poster

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

 • Slovensko

  Elektrické boogaloo: Divoký, nevypovedaný príbeh štúdia Cannon Films

  (festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / USA / Izrael / Velká Británie, 2014, 107 min

Režie:

Mark Hartley

Scénář:

Mark Hartley

Hudba:

Jamie Blanks

Hrají:

Dolph Lundgren, Molly Ringwald, Bo Derek, Marina Sirtis, Olivia d'Abo, Robert Forster, Richard Chamberlain, Elliott Gould, Mimi Rogers, Cassandra Peterson, Catherine Mary Stewart, Alex Winter, Franco Nero, Michael Dudikoff, Melody Anderson, Sybil Danning, Lucinda Dickey, Adolfo Quinones, Tobe Hooper, Martine Beswick, Wings Hauser, Andrew Stevens, John G. Avildsen, Laurene Landon, Albert Pyun, Robin Sherwood, Barbet Schroeder, Franco Zeffirelli, Charles Matthau, Gary Goddard, Boaz Davidson, Sheldon Lettich, Oliver Tobias, Jerry Schatzberg, Greydon Clark, Sam Firstenberg, Luigi Cozzi, Pieter Jan Brugge, Yftach Katzur, Mark Rosenthal, Mark Helfrich, William Sachs, Lance Hool, Stephen Tolkin, David Engelbach, Avi Lerner, Al Ruban, James Bruner, Diane Franklin, John Thompson, Tom Luddy, John Grover, David Womark, William Stout, Edward R. Pressman, Alan Roderick-Jones, Christopher Pearce, Frank Yablans, Michael Chambers, Menahem Golan (a.z.), Yftach Katzur (a.z.), Yoram Globus (a.z.), Sylvia Kristel (a.z.), Michael Winner (a.z.), Charles Bronson (a.z.), Chuck Norris (a.z.), John Frankenheimer (a.z.), Roger Ebert (a.z.), David Sheehan (a.z.), Susan Blakely (a.z.), Kevin Feige (a.z.), Mariel Hemingway (a.z.), Andrea Occhipinti (a.z.), Brooke Shields (a.z.), Billy Barty (a.z.), Alan Bates (a.z.), Karen Black (a.z.), Timothy Bottoms (a.z.), Peter Boyle (a.z.), Horst Buchholz (a.z.), Sid Caesar (a.z.), John Carradine (a.z.), Hunter Carson (a.z.), John Cassavetes (a.z.), Peter Cushing (a.z.), Dom DeLuise (a.z.), Faye Dunaway (a.z.), Lou Ferrigno (a.z.), Louise Fletcher (a.z.), John A. Gallagher (a.z.), John Gielgud (a.z.), Gene Hackman (a.z.), Dennis Hopper (a.z.), Klaus Kinski (a.z.), Frank Langella (a.z.), Christopher Lee (a.z.), Lee Marvin (a.z.), Mathilda May (a.z.), David Mendenhall (a.z.), Mark Pillow (a.z.), Vincent Price (a.z.), Christopher Reeve (a.z.), Eric Roberts (a.z.), Mickey Rourke (a.z.), Gena Rowlands (a.z.), Deep Roy (a.z.), Jonathan Sagall (a.z.), Hanna Schygulla (a.z.), Phil Silvers (a.z.), Sylvester Stallone (a.z.), Sharon Stone (a.z.), Jean-Claude Van Damme (a.z.), Jon Voight (a.z.), Shelley Winters (a.z.), Leonard Maltin (a.z.), David Del Valle, Michael Armstrong

Producenti:

Brett Ratner
(další profese)
 • corpsy
  *****

  Ak ste pravý filmový fanúšik, viete o čo tu pôjde. O jednu malú výpoveď ľudí, ktorý pracovali pre pravdepodobne najkultovejšiu produkčnú spoločnosť v histórii filmu. A ak ste naozaj ten pravý filmový fanúšik, tak minimálne polovicu ich filmografie máte napozeranú minimálne dvakrát. Golan-Globus, chlapíci, ktorý ovplyvnili aj československého diváka ( dá sa povedať, že práve oni boli tí, ktorých filmy sme pred 25-30 rokmi žrali najviac ) a ktorí dali svetu mnoho filmových snov.(24.2.2016)

 • Raziel_cz
  ****

  Povšechný průřez filmografií Cannonu. Svižný a vtipný, sice zbytečně sebeshazující a prakticky jednostranný, ale fascinující a poutavý. A bizarní. Trochu škoda, že se to u žádného snímku nezastaví na delší dobu, ale chápu, že když jich Cannon vyprodukoval několik desítek ročně a chcete mít co nejširší záběr, máte při stominutové stopáži co dělat. Každopádně to ale chce kouknout i na The Go-Go Boys: The Inside Story of Cannon Films, aby si člověk udělal obrázek i o pozitivech práce pro Golana a Globuse. Objektivní to taky nebude, ale jako double-picture snad vesmírná rovnováha zůstane nenarušena. Každopádně jsem se bavil, zavzpomínal na Amerického Ninju a dozvěděl se nové věci, takže jsem spokojený.(1.6.2018)

 • ancientone
  ****

  Napriek tomu, že Hartleyho štýl nie je tak rýdzi a prenikavý, ako napríklad v Machette Maidens (čo už detailnejšie popísal JFL), definuje ho skôr šikovnosť vo výbere témy a vytvorenie cool fasády, než prenikavosť jej spracovania, Electric Boogaloo ostáva veľmi dobrým úvodom do sveta neodolateľnej estetiky (a zákulisia) ďalšej bašty brakového filmu.(19.1.2017)

 • Lacike
  ***

  Zaujimavy dokument o studiu Cannon u ktoreho je dôlezite aky mate vztah k ich filmom. Ja som si uvedomil, ze som videl minimum ich filmov a neraz to bolo dobrovolne rozhodnutie pretoze ma tematicky ani spracovanim ich filmy nenadchli. Ale par vydarenych vynimiek sa u nich najde. Za môj oblubeny Splaseny vlak si zasluzia respekt, ktory sa im prilis v tomto skôr posmesne ladenom dokumente nedostalo. Takisto je skoda, ze tie najznamejsie hviezdy sa tu bud vôbec neobjavili, pripadne len na chvilu. 6/10.(20.8.2016)

 • vegetol.mp
  ****

  Pokud je někdo fanoušek filmů od Cannonu, je tenhle dokument povinost. Divák se v něm dozví zákulisní historky a dokonce na vlastní oči uvidí lidi, které vídá jen jako jména v titulcích různých filmů od Cannonu a později od NuImage. Mluví tu zásadní lidi, kteří pro studio pracovali, jako režisér Sam Fistenberg nebo producent Boaz Davidson a plno dalších známých i neznámých obličejů. Film má nicméně zásadní problém a tím je nepochopitelně negativní tón. I když tu občas zazní pozitivní věci, celkové vyznění je takové, že Golan a Globus byli producenti sraček, kteří milovali filmy. Fakt je nicméně takový, že nevyráběli o nic míň / víc sračkoidních filmů, než dnešní studia. Dokument navíc téměř ignoruje kvalitní filmy, které Cannon natočil, jako Splašený vlak nebo Barfly. Jsou sice zmíněny, ale vzápětí se divák opět dozví, jaké Cannon dělal brakové filmy. Vrcholem pak je přítomnost Alexe Winters, který si stěžuje na úplně všechno, ačkoliv hrál malou roli v Přání Smrti 3. Winters je navíc v dokumentu víc, než Michael Dudikoff, což naprosto nedává smysl. A herci jako Van Damme nebo Chuck Norris úplně chybí. Celkově se na Electric Boogaloo dobře kouká, má to spád a divák se dozví plno zajímavostí. Každopádně se nemůžu zbavit dojmu, že mnozí ti píčující zapomenutí herci mohli být rádi, že vůbec dostali šanci.(17.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace