poster

Chaplin

 • USA

  Chaplin

 • Japonsko

  チャーリー

 • Francie

  Chaplin

Drama / Životopisný

USA / Japonsko / Francie / Itálie, 1992, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  Věděli jste, že Douglas Fairbanks si to rozdával s Mary Pickfordovou? Životopisné snímky Richard Attenborough umí a z tohoto se dozvíte víc, než pouze tyhle pikantnosti (a nejen proto, žebyl inspirován Charlieho knihou.) Film nám přibližuje hlavně osudy muže, který v žádném případě nebyl svatý, ale byl to sakra dobrý herec. Když jsem byl malý a viděl jsem Charlesovu fotku a srovnával ji s Tulákem, říkal jsem si, že to nemůže být on :-) Ten pocit vás bude pronásledovat i při sledování Chaplina...(5.1.2004)

 • ScarPoul
  *****

  Životopisných filmov bolo a bude. Niktoré sú dobré iné nie. Väčšina z nich je o tom istom a nemusíte tam čakať žiady veľký dejový zvrat ale filmy ako ray a walk the line sú niečim výnimočné a to že nám ukazujú veľkých umelcov takých aký boli. Lenže po zhliadnutí tohoto filmu poznám dva filmy ktoré sa svojou genialitou radia k najväčšej možnej špicke a po zhliadnutí máte chuť tlieskať a dokonca plakať - Amadeus a Chaplin. Keď som videl amádea musel som si zohnať jeho hudbu ašte stále ju nemám kompletnú ale nejakú tú pamäť mám pekne zapratanú práve wolfgangom a tak isto si zoženiem filmy od Chaplina. Ten človek bol umelec a Attenborough keď nekričí Vitajte v Jurskom parku" natačá snímky ktoré svojou krásou zasiahnú každého. Všetci herci čo tu boli predvádzajú skvelé výkoni ale hlavný podiel má na tom duo Attenboroug a Downey. To ako dokázal Attenboroug skĺbiť grotesku s dojímavým príbehom som videl len u Amádea a Chaplin je Downeyho životná rola aj keď teraz máme aj Iron mana. Finálna scéna odovzdávania oscara za celoživotné dielo považujem za najlepšiu scénu tohoto filmu a takú poctu aká bola natočená som už dlho nevidel. Neskutočne dobrý film ktorý aj keď je vlastne o tom ako ostatné životopisné filmy po skončení si poviete to bol teda umelec a zato to stojí. Slovami Charlieho Chaplina " bavil som ľudí" a charlie ešte stále bavíš.(9.7.2008)

 • castor
  ****

  Jednou bude u Downeyho epitafu napsáno: Výborný představitel Charlieho Chaplina, Sherlocka Holmese i Iron Mana. No, i přesto, že jde o jednu ze zdařilejších biografií, je soustředěný Attenboroughův snímek trošku těžké sousto.. Herecky poctivé, výpravně zdařilé a s ohledem na Chaplinovu vyjímečnost důstojná vzpomínka!!(14.10.2009)

 • Falko
  ****

  Tento film som videl naposledy v kine a to bolo dost davno, tak som si ho musel zopakovat o 16 rokov neskor a vyplatilo sa, pretoze som sa na tento film dival inymi ocami a mena ako Douglas Fairbanks alebo Mary Pickford mi dnes hovoria viac, ako vtedy. Robert Downey Jr. je fakt skvely herec a toho Oscara by si za hlavnu ulohu kludne zasluzil, ale v tom roku mu ho vyfukol Al Pacino za ulohu vo filme VUNE ZENY (1992). Chvilkami bol film mozno trosku roztahany, ale aj tak sa plynule tiahol dalej a mna zaujimal jeho zivot, ako sa dostal k filmu, ako vyrastal v chudobe a uznanie, ktore ziskal omnoho neskor, ako by si zasluzil. Vo filme sa objavila plejada znamych hollywoodskych hviezd, priznam sa, niektorych som ani nespoznal a okrem toho reziser tohto filmu si zahral Johna Hammonda v Spielbergovom JURSKOM PARKU (1993) a producentom je Mario Kassar, ktory produkoval aj uspesnych Terminatorov a aj napriek tomu jeho spolocnost Carolco skrachovala po neuspesnom filme OSTROV HRDLOREZOV (1995)... 27.09.2009 _____ Robert Downey Jr. - (Charles Spencer Chaplin) +++ Geraldine Chaplin - (Hannah Chaplin) +++ Paul Rhys - (Sydney Chaplin) +++ Anthony Hopkins - (George Hayden) +++ Dan Aykroyd - (Mack Sennett) +++ Marisa Tomei - (Mabel Normand) +++ Penelope Ann Miller - (Edna Purviance) +++ Kevin Kline - (Douglas Fairbanks) +++ Milla Jovovich - (Mildred Harris) +++ Kevin Dunn - (J. Edgar Hoover) +++ Diane Lane - (Paulette Goddard) +++ James Woods - (Joseph Scott) +++ David Duchovny - (Rollie Totheroh) +++ John Thaw - (Fred Karno) +++ Maria Pitillo - (Mary Pickford) +++ Produkcia: Richard Attenborough, Mario Kassar +++ Hudba: John Barry, José Padilla +++(27.9.2009)

 • Snorlax
  ****

  Téměř dokonalý film, jen některé scény jsou příliš rozvláčné a jindy dojde k obrovskému dějovému skoku. A hlavně to namaskování na starouška je jak z doby za krále klacka. Škoda, že se tvůrci nepoučili u toho, o němž točili. Ten i tuhle profesi zvládal s bravurou. Vlastně si nejsem jista, zda hodnotím obsah, či formu zpracování. Obávám se, že největším kladem tohoto filmu je osobnost samotného velkého režiséra, který pracoval v Hollywoodu v době, kdy pojem americký film byl synonymem neotřelosti, nápaditosti, umění a kvalitní zábavy.(27.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace