poster

Krajina stínů

 • Velká Británie

  Shadowlands

 • Slovensko

  Krajina tieňov

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 1993, 131 min

 • misterz
  ****

  Ďalší z filmov, v ktorom známy herec podá jeden zo svojich životných výkonov. V tomto prípade to bol Anthony Hopkins a jeho famózne stvárnenie postavy Clivea Staplese Lewise. Ide o jemný, podmanivý príbeh, úplne odlišný od bežných romantických drám. Od začiatku do konca si plynie svojim tempom, kde prvá polovica akoby postupne diváka pripravovala na tú druhú, vážnejšiu. Ten, kto sa naladí na rovnakú vlnu s príbehom a vydrží až do konca, bude odmenený nádherným záverom s veľkým odkazom. 85/100(25.3.2014)

 • tron
  *****

  „Vitajte v krajine tieňov; slnko svieti vždy niekde inde.“ Nenásilne pozoruhodne atmosférická melodráma o smrti, nádeji a medziľudských vzťahoch. Životopisná snímka režírujúce herca Richarda Attenborougha (ktorý zbožňuje nakrúcanie biografií – CHAPLIN, LÁSKA A VOJNA, samozrejme GANDHI) vyniká predovšetkým silným príbehom a vynikajúcimi hereckými výkonmi, medzi ktorými pochopiteľne exceluje skvelý Anthony Hopkins ako oxfordský profesor a spisovateľ slávnej fantasy série „Narnia“, C.S. Lewis.(26.10.2004)

 • Aluska88
  ****

  Anthony Hopkins zde zcela exceluje a Debra Winger zase pohladí svou krásou. I přes to, že je Krajina stínů jistě silným příběhem o životním setkání a vztahu dvou odlišných osob, je naplněn smutnými momenty a emocemi, tak ve mně je nedokázal vzbudit. První polovina filmu obsahuje spousty vtipných okamžiků i dialogů, které mě rozesmály. Poté se přehoupne do té vážnější roviny, ve které jsem však nedokázala najít nějaký okamžik, při kterém bych měla slzy v očích, cítila lítost, či na mě jakkoli citově zapůsobil. Film nedokázal proniknout ke mně, nebo já k němu. Rozhodně se však jedná o skvěle zvládnuté dílo.(11.7.2011)

 • nirvanafan
  **

  To jsem se zase jednou nechala zlákat vysokým hodnocením a pěkně jsem si naběhla. Nemám nic proti panu Hopkinsovi a nechám se ráda dojmout, ale ne když je to do mě huštěno takovým způsobem jako v tomhle filmu. Začátek je ještě v pohodě, ale ke konci se to začne čím dál tím víc zvrhávat v pěknou patossračku.(14.7.2011)

 • dr.fish
  ****

  V roce 1993 jsem film viděl v kině jako příběh o neznámém muži, který miluje ženu. Až mnohem později jsem zjistil, kdo byl C.S. Lewis, co napsal, a to nyní dalo mému druhému zhlédnutí snímku o dost jinší význam. Najednou to prostě byl příběh konkrétního člověka, výborně ztvárněný Hopkinsem, Angličana-suchara, do jehož života silou buldozeru vjela upřímná, bezprostřední Američanka, a jeho po léta budované fortifikace osobního prostoru rozmetala na kusy. A za to jí on miloval až za hrob. A to doslova. "The pain then, is the part of the happines now- that´s the deal..."85%(25.12.2012)

 • - Barbře Streisand bylo nabídnuto režírování a role ve filmu, Barbra ale odmítla kvůli práci na projektu The Normal Heart (který stejně nebyl dokončen). (D3VIL)

 • - Anthony Hopkins nahradil v roli Jacka Lewise Nigela Hawthornea, který byl v té době prakticky neznámý. (D3VIL)

 • - Michael Denison nahradil v úlohe Harryho Harringtona Petra Barkwortha. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace