poster

Žena v kleci

 • Dánsko

  Kvinden i buret

 • Německo

  Erbarmen

 • Německo

  Jussi Adler-Olsen: Erbarmen

 • Norsko

  Kvinnen i buret

 • Švédsko

  Kvinnan i rummet

 • anglický

  The Keeper of Lost Causes

 • anglický

  Department Q: The Keeper of Lost Causes

 • Slovensko

  Žena v klietke

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Dánsko / Německo / Norsko / Švédsko, 2013, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VenDulin85
  ****

  Musím říct, že mě kniha zhruba od padesáté strany strhla do stavu, který je znám všem knihomolům, a sice "čti, čti, čti". Je smutné, že filmu se nepodařilo zúročit všechen potenciál, musela jsem tomu dát dvě šance, abych nebyla úplně zklamaná. Přitom má příběh vše, co by měl mít, skeptického policajta, který dostane "novou šanci" v podobě vlastního oddělení a pomocníka Assada a na druhé straně tu je pět let pohřešovaná politička Merete, jejíž případ znovu otevřeli a o níž by si nikdo ani v nejdivočejší fantazii nemohl myslet, že by ještě mohla být naživu. Merete je zavřená v přetlakové komoře a jejím úkolem je přemýšlet, proč tam je. Nemám ráda, když se tak násilně (z časových důvodů) osekávají dost podstatné věci, takhle snímek naplno zúročil jen vztah Merete s jejím postiženým bratrem a divák také pocítí po zhlédnutí nutkavou potřebu se osprchovat, aby ze sebe smyl špínu a izolovanost pěti let vězeňkyně. Hodně zpovrchnili postavu Carla Morcka, v této dějové linii je více zajímavý jeho pomocník, aspoň za něho jsem byla ráda. Ale abych jen nekritizovala, scéna, kdy se Merete musí zbavit nemocného zubu a dostane na to klasické štípačky, patří k nejlepšímu, co jsem za poslední dobu v tomto žánru viděla.(27.4.2014)

 • Earl_23
  **

  Vzhledem k tomu, že jsem četl knihu, se ptám, jak někdo mohl tak dobrou předlohu takhle zničit?? Ani nevím za co dávám dvě hvězdičky. Děj je úplně nelogicky upraven, odvyprávěn pár scénami. Víc než to se tu hledí na klišé odvolaných policajtů. Chudák Olsen, protože tohle bylo hodně nedůstojné. A ten Asad... Jestli takhle vypadá režisérova představa o Asadovi, tak má nejhorší představivost na světě.(20.2.2017)

 • Fr
  ***

  ,,MÁŠ ZA ÚKOL PROJÍT ODLOŽENÉ PŘÍPADY ZA POSLEDNÍCH 20 ROKŮ. NAJÍT CHYBY A ROZTŘÍDIT JE. MĚL BYS UZAVŘÍT JEDEN NEBO DVA PŘÍPADY TÝDNĚ…“ /// Svižnej úvod, kterak se Carl z oddělení vražd v suterénu policejní stanice ocitl. Nerudnej polda, mezinárodní parťák a otevření uzavřenýho případu. Zajímavě poskládaná pomalá pátračka, s postupným odhalováním indicií. Příběh je taková severská detektivní klasika. Tím myslím, jako že to ti jejich spisovatelé uměj. A jelikož jsem nečetl, nemám s tím vážnější problém. Ke 4* tak schází jen nějakej šokující (nebo tak něco) závěr. Ovšem inspektora Carla Mørcka si klidně nechám podat znova. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knížku, kterou v roce 2007 napsal Jussi Adler-Olsen, jsem nečetl. 2.) Protože Hypnotizér celkem ušel. 3.) Thx za titule ,,LuciferAngel“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(19.2.2014)

 • Flego
  *****

  Prvý prípad Oddelenia Q ( vyšetrovanie starých odložených prípadov ) s vyšetrovateľom Carlom a jeho asistentom Asadom je na prvý pohľad málo zaujímavý, udalosti však ukážu pravý opak. Výborná mysteriózna atmosféra sa vinie filmom ako červená niť, tvorcovia umne používajú flashbacky a hudba sa derie pod kožu. Záverečné finále je hodné severských drsných filmov posledných rokov.(26.9.2016)

 • DaViD´82
  ***

  Nešťastně uchopená adaptace. Předloha stojí na ironickém (a vtipném) antibyrokratickém tónu, "houseovském" Mørckovi a psychologické kresbě vyšetřujícího i oběti. Naopak standardní žánrová zápletka je spíše nutnou spojující obezličkou než čím jiným. Tady se ovšem právě dvě nejspecifičtější přednosti, které to od standardní žánrové (nad)produkce odlišují, zcela upozaďují a důraz se dává čistě na tu krimi linku; a ta je tuctová jak jen to v žánru jde.(29.3.2014)

 • - Jedná se o filmovou adaptaci prvního dílu dánské série případů oddělení Q v čele s komisařem Carlem Mørckem. Autorem literární předlohy je Jussi Adler-Olsen. Knižní sérii v České republice vydává nakladatelství Host. (claudel)

 • - Ve filmu se objeví i zmínky, které se vážou k České republice. Jednak je při scéně v trajektu dobře patrné auto značky Škoda, a také komisař Mørck (Nikolaj Lie Kaas) vypije v baru několik piv, kde mj. dostane na výběr i české. (Cheeter)

 • - Komisár Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) a jeho asistent Assad (Fares Fares) jazdia na automobile Peugeot 508. (hollci)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace