poster

Myš, která řvala

 • Velká Británie

  The Mouse That Roared

 • Slovensko

  Myš, ktorá revala

 • Austrálie

  The Mouse That Roared

 • USA

  The Mouse That Roared

Komedie / Válečný

Velká Británie, 1959, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aqualung
  *****

  Dnes jsem tuhle nádhernou komedii viděl po strašně dlouhé době,tedy podruhé.Mnohorole Petera Sellerse dává vyniknout uměleckému a hereckému kumštu tohoto geniálního komika.A hlavní myšlenka tohoto filmu nezestárla a je po čertech aktuální i dnes.Autoři si ťukli do hlavních hráčů v bizarní atomové komedii, která v té době zuřila ve světě. A závěr filmu dost silně připomíná vynikající film Dr.Divnoláska aneb........(24.9.2018)

 • darkrobyk
  *****

  Angličané si dokážou dělat legraci nejen ze sebe, ale především z Američanů. Stačí připomenout břitkou duchařskou satiru O.Wildeho Strašidlo cantervillské a například výrok:,, Britové a Američané jsou vpodstatě stejní, jediné co je odlišuje, je jazyk..." Hrátky s bombou ukazují chtivost velmocí vládnout světu za každou cenu. A nedělejme si iluze, že je to přešlo. Jen se hledají jiná slova, například hlídání demokracie, kontrola mezinárodního obchodu, dohlížení na pořádek apod. Jedno zda-li Rusko či USA, Francie nebo Čína, ambice vlastnit svět přetrvávají. Jak kdysi prohlásil jeden sovětský generál:,, Mír udržíme i za cenu rozpoutání třetí světové války!" Jak nadčasová satira je Myš si lze připomínat stále. A ještě se u toho zasmějete! Takové zajetí amerického generála pomocí indiánských luků a šípů prostě nemá chybu...(12.2.2011)

 • šerminator
  ****

  Musím říct, že mě tento film bavil více než někteří Růžoví panteři. Peter Sellers se teprv rozjížděl a tudíž ani tolik nepřehrával. Velice zdařilá satira parodující válku, monarchii a USA. Možná že tento film skrývá větší potenciál, ze kterého by dnešní producenti udělali megafilm, ale mě se líbí v té malosti v jaké je natočen. Tento styl humoru mi sedí.(26.4.2011)

 • nascendi
  ***

  Milá stará komédia s trojjediným Petrom Sellersom. Je to vlastne iba trochu roztiahnutá absurdná anekdota s pacifistickým ladením. Televízie ju nereprízujú často a v tejto frekvencii je pozerateľná aj dnes, najmä vďaka krátkej stopáži. Na pár dobových fórkoch som sa zasmial aj dnes. Žiadne veľdielo, ale tri hviezdičky si zaslúži. Treba predsa pomôcť Fenwicku, pretože to nemôže byť zlá krajina, ak jej hlavným hospodárskym odvetvím je vinárstvo. Preč s kalifornskými napodobeninami!(16.3.2011)

 • MarekT
  *****

  Jestli něco mám na komediích rád, tak to, že bývají zpravidla apolitické... Fantastická exhibice ostrovního chameleona Petera Sellerse (tentokrát spíše přípomínajícího Pythony) s hutnou invencí a i dnes víceméně aktuálním dějem, navíc hranice, kterou můžete přejít, když ji nikdo nehlídá, nemá chybu, stejně jako zastávka na znamení a společenská hra Diplomacy. Těm, kterým se líbil Strangelove, zaručuji, že se zde pobaví ještě více. "Přiletěli létajícím talířem, je jich tři sta!" - "Marťani, jsou jich čtyři stovky!" - "Napadlo nás tisíce Marťanů!" - "Marťani jsou všude!"(21.5.2010)

 • - O několik let později byl Peter Sellers dotázán, zdali by si zahrál v pokračování Myš na měsíci (1963). To už byl Sellers mezinárodní hvězdou a odmítl. Dokonce veřejně prohlásil, že se mu Myš, která řvala vůbec nelíbila. (Pavlínka9)

 • - Filmování začalo v polovině října 1958 třítýdenními exteriéry v Surrey a na pobřeží Lamanšského průlivu. 10. listopadu se produkce přestěhovala do ateliérů v Sheppertonu. (Pavlínka9)

 • - Scény, odohrávajúce sa v prístavoch Marseille a New Yorku, sa nakrúcali v Southamptone, invázia do ulíc Manhattanu bola nakrútená priamo na mieste, v nedeľné ráno, keď boli ulice ľudoprázdne. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace