovi pomáhá. Děj je ale poměrně slabou variací na origin story obávaného zabijáka upírů. Možná kdyby to tvůrci riskli a zkusili trochu odlehčit směrem k Buffy... Hlas a šišlavý akcent Harrolda Perrineau v americkém znění navíc hlavnímu hrdinovi vůbec nesedí.(19.5.2012)

 • Majoslav11
  *

  "Its him ! The Daywalker !" Zatiaľ posledný článok do univerza Blade. Pre fanúšikov tejto postavy to môže byť príjemným obohatením životného príbehu Erica Brooksa, pre bežného diváka ale strata času. Podivný zlepenec rôznych scén (komixových, akčných, anime, samurajských, proste všehochuť), strašne schématických a klišoidných. Všetko je tu veľmi predvídateľné. Ku jednotlivým postavám som si nevytvoril žiaden vzťah. Hudba otrasná. Animácia priemerná. Blade je tu strašne mäkký a citlivý, čo je veľký nezvyk. Cestuje naprieč Áziou ako keby bolo všetko za rohom. A to je len tá najmenšia výtka. Celkovo veľmi slabé. To už radšej hraný seriál alebo Trinity.(13.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace