poster

Mrtví a pohřbení

 • USA

  Dead & Buried

 • Slovensko

  Mŕtvi a pochovaní

Horor

USA, 1981, 92 min (Director's cut: 94 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ****

  Těžkotonážní klasika z mého hororového dětství/puberty, kdy jsem hltal páteční horory na Nově. Ani jsem netušil, jak se ten film vlastně jmenuje, ale hned na začátku jsem si vybavil asi tu nejlepší věc na filmu - pointu. Jestli Vám ji bude chtít někdo prozradit, něčím ho majzněte a nenechte si zkazit film. Ale i tak je film skvělý - v ospalém městečku Potters Bluff se místní šerif snaží vyřešit množící se vraždy. Později začnou mizet a objevovat se mrtvoly - jako živí lidé. Skvělý napínavý příběh stojí rozhodně za to, navíc je doprovázen neskutečnými psycho scénami (rodinka v domě, celý závěr) a opravdu brutálními vraždami. K tomu krásná nostalgická hudba a jako malý bonus Robert "Freddy" Englund v jedném z menších rolí. Jo po stránce logiky toho všeho dění to vlastně nedává moc smysl, nicméně co se týče atmosféry a příběhu ten film rozhodně stojí za to.(19.11.2014)

 • Fr
  ***

  „ŘÍKEJ TOMU ČERNÁ MAGIE. ŘÍKEJ TOMU MEDICÍNSKÝ ZÁZRAK. SVOJE TAJEMSTVÍ SI VEZMU DO HROBU…“ /// Vidlákov, kde se umírá jak na běžícím pásu, byl vždycky vděčným námětem. Zklamáním bylo, když se nedostavil žádnej šlágr, tedy zapomenutej 80tkovej skvost. Tahle kravina, ve který baví alespoň vrozená venkovská pohostinnost (páč se týká i dětí) sice nabízí několik světlejch okamžiků, ale je třeba upozornit, že se tady vobčas chovaj jako idioti (ve vidlákově? To je neuvěřitelný překvapení!). S přihlédnutím k roku vzniku voceňuju překvápka a pointu, ale že bych se z toho vodkrvil… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Smrdí mi stará. 2.) Smrdí mi tchýně. 3.) Smrdí mi celý město. 4.) Thx za titule „pablo_almaro“.(10.10.2015)

 • Paldiny
  ****

  Nenápadný horor aký vytrhá z priemeru sebavedomý scenár s množstvom prekvapení a výborné masky Stana Winstona. Dej občas zrkadlí hlavný neduh doby, a teda nelogické chovanie postáv (rodina hľadajúca pomoc v pavučinách zamorenom dome), lenže absencia nudných miest, morbídne vychytávky a záverečná pointa vyzdvihuje film do kategórie originálnych.(27.5.2014)

 • Goldbeater
  ***

  Mrtví a pohřbení je vcelku povedený horor, který byl ale zastíněn mnoha výraznějšími horory roku 1981. Zpočátku se člověk sám sebe ptá, co se to tam vlastně děje, ale ke konci snímku je vše vysvětleno a samotné finále a ironický konec jsou velmi působivé. Můžete zde navíc vidět v jedné z vedlejších rolí i Roberta Englunda ještě před tím, než si nasadil pruhovaný svetr a klobouk. Nadprůměrná podívaná.(1.10.2011)

 • LEATHERFAC
  **

  Vážení přátelé...Pozor SPOILEŘI !!! Horory hodnotím hlavně podle toho, jestli jsem se u nich bál. Je pravda, že tento horor obsahuje pár (3) solidních lekaček, ale bát se? Všeobecně se ví, že strach v člověku vyvolává především strach z neznáma. Zásadní pravidlo všech hororů tedy zní: zabijáka ukazovat co nejméně! Když ale hned v úvodní scéně vidíme, kdo že tady vraždí...čeho se chcete bát? Už od půlky filmu, kde všechny vrahouny vidíme sedět spolu v hospě u píva, včetně jejich poslední oběti, je jasný o co tu jde. A kdo že tyto zombíky stvořil a řídí? To už mi bylo v podstatě potom celkem jedno. Překvapivá pointa se tudíž nekonala. Ona je vlastně spíš nelogická až hloupá, než překvapivá. Protože je každýmu jasný, že člověk se nemůže sám stát zombíkem, aniž by si toho nevšimnul - to dá přece rozum... (:o) Prostě celkově typické Béčko osumdesátých let.(30.5.2008)

 • - Film byl na počátku 80. let v UK umístěn na seznam tzv. "videonasties" filmů, tedy filmů zakázaných promítat a produkovat z důvodu zobrazování brutality, krve, nahoty a sexu. (Flipnic)

 • - Tento film byl u nás původně distribuován pod názvem Reinkarnace. (masw)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace