poster

Dům podezřelých (TV seriál)

 • Velká Británie

  What Remains

 • Slovensko

  Dom podozrivých

Drama

Velká Británie, 2013, 4 h (Minutáž: 4x60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlexUnited
  ****

  Tak toto sa podarilo. Perfektne vykreslené a vyobrazené charaktery postáv v baráku plnom všelijakých psychicky narušených podivínov. Sympatická a normálna bola akurát tá tehotná nová obyvateľka a ešte novinár-alkoholik so svojou frajerkou. Tým som aj držal palce aby to prežili a dúfal aby ani jeden z nich nebol vrahom.(10.8.2017)

 • flyboyeda
  ****

  Velmi pomalu se rozjizdejici psychologicke/kriminalni drama s velkolepe gradujicim a pro me az trochu usmevnym finale. Ovsem skvele zahrane, s velmi dobre rozkreslenymi postavami a mrazive stisnujici atmosferou. Postupne odkryvani nepeknych tajemstvi obyvatel toho domu je opravdu desive. Krome propracovane a mysteriozni zapletky nevyresene vrazdy se tato mini serie dotyka temat osamelosti, mezilidske lhostejnosti az apatie ci manipulace a psychickeho tyrani, dominance vs submisivita a dalsich vice i mene bolavych temat. Doporucuji predevsim tem, kterym se libila miniserie http://dongphuccongnhan.org/film/347846-southcliffe/ a hlavne jim nevadilo jeji tempo.(28.12.2013)

 • Tommassi3

  "Kdo ji našel ??" - "Noví nájemníci !! Bůhvíco tam hledali a našli tlusťošku !! Ale to už tak tlustá nebyla.." Sotva se nastěhujete do nového bytu, začne vám kapat na maják.. Naštěstí jen ze stropu nějaká sračka !! A při pátrání po původu toho průseru, totiž průsaku, najdete na půdě mrtvolu nějaké těžkotonážnice.. Začíná to dobře, že ?! ;) Jak pro diváka, tak pro mladý pár z téhle minisérie z dílny BBC.. A rozhodně začíná dobře i poslední zbytek služby pro detektiva Harpera, jehož si zahrál výborný a rozhodně i typově velmi zvláštní smrťák David Threlfall.. Ale dost bylo cynismu !! A nebo ne, protože mě v souvislosti s tímhle rozkošným klišé napadá teorie, že kdyby policisté jako takové jepice nastupovali do služby až posledních pár dní před odchodem do důchodu, veškerá kriminalita by nejspíš hodně slibně poklesla..;) Uvedení téhle myšlenky v praxi nejspíš zůstane v rovině scifi, což je škoda, podobně veliká škoda jako tradičně zmrvit původní název projektu českým ekvivalentem coby Dům podezřelých, jakkoli tedy v tomhle Domě hrůzy vypadají podezřele skutečně všichni.. Podobnou bandu pološílených charakterů aby jeden pohledal !! On taky Tony Basgallop není žádný scénáristický holobrádek, což lze rozhodně říci i o oceňované britské režisérce Coky Giedroyc, která se zde vlastně pokoušela variovat a ozvláštnit model detektivek samotné Agathy Christie, jakkoli Dům podezřelých působí velice starosvětsky.. Velmi zajímavá podívaná, šikovně napsaná i dost slušně natočená..(7.9.2016)

 • emma53
  ****

  Ačkoliv bych měla mírné připomínky k obsazení hlavní herecké postavě detektiva Lena Harpera, který na mě chvílemi působil jak chodící smrtka, tak mě celá minisérie mile překvapila. Od samého začátku jsem byla napnutá jak struna a ke každému nájemníku z ostatních bytů jsem se okamžitě stavěla podezíravě, protože všechny ty až bizarní postavy byly tak parádně charakterově vykreslené, že motivace k vraždě byla u každého na místě. K tomu výborná temná atmosféra, přesně taková, jakou si v těchto filmech představuji. Myslím si, že nebýt dost skřípajícího finále, které já pro svou slabost k Británii budu raději ignorovat, tak by bylo i celkové hodnocení určitě vyšší. 3,5*(3.11.2013)

 • hellstruck
  ***

  Co po sobě zanecháme, když zemřeme? Bude pro nás někdo truchlit ? What remains se zabývá vraždou Melissy, po jejíž smrti si nikdo ani nevšiml, že zmizela. Ponuré atmosféře ještě nahrává vyšetřování, při kterém se odhalují kostlivci ve skříni jejich letargických sousedů. Taková prvotřídní sebranka se jen tak nevidí. Psycho lesby, rozvedený alkoholik, nevrlý dědek a jeho zvrácená chráněnka, děsivý teenager. Sympatický je v celé sérii jen čerstvě přistěhovaný pár, respektive hlavně Vidya. Co se týče detektiva v důchodu, myslím, že Threlfall nebyl úplně šťastná volba. Škoda, že závěr je trochu přitažený za vlasy - motiv vraha nebyl zkrátka dostatečně přesvědčivý a některé postavy dostaly až příliš málo prostoru, tudíž jejich chování nedávalo dokonalý smysl. Stručně a jasně, na britskou tvorbu docela průměr.(21.2.2015)

 • - Natáčení všech epizod seriálu trvalo 10 týdnů. (BarboraM)

 • - Indira Varma, která ztvárňuje Elaine Markham, si nechala kvůli seriálu zkrátit vlasy. Inspirovala se účesy lesbiček na Pinterestu. (BarboraM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace