poster

Krajina střelců

 • USA

  Open Range

 • Slovensko

  Krajina strelcov

Western / Akční / Drama / Romantický

USA, 2003, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  ***

  Westernový žánr není zrovna mým šálkem kávy a Krajina střelců mě v tom jen utvrdila. Kevin Costner natočil snímek s krásnou kamerou, ovšem samotný příběh a s ním spojené i dialogy nejsou nikterak úžasné. První pomalá polovina, ve které se příběh rozehrává je zbytečně zdlouhavá a zkrátka nudná. Trochu to vynahradí výtečná druhá půlka, která je (až na poněkud sentimentální happy end) napínavá a nechybí v ní pár filmařských vrcholů, mezi něž patří velmi povedená ústřední přestřelka.(27.1.2004)

 • Tomco
  ***

  scenarovo miestami poloprazdny western, ktory okrem velmi vydarenej zaverecnej prestrelky nad vodou drzia hlavne osobnostne charizmy kevina costnera a roberta duvalla, a hlavne druhemu menovanemu by sa dalo ako tak verit, ze je skutocne prestarnutym kovbojom a chovatelom krav. ani moc zle, ani moc dobre. take nijake.(5.12.2007)

 • jojinecko
  ***

  3,5*/5. Miestami až hypnoticky pomalý western, vzdialene asociujúci High Noon, nie ani tak svojou kvalitou, ako príbehom a postupnom gradáciou, vrcholiacou dosť podarenou prestrelkou. Celé je to tak trochu naivné, príbeh o dvoch statočných môže byť pre niekoho príliš jednoduchý, ale každopádne ako oddychovka tento film funguje naozaj veľmi dobre...Oceňujem aj krásnu scenériu a kameru.(4.2.2010)

 • Davson
  **

  Ách jo... slabé 2*. Nečekal jsem žádný druhý Tanec s vlky, ale požadovat slušný zábavný western snad není mnoho. Ale ani toho se mi od Krajiny střelců nedostavilo. Celý film běží docela poklidně, možná zbytečně pomalejší tempo než by tomu slušelo. Ale dívat se na to dá, je to zajímavá podívaná. Docela jsem se těšil na závěrečný souboj. Ten byl ale pro mě docela zklamáním. Natočeno je to průměrně a moc mě to neuchvátilo. Následuje zcela zbytečné natahování na konci! Costner mi závěrečným odporným slzopudným klišoidním patosem film nádherně znechutil. Kdy konečně Hollywood přestane topit své filmy v takových závěrech?(4.11.2004)

 • sud
  ***

  Trochu zkušenější westernový divák zjistí, že se s menšími obměnami (ale se všemi ku neprospěchu věci) jedná o remake Fordovy Mého miláčka Klementiny. Stopáž mohla být rovněž kratší a co se herců týče, pak Robert Duvall zastiňuje Kevina Costnera na celé čáře. Na druhou stranu přestřelky jsou skvěle natočené a proti kameře rovněž nelze nic namítat. Žádný zázrak se nekoná, ale příjemně obyčejná kovbojka jako tato občas také přijde k duhu. 60%.(26.6.2005)

 • - Hudbu k filmu nahrál Český filharmonický orchestr v Dvořákově síni Rudolfina. (Ezis)

 • - Kvůli Krajině střelců se Costner zřekl role hlavního záporáka v Tarantinově Kill Bill. (imro)

 • - Kvôli tomuto filmu odmietol Kevin Costner účinkovanie v snímke Kill Bill (2003). (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace