poster

101 dalmatinů

 • anglický

  One Hundred and One Dalmatians

 • anglický

  101 Dalmatians

 • slovenský

  101 dalmatíncov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1961, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pertinacia
  ****

  Tahle stará disneyovka je hodně dětská; charaktery i zápletka jsou mnohem jednodušší než u těch novodobých (Mulan, Tangled, Frozen), o pixarovkách nemluvě. Vynahrazuje to ale pěknou animací, roztomilými štěňátky, vtipným kocourem, svižně ubíhajícím dějem a krátkou stopáží (takže člověk se nestačí začít nudit) a je ve své naivitě (každá komplikace se okamžitě báječně vyřeší) a retro nádechu (premiéra v lednu 1961!) nesmírně (rozto)milá. Čekala jsem od ní nenáročnou, ale ne hloupou zábavu na studený zimní večer, a přesně toho se mi také dostalo. Děti si mohou přidat pátou hvězdičku.(16.1.2017)

 • Alf
  **

  ať už v porovnání s dobou "před" (Lady a Tramp, Alenka) nebo i tou "po" (Planeta pokladů, Není král jako král) nebo vůbec pro mě zdaleka nejhorší, co jsem kdy od Disneyho viděl, příběh banální, animace dost mizerná, žádný nápad, a to dokonce ani v části zla (snad s výjimkou jména hlavní zlodušky), nuda, nuda...(4.8.2008)

 • vyfuk
  *****

  Jeden podle mě z nejlepších příběhů. Taky určitě pro mě zahozený v mysli někde hluboko a nyní znovu zrozený. Je mi jasné, že jde o vkus, ale na rozdíl od jiných co jsem viděl, tak nyní koukám na podle mě jeden z těch nejlepších. Skvělý příběh, hrdinský, který je od začátku do konce napínavý a z velice hezkým koncem. Za mě prostě skvěle.(11.8.2017)

 • eMeMko
  ****

  Opět jedna z povedených disneyovek. Krásný jednoduchý příběh, hromada roztomilých pejsků a hlavně dokonalý záporák. Vychrtlá zombie Cruella je prostě perfektně šílená postava, která ač se chová naprosto otřesně a hnusně, každý si ji musí zamilovat. Zajímavé byly také dialogy, respektive množství neslušných slov, které však dodávalo více realističnosti. Třešničkou na dortu byla také camea psů z předchozího disneyovky Lady a Tramp a hlavně rozdílné povahy každého z 15 štěňat. Výsledné hodnocení: velmi povedený animák.(9.4.2016)

 • Mark1983
  *****

  Tak toto se dá klasifikovat jen jako další krásná a excelentní klasická disneyovka, které nechybí jak dobrý příběh, tak i vtip. Ty nové pohádky s moderní počítačovou animací těmto starým klasikám nesahají ani po kotník dle mého úhlu pohledu, ač to kouzlo starých klasických disneyovských pohádek postrádají.(30.8.2017)

 • - Keď si psy posielajú štekaním telegram o stratených šteňatách, môžeme vidieť všetky psie hlavné postavičky z filmu Lady and Tramp (1951). Scéna začína s fúzačom Jockom a končí Trustym. V útulku sú Peg a Bull, na ulicu vybehne Lady v diaľke vidno Trampa. (giaruj)

 • - Společně s Petrem Panem (2003) jde o jediný kreslený film z produkce Walta Disneyho, ve kterém jsou oba rodiče a v průběhu děje nezemřou. (Larrysbride)

 • - Jedná se o první animovaný film studia Disney, ve kterém byla použita nová technologie Xerox, díky které nemuseli animátoři každé okénko ručně překreslovat. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace