poster

Morgan

 • USA

  Morgan

 • Velká Británie

  Morgan

Horor / Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2016, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pavlínka9
  ****

  Mě to rozhodně nepřišlo jako horor, ale určitým způsobem to bylo "děsivé"...Bylo to tak mrazivé a byly tam momenty - tak dlouhé a čekající, že jsem se po nějaké době musela podívat stranou, jelikož jsem se bála co nastane...A ano - nezklamalo mě to :) Tolik mrtvých těl - jen tak jako sem tam :) To byla paráda :) :) Morgan byla rozhodně zajímavá a bavila mě :) :) Ale teprve pár minut před koncem filmu mi došla hlavní myšlenka :) A to byla paráda :) :) Tolik zlosti, nenávisti a pocitů, se kterými "člověk" neví jak pracovat...Hezké :) Rozhodně mě to zasáhlo - a to velice příjemně i nepříjemně :) CHCI TO VIDĚT ZNOVU :)(2.4.2017)

 • Tom Hardy
  **

  Nabízí se vyšší hodnocení pro poměrně sebejistý vizuál a solidní tempo, osobně mě ale mrzí nevyužitý náběh na dějový twist, který přichází po necelé hodince a tvůrci to během pár minut zahodí, aby přepnuli na tupou vyvražďovačku. Závěrečná pointa už dojem nezachrání, mimo jiné proto, že není těžké ji vyčmuchat dopředu. Luke Scott ale vyloženě neselhal, jako režisér jednoznačně potenciál má. Příště by to ale chtělo scénář, který z postav nebude dělat takové neschopné idioty. 50%(3.12.2016)

 • darkrobyk
  ****

  ,,Když si bude člověk hrát na Boha, stvoří vraždící monstrum (jenže o to mu možná půjde v první řadě)." O žádný horor se samozřejmě nejedná. Psychologické drama o experimentech s umělou inteligencí nemůže dopadnout dobře. Skvělá kamera, obstojná hudba a slušné herecké výkony. Nebudu se opakovat, že nejen v žánru sci-fi je téměř nemožné najít originální námět, jelikož zde už všechno bylo, a podobných filmů by se tak našla řada.. Jde tedy o zpracování, které mě nezklamalo. Komorní příběh z vědeckého prostředí se v poslední třetině (spíše čtvrtině) překlopí v boj o život. A věřím, že pro jistý typ výzkumu je lidský život bezcenný. Přínos podobných snímků vidím, kromě příjemného filmového zážitku, ve varování před zneužitím vědy, jak už o tom psal J.Verne či K.Čapek. Člověk je ovšem tvor nepoučitelný, a tak varovat je třeba neustále.(6.1.2017)

 • Corpsegrinder
  odpad!

  Šílená hovadina. První hodinu se to tváří jako nesmírně vážný drama né nepodobný Ex Machina kde parta napůl vědců a napůl hipíků dělá bůhví co kolem umělotiny v kapuce. Do toho přijíždí tradičně nesympatická Kate Mara u který si již na začátku všimnete totálně robotího herectví (oops spoiler na konec filmu). Po tý první hodině se to však zvrtne a je z toho totální parodie a z kecání ve dvou místnostech se stanou přestřelky, automobilový honičky, doktoři předvádějící karate, zlámaný vazy, sebevraždy atd. 90% herců zařve během 10 minut a vyzní to jak totální komedie, obzvlášt když si obstarali takovou hereckou sestavu (Jennifer Jason Leigh po suprově zahraný roli v OSM HROZNOVÝCH je zde uklizená tak aby dostala asi 50 vteřin prostoru). Co je taky šílený je to že tenhle zbytek filmu vůbec negraduje a to že Morgan chce bejt strašně moc Freeman je zde smeteno ze stolu, nebo teda v tomhle případě potopeno, s naprostým nezájmem. Hodně lidí zde píše o pěkným vizuálu ale nevim co je hezkýho na ošklivejch lesích po dešti a podzemním bunkru plným betonu. Snad jen to že člověk pozná že jim po naverbování herců nezbylo na pořádný natáčecí lokace. Odpad bez milosti.(26.12.2016)

 • silentname
  ***

  Na "Morgan" som sa úprimne veľmi tešil. Vyzeralo to, že by sme mohli mať schopný thriller v kombinácii s hororom a veľmi dobre spracovaným filmom o umelej inteligencii. Tentokrát priamo v ľudskom tele. No po tom, čo som videl minulého roku iný film o umelej inteligencii - Ex Machina, tak sa to jednoducho nemôže ani porovnávať, ani vyrovnať. Kým ten film dokázal z malého množstva urobiť veľký zážitok, "Morgan" ide viac cestou tradičnou a snaží sa z veľkého miesta urobiť viac, ale reálne je to donekonečna videné, omieľané a staré známe, ktoré nijakým spôsobom nevybočuje z tradície klasického scenáru. A to je jeho najväčší problém. Všetko čo čakáte, že sa stane sa reálne skutočne udeje. A stačí na to len jeden impulz. Pochopíte to sami, keď budete pozerať film. Čo ho však drží hore sú herecké výkony. Najmä Kate Mara a Anya Taylor-Joy sú skutočne skvelé. Rose Leslie ma brala rovnako a ani u ostatných som nemal pocit, že by vo svojej role nejako zlyhávali. Čo sa réžie týka, nemôžem si ešte odpustiť spomenutie nie veľmi dobre spracované akčné scénky, kde občas netušíme čo sa deje a len to strihne na ďalšie zábery, ktoré nás mätú. Inak je réžia celkom dobrá. Film vyzerá celkom okey, no čo je podľa mňa jeho najsilnejšou stránkou, tak to je záver, ktorý je asi aj jediný dôvod, pre ktorý tento film vznikol. Nebudem to spoilovať, no povedzme, že je to asi jediný nepredpokladaný moment celého filmu, ktorý funguje. Celkovo si neviem predstaviť seba, že by som si film pozrel znovu, no má svoje dobré momentky. Myslím si, že stojí za to ho vidieť, ale iba raz. Má dobré nápady, výborný záver, ale realizácia je dosť otrepaná a nevie z nej vybočiť. A to je pre mňa sklamanie. Hodnotenie: C+(4.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace