poster

Blade Runner 2049

 • USA

  Blade Runner 2049

 • USA

  Blade Runner 2

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Blade Runner 2049

 • Maďarsko

  Szárnyas fejvadász 2049

 • Kanada

  Blade Runner 2049

 • Slovensko

  Blade Runner 2049

 • Austrálie

  Blade Runner 2049

 • Nový Zéland

  Blade Runner 2049

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Maďarsko / Kanada, 2017, 164 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  *****

  Není to sice nový kult, kterému se budu klanět a v jeho jménu budu v pravidelných intervalech provádět obětování černého kohouta a půl pytle prosa (a takový status má u mě původní film), ale i tak je to ku**vsky perfektní film a především perfektní pokračování. Herecky je to výtečné (a Gosling vládne všem, včetně Forda) a přináší to příběh, který se nesnaží oslnit rozlehlostí a megalomanií, ale je intimní a přestože se tam hraje "o hodně," tak důraz je kladen na postavy a jejich osudy a to ve světě, který je velmi dobře vybudován a zcela jasně je to "ten starej dobrej" Blade Runner, ale výborně upravenej tak, že člověk opravdu věří, že od prvního dílu uplynulo pár desetiletí a přitom je to důvěrně známe, netřeba nějakého překopávání vizuálu a nové techniky, třebas takové letající policejní auta vypadají pořád stejně a Decard je díky tomu v roli starého detektiva z trochu jiného světa, než toho v který se během jeho života vyvinul krásně přesný (takový nerudný důchodce (O=´ ). A jen tak mimochodem v tom je nejlepší romantická linka, co jsem ve filmu za poslední roky vidět. Skvělý. PS: jen ta hlavní pointa v detektivním případu by nemusela být tak odhadnutelná(1.1.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Nikdy jsem nevyřadil nikoho, kdo se narodil." Tak to mám radost agente K a nyní se podrob normativnímu testu, ať diváka trošku ponudíš. U mne tedy tento test kromě nudy vyvolal ještě alergii na neustále se opakující slova "buňky" či "propojení". Ale to je můj problém, stejně jako to, že podle mne nejlepší postava filmu, pěstitel česneku Sapper, dostala tak málo prostoru. Chápu, že skoro ve třech hodinách filmu bylo těžké pro něj najít nějaké volné políčko, ale já bych si s tím tu práci dal a stříhal bych a stříhal. Ale abych jen nekritizoval, tak mi snímek ukázal dokonalou ženu jménem Joi. Vždyť který chlap by pohrdl kráskou, která se stále usmívá, převléká se v řádu milisekund, dá se kdykoli vypnout a k uspokojení muže neváhá sehnat děvku? Asi žádný, ale důležitější je to, že se to nakonec trošku rozjelo, něco se tam stalo a nějak to dopadlo, čemuž jsem během rozvleklého začátku moc nevěřil.(1.3.2018)

 • Superpero
  ****

  Vizuálně opět bomba a ponurý svět, kde vás na ulici svádí gigantické holografické děvky má stále co nabídnout. Příběh není totální vycucávka, ale dává docela smysl a byl jsem celkem zvědavý, kam se bude ubírat. Na druhou stranu bych ocenil méně zadumaných pohledů a filosofování jestli duši má člověk, robot, hologram, nebo mikrovInka a místo toho vysoustružil pár obskurních scén. Fakt jsem nechápal zlou robotku, co vždycky nakráčela na policejní stanici, někoho tam zabila a bylo to naprosto bez důsledků. Řekl bych, že když pouhá informace, že se narodilo robodítě může "zničit svět" tak vraždy policistů za bílého dne by zasloužili alespoň titulek v novinách. Prostě to stojí za to vidět v kině, páč udělané je to skvěle, ale leckdo se chvílemi bude nudit.(19.10.2017)

 • 3DD!3
  *****

  Vizuálně opojné pokračování, za které si minimálně Deakins zaslouží Oskara. Villeneuve si první půlku připravuje půdu a vrací nás do povědomého světa z mysli Phillipa K. Dicka, kde se šikanovaný Gosling snaží dělat svou práci. Úlitba rasistickým kořenům funguje lépe než 12 let v řetězech. Pátrání po minulosti je zase poctou detektivkám ze staré školy a pasáž ve Vegas si pro sebe krade i Elvis. Hutné myšlenkové úvahy o povaze umělého člověka, o tom co je skutečnost a co je a co není dobro. Fantasticky záporný Leto, v další pamětihodné kreaci to v zásadě myslí dobře. Fordův návrat do Deckardových bot účelný ne jen laciná vábnička. Pořád si to dává. Zimmer znovu burácivý. Interlinked.(8.10.2017)

 • Cervenak
  ****

  Výborný film, jeden z najlepších tohtoročných, ALE... Najprv pozitíva, ktoré naozaj výrazne prevažujú: Ako u Villeneuva vždy, je to skvele zrežírované. Má to zaujímavý, vlastne detektívny príbeh, ktorý nie je nič prevratné, ale zároveň nepôsobí "prežitým" dojmom ako napr. Ghost in the Shell. Je tam kopa skvelých nápadov (kto by nechcel mať doma takú hologramku?), úžasných obrazov a hudba správne variuje Vangelisa. Ford je super a odkedy sa objaví, totálne odsunie Goslinga na druhú koľaj. No a predovšetkým to veľmi funkčne a zaujímavo rozširuje svet pôvodného filmu. ALE... je to skrátka svinsky dlhé. V snahe o nenatočenie uponáhľaného súčasného filmu tam Gosling fakt veľa chodí a zamyslene sa díva a všelijako trpí. Furt s tým istým výrazom tváre. Dlho mi bol sympatický, ale on sa naozaj stále tvári rovnako a mňa osobne to začína otravovať. Nuž a keď sa tam s ním dlhééé minúty prechádzame kulisami postapo sveta, tam a späť, potom za roh, potom po schodoch dole a zase hore, miestami to nebezpečne smrdí nudou. Aj pôvodný film bol pomalý a "zádumčivý", ale šikovnejšie z toho ťažil atmosféru a bol celkovo hutnejší a kompaktnejší. A napriek chladu dokázal vyžmýkať solídne emócie, čo sa novému filmu príliš nedarí. V každom prípade si ťažko predstaviť, že pokračovanie takého kultu mohlo dopadnúť lepšie, takže palec hore a určite chcem, aby Villeneuve natočil tú Dunu.(6.10.2017)

 • - Film začíná podobně jako jeho předchůdce Blade Runner (1982) - krátkým titulkovým popisem historie a letem vznášejícího se automobilu. (necisty)

 • - Hudbu k filmu skladal na začiatku Islanďan Jóhann Jóhannsson. Ten bol však z projektu prepustený a na jeho miesto nastúpili Hans Zimmer a Benjamin Wallfisch. Za dôvod sa považuje Villeneuveova požiadavka, ktorý trval na tom, že hudba musí byť viac podobná tej od Vangelisa, ktorý komponoval pre prvý diel. (Trip)

 • - Kódový název filmu je Three Bridges. Pod tímto názvem byly dodány i některé šifrovací klíče v distribuci do českých kin. (Peklop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace