poster

Kočka a pes

 • český

  Pes a kočka

 • italský

  Cane e gatto

 • slovenský

  Mačka a pes

 • anglický

  Thieves and Robbers

Komedie / Akční / Krimi

Itálie, 1982, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanmi
  ****

  Od filmu Kočka a pes jsem očekával v zásadě stejný zážitek jako u většiny Budových samostatných filmů a sice, člověk se pobaví, ale je to spíš jen lehký nadprůměr. Oproti těmto předpokladům jsem však byl mile překvapen. Bud tady opět hraje policajta v (tradičně atraktivním) Miami a jednou dostane úkol chytit gigola a zlodějíčka Tonyho Romu (Tomas Milian), úkol splní, ale Tony zase pláchne, štěstí se však změní v smůlu, protože se stane svědkem vraždy a vrahem je nechvalně známý mafiánský boss Salvatore Licuti (Marc Lawrence) a samozřejmě jediný kdo mu může pomoci je Bud alias poručík Parker. Příběh tedy není příliš složitý, ale pěkně odsýpá a nedává moc prostoru k nudě, Bud je ještě ve formě a i když bitek během filmu není moc, tak ta závěrečná je opět v duchu těch nejlepších filmů Buda a Tomas Milian si pak nevedl vůbec špatně, sice na Terence nemá (to však asi nikdo), ale byl Budovi rovnocenným parťákem. Hudba je opět výborná, i když ji tentokrát nesložili bratři De Angelis, ale La Bionda. Tento snímek si rozhodně a získal mé sympatie a řádím ho mezi ty lepší filmy Buda jako sólisty.(17.10.2011)

 • Kubaso
  *

  Další Spencerova komedie "do počtu". Našlo by se v ní pár vtipnějších momentů (možná dokonce tři), leč Bruno Corbucci je podává natolik tragicky a rutinně, až z toho zůstává rozum stát. Není to sice taková mizérie jako pozdější Aladdinova lampa, ani neurazí tak jako Superpolicajti z Miami, ale do pochybného spolku nejslabších filmů s Budem Spencerem nejspíš patří. Za zmínku snad stojí, že film tentokrát (zcela výjímečně) neničí Spencerův parťák, který nepůsobil ani zdaleka tak trapně jako většina jeho předchůdců. Ale to bude do značné míry zásluha dabingu z originální VHS, bez něj bych film možná vypnul po pěti minutách.(1.7.2008)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Nesmíte ho přeceňovat, je jako kočka. Má devět životů........... Úvodní scéna s vysavačem je dokonalá. Určitě si jí oba herci pořádně užili. CITÁT - Umí dokonale čistit i papoušky............. Bud Spencer má kolem sebe zase spoustu dětí. Je to jeho image? Musím však napsat, že "džigolo" se jako druhý ke Spencerovi vůbec nehodí. Tady chybí Terence Hill. CITÁT - Prozřetelnost právě klepe na dveře........... Průměrná krimi komedie.(21.10.2014)

 • tomtomtoma
  ***

  Jednoduchá až lehce naivní kriminální komedie, kde se ránou pěstí nešetří. Policejní odborník na boj proti organizovanému zločinu Alan Parker (solidní Bud Spencer) do omrzení stále chytá zlodějského gigola Tonyho Romu (Tomas Milian) a spolu zároveň čelí mafiánskému gangu mocného Salvatoreho Licutiho (dobrý Marc Lawrence). Z dalších rolí: napravený úplatný policejní seržant Haig (Billy Garrigues), pomáhající ústřední dvojici, Licutiho nohsled Annunziata Pipino (Joan Call), podvedený senátor Anderson (Dan Fitzgerald), a jeho manželka Virginia (Joan Murphy), která podlehne důmyslnosti Tonyho Romy. Nenáročné, zábavné, vtipné, dětinské a spravedlnost a dobro vítězí nad zlem a jeho hrubou silou.(2.10.2012)

 • SNCIS
  **

  "Je jako kočka! Má devět životů." - "Tak sežeňte policajta, co jich má osmnáct." Hodně slabá komedie s ranařem Budem Spencerem. Hodně slabý příběh, otravný Tomas Milian, dlouhé scény o ničem a po většinu času je to celkem nuda. - 40%.(5.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace