poster

Raubíř Ralf

 • USA

  Wreck-It Ralph

 • Slovensko

  Ralph Rozbi-to

 • Nový Zéland

  Wreck-It Ralph

 • Velká Británie

  Wreck-It Ralph

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ****

  Po nějaké době konečně originální animák. Nápad spojit staré a nové hry je opravdu zajímavý. Plus to, že hlavní hrdina je vlastně záporák. Celé je to laděné ve stylu starých videoher na automatech. Ralf chce získat uznání ostatních postaviček ze své hry a tak se vydá získat metál. Projde několika hrami a celé se to zkomplikuje. Nakonec ale samozřejmě vše dopadne dobře a on pomůže své nové kamarádce znovu získat starou slávu.(8.4.2013)

 • Lucasion
  ***

  Ze začátku by mě vážně nenapadlo, že se bude jednat o herní automaty. A hle, Disney přináší animovaný film z prostředí starších videoher. Ralph je sympaťák a touží po přátelích a uznání. Není divu, že jako hlavní záporák své videohry se mu toto moc nedostává. Nezbývá mu než opustit svojí hru a vydat se hledat jinou pšenku. I když je Raubíř Ralf originální, tak mě přesto bavil tak napůl. Humor na mě moc nefungoval a užíval jsem si nápady, jakými film oplývá. Příběh jako takový má nápad, ale nijak mě více nezasáhl, abych ho více prožíval. Před týdnem, co jsem psal o novém filmu Ready Player One, tak se mi právě líbilo zasazení do prostředí videoher. Tady to bylo prakticky to jediné, co mě překvapilo. V porovnání s jinými filmy od Disney nebo Pixaru mě tohle bavilo mnohem méně. Přesto jsem se místy bavil. (50 %)(17.4.2018)

 • DaViD´82
  ***

  Ralf není pro videohry tím, čím byl Shrek pro pohádky či Galaxy Quest pro sci-fi seriály. On krom výtečného úvodu a stylových závěrečných titulků vlastně s 8 a 16 bitovou herní kulturou zase až tak mnoho společného nemá. Což mu na kvalitách neubírá; i tak jde o skvělý a vtipný rodinný animák, který ve velkém body ztrácí pouze za nezáživnou střední pasáž. České znění se až na rádoby dětsky žvatlající Žilkovou povedlo; zejména s překladem si někdo vyhrál. PS: Předfilm lepší filmu.(15.11.2012)

 • Fr
  ****

  ,,ALE VĚC SE MÁ TAK... JÁ UŽ NECHCI BEJT DÁL PADOUCH.“...... /// Parádní (retro)přehlídka videoherních postaviček a celkem solidní jízda se spoustou gagů a nápadů. Mladej se tlemil, až jsem ho musel vobčas vypnout. Jak by musel bejt nadšenej, kdyby všechny ty 8 a 16ti bitový kousky ,,prožil“! Jo, z filmu je cejtit láska a cit pro ,,hru“. Dyť třeba jen ta hudba…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože: Felixi, oprav to!. 2.) Nevím, jak mučit bonbón. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(22.2.2013)

 • Dudek
  ****

  V první části těží Raubíř Ralf zejména z nekonečného potenciálu videoherního světa. Nostalgicky odkazuje na nezapomenutelné pákové videohry, uvádí na scénu jednotlivé postavičky a skvěle pracuje s tématy prolínání jednotlivých herních světů. Připomíná svým způsobem Toy Story, ve kterém by hračky byly nahrazeny videohrami. Vtipy jsou dokonale trefné, a děj úchvatně konstruovaný. Rich Moore tu opakovaně dokazuje, že dokáže nekonvenčně propojovat nesouvisející, ale již existující světy/postavy (viz Drawn Together). Trochu unaveněji příběh působí po přesunutí do cukrkandlového kraje. Ona barvitost reprezentovaná diametrálně odlišnými světy je nahrazena pouhou barvitostí vizuální. I ta je však svým způsobem nostalgická a sází na retro efektivitu. Navíc je sebeironickým pozadím pro celkové „zdětinštění“ děje. Raubíř se tak po celou dobu těží své základní myšlenky a i dějově připomíná prodlouženou verzi příběhu, který bývá součástí her. Jen těžko tak lze vyčítat ději, že je jednoduchý. Spíše si zaslouží pochválit, že ve své jednoduchosti není vůbec plytký.(18.4.2013)

 • - Dabéři, kteří originálně namluvili postavičky ve hrách jako "Sonic" nebo "Street Fighter", si role zopakovali i ve filmu. (Brousitch)

 • - Scéna, v níž před hradem krále Cukříka přecházejí stráže v podobě oplatek Oreo, je parodií na podobnou scénu z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). (Ištván87)

 • - Nejvyšší skóre ve hře "Wreck-It Ralph" je stejné jako celé datum narození Walta Disneyho. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace