poster

Jason X

 • USA

  Jason X

 • Slovensko

  Jason X

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  **

  Poměrně příjatelné béčko, které má spád a sympatické postavy s motivací větší než skončit pod Jasonovou mačetou. Hned v úvodu to v malinké roli schytá sám David Cronenberg, poté se přestěhujem do vesmíru, kde začnou teprve ty správné jatka. Nanotechnologicky vylepšený Jason vypadá hodně cool. Pro mě trošku překvapení na závěr a 45%. PS: Počet mrtvých tentokráte 25. PS2: Abych sesumíroval úroveň jednotlivých dílů: 3, 2, 1, 4, 6, 10, 5, 8, 7, 9. PS3: Porovnání celé série s sérií Halloween. Tady u mě vyhrává jasně Halloween. Když nepočítám nové remaky. Tak Halloween obsahuje 3 díly, které jsou určitě lepší než nejlepší díl Pátku. Těžko soudit proč zrovna je Friday the 13th v Americe tolik kultovní, když prakticky ani jeden díl není nějakou vyloženě peckou.(19.1.2014)

 • peter12
  *

  Piatok 13 ma už nemá čím prekvapiť, aspoň už nie po tomto filme. V tejto sérii som videl solídne jeby, ale aj čisté sračky. A, že tvorcovia tejto sérii majú veľkú fantáziu som si už zvykol, pri predošlých častiach, ale čo dokázali tu, môžem povedať len sila. Neuveriteľné, takto celkom dojebať sériu to dosť zamrzí. Tento film zabíjali nezmyselnosti, dementný scenár a vraždy sú veľmi slabé. A o atmosfére sa tu nedá vobec hovoriť. A to ako zas vstal zmŕtvych Jason a z neho urobili Terminátora, tak to bolo totálne trápne, a práve vtedy som to chcel vypnúť, ale vydržal som. Z tohoto námetu sa mohlo vytrieskať veľa, ale nenašiel sa žiadny schopný scenárista a ani režisér.(24.4.2015)

 • Zayl
  **

  Jason v budoucnosti na vesmírné lodi? Ale to snad už ne. Takto zprznit hororovou legendu, i když upřímně řečeno 'JASON GOES TO HELL' bylo ještě horší. Sérii Pátků Třináctého miluji a i proto jsem tímto dílem zklamán. Mnou milované pobíhání v lese je pryč. Je jasné, že Jason X nedosahuje takových kvalit, jako jeho předchůdci, ale pořád se na něj dalo dívat. Zejména vyzdvihuji scénu se spacákem, u které jsem se pořádně bavil, nebo také počítačová scéna, jak Jason vstoupil do virtuální reality. Takže aspoň za dvě hvězdy.(14.3.2009)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný akčný horor, ktorý znovuzrodil postavu Jasona Vorheesa. Má dobrý príbeh o Jasonovi, ktorého sa vedkyni za cenu niekoľkých obetí podarilo aj so sebou zmraziť, ale o niekoľko stoviek rokov sú ich telá objavené a prevezené na vesmírnu loď, kde je vedkyňa prebudená, ale preberie sa aj Jason, ktorý opäť začne svoje vražedné besnenie. Spracovanie nie je zlé, ale mohlo byť aj lepšie. Celý tento nápad o prenesení kultového zabijaka do vesmíru nebol práve najlepšou voľbou, k nemu sa to vôbec nehodí, ale napriek tomu som s prvou polovicou nadmieru spokojný. Začiatočná snaha o zmrazenie, zoznámenie sa so sci-fi tématikou, prebudenie Jasona a jeho vraždy až po vyčistenie komanda sú na tom veľmi dobre, takže prvá polovica sa mi páči, ale potom už začne pribúdať zbytočných prvkov a takmer úplne zmiznú tie dobré a tak druhá polovica ma už až na minimum scén, ako napríklad imitácia Kryštálového jazera skoro vôbec nebavila. Zabití je to dosť, Jason tu zabije najviac ľudí z celej série a sú aj celkom vydarené, ale svoj potenciál mohli využiť aj omnoho viac. Hlavným záporom je, že až príliš moc vrážd nevidieť v obraze, ale inak sú celkom nápadité, drsné a aj slušne krvavé. Najviac sa mi páči pomalé zlomenie väzov a použitie tekutého dusíka, tieto dve zabitia by som označil za vôbec najlepšie z celej série, ale vydarený je aj úvod alebo zlomenie chrbtice. Typické hororové prvky sa tu už vôbec nedajú brať do úvahy, film sa snaží byť skôr taký zábavný tým čiernohumorným spôsobom, ale vyšlo mu to len čiastočne, čo je škoda. Herecké obsadenie je určite sklamaním, poteší iba Lexa Doig v hlavnej úlohe, okrem nej tu už nie je o koho stáť. Réžia na mňa pôsobí skôr priemerným dojmom, niečo jej vyšlo viac a niečo zase menej a podobne je na tom aj technická stránka, viacero efektov sa vydarilo, ale aj dosť moc nie. A čo sa týka samotného Jasona, tak tu je jeho úroveň predelená jeho upgradom, väčšinu času je výborný, ale po mechanickom vylepšení ma už nebavil skoro vôbec. Po predchádzajúcej deviatke je to výrazne zlepšenie, ale v rámci celej série je to len mierny podpriemer. Ale keby sa vylepšili postavy, upravil scenár druhej polovice a viac vrážd bolo vidieť, tak by to bolo úplne ideálne. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 58%(14.2.2012)

 • Jordan
  **

  ...a to som skoro dal TRI hviezdičky . . . pretože ja som sa pozeral a smial som sa, páni a dámy, bavil som sa (síce nie tak ako pri Freddy vs. Jason alebo Úsvite mŕtvych) ale bavil a hlasno sa rehotal, triky vôbec neboli na zahodenie a spojenie kanadskej tradície sci-fi seriálov, hororovej legendy, pekných mladých ženských a herca cronenberga mi prišlo ako vtipný nápad, navyše keď uvážim, že autor tohto megabéčka rozhodne neviedol svojich hercov a štáb s vedomím toho, že točí seriózny film, ktorý si má zachovať nejaké logické princípy rozprávania príbehu a zložitého vypointovania scenára či vykresľovania postáv. Pekné sporo odeté dievčence efektne umierajú v ďalekej budúcnosti pod mačetou kultového vraha v hokejovej maske . . . priatelia, to hovorí za všetko a každý, kto berie toto dielko vážne a očakáva niečo extra a potom sa pohoršuje, nech si vážne napíše stručnú fabulu pár vetami na papier, prečíta si ju za sebou a možno mu dôjde, o čo tu kráča - veď, ja si myslím, že pán Cronenberg nemá nejako málo peňazí či popularity, aby prijal roličku v hocičom a navyše ho pokladám za inteligentného chlapíka, ktorý, ako sa ukázalo, má aj zmysel pre humor a porozumenie.(30.4.2006)

 • - Pracovní názvy: Friday the 13th Part 10, Jason 2000, Jason 2000: Friday the 13th Part IX, Jason X: Friday the 13th Part 10. (Stocki)

 • - První premiéru měl snímek 24. července 2001 v Německu na festivalu München Fantasy Filmfest. (Stocki)

 • - Natáčení probíhalo od 6. března do 30. dubna 2000 v kanadském Ontariu. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace